Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
test kamery w promocji za 1350zl,czyli VicoVation Marcus 5
#67
@TytusXP, generalnie troche problem znany i nie dotyczy tylko Marcus 5, trudno powiedziec co mozna zrobic :/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#68
Ech... Gdyby firmware miał opcję opóźnionego startu, to pewnie problemu by nie było...

Co radzicie? Reklamować od razu, zobaczyć co będzie przy obydwu kamerach i ewentualnie wtedy reklamować, czy może nie wiem, jakiś zasilacz by sprawę rozwiązał? Nie potrzebuję bajerów jakie są w dedykowanym zasilaczu do Vico. Ech, mogłem wziąć coś z akumulatorem, a nie kondensatorami, ale odstraszała mnie wizja jego spuchnięcia na upale i efektu pamięci po roku-dwóch...
 
Odpowiedz
#69
pizdys napisał(a):@TytusXP, generalnie troche problem znany i nie dotyczy tylko Marcus 5, trudno powiedziec co mozna zrobic :/
Też o tym myślałem, bo faktycznie problem dotyczy wielu kamer. przydałby się jakiś układ opóźniający zasilanie... Ktoś się spotkał z czymś takim?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#70
Dobrze by sie tu sprawdzil Cellink B, ale troche kosztuje :hehe:
juz niedlugo bedzie w moich rekach :hehe: dajac mi 24h pelnej ochrony.

wiecej o Cellink B tutaj:
viewtopic.php?f=28&t=4023
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#71
Znalazłem w sklepie AVT ukłąd AVT1710. Niby piszą, że przełącza 230V, ale sam jest zasilany przez 12V więc przełączać powinien też niskie napięcia. (wyszukajcie sobie bo nie mogę dodawać linków) , ale nie wiem, czy zda egzamin. Myślałem ustawić opóźnienie 15s. Wtedy gdy zaniknie zasilanie przy przekręceniu kluczyka w drugie położenie (zakręci rozrusznik) to przekaźnik też się "zresetuje" i od nowa zacznie liczyć ustawiony czas, a nie poda oda razu napięcia dalej i nie uruchomi kamery. Przy wyłączeniu silnika po prostu kamera normalnie się wyłączy. Zastanawiam się nad montażem na kablu prowadzącym do gniazdka zapalniczki z tyłu samochodu (tam mam wpięty zasilacz, żeby kabel się z przodu nie plątał)
 
Odpowiedz
#72
Witam,

a nie pomyśleliście o przekaźnikach ASE?
Są na 12V i 24V różnej maści, opóźniające zasilanie, podtrzymujące zasilanie itp. z możliwością ustawienia czasu od kilu do kilkuset sekund. Koszt około 35 - 40zł + odpowiednie gniazdo 8-12zł
 
Odpowiedz
#73
Nie wiedziałem, że są dostępne gotowe rozwiązania. Myślałem, że trzeba albo zbudować sobie samemu, albo kupić zestaw zrób-to-sam taki jak wspomniany wyżej AVT.

Ciekawe te Twoje przekaźniki. Muszę się przyjrzeć.
 
Odpowiedz
#74
Miesiąc temu podłączyłem tylną kamerę (nie miałem czasu wcześniej rozbierać podsufitki, żeby upchnąć kable) i mam poważny problem. Gdy mam podłączone obie kamery - rejestrator resetuje się w różnych odstępach czasu. Czasem raz na godzinę, a czasem co kilkanaście minut. Niestety, często powoduje to uszkodzenie plików nagrania. Czasem tylko jednego w momencie resetu, a czasem także kolejnych.


Czy jest jakiś ratunek dla tego rejestratora? Już odpuszczę poprzedni problem z resetem zegara, byleby się cały rejestrator nie resetował.
Próbowałem wymienić zasilacz na mocniejszy, wymienić kartę pamięci bo myślałem, że może jest zbyt wolna lub uszkodziła się na upale, ale nic to nie dało. Mój ostatni pomysł to wymiana kabla łączącego kamery na krótszy, 5-6m, a nie 9m jak obecnie, bo może sygnał jest za słaby, ale nigdzie nie mogę kupić kabla z dwiema wtyczkami mini-USB.

Mam firmware 5.8 Czy zmiana na wcześniejsze coś pomoże? Czy możliwa jest w ogóle zmiana softu na wcześniejszy bez uszkodzenia kamery? Nowszego oprogramowania nie znalazłem...
 
Odpowiedz
#75
Spróbuj może podciągnąć gniazdo 12V (na wyłączniku blisko kierowcy) bliżej kamerki i tym samym, podłączysz krótki, fabryczny kabelek łączący ładowarkę z kamerką.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#76
@TytusXP, resetowanie sie tej kamery jest zwiazane ze slabym zlaczem USB zasilania jak i polaczeniem kamery tylkej (bo ma takie samo zlacze):
- podlacz kamere tylko przednia do zasilania i delikatnie ruszaj wtyczka zasilania i obserwuj kamere (jak bedzie sie resetowac podczas ruszania tej wtyczki to oznacza ze jest problem z gniazdem w kamerze lub gniazdem zasilania)
- podlacz tylna kamere i z wyczuciem ruszaj kablem w przedniej kamerze (tym kablem co idzie to tylu auta), obserwuj miniaturke podgladu tylnej kamery, jak obraz sie zawiesi lub zniknie to problem zgiagnozowany.
-Zasilacz musi byc mocny (1.5A@5V) a kabel musi miec odpowiednia specyfikacje co do dlugosci jak i natezenia pradu, reguluje to wartosc kabla zwana AWG wyliczyc to mozesz tutaj:
(licz dla wartosci 5V/1.5A)

http://www.solar-wind.co.uk/cable-sizing-DC-cables.html
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#77
(12-07-2017, 11:58:08)pizdys napisał(a): @TytusXP, resetowanie sie tej kamery jest zwiazane ze slabym zlaczem USB zasilania jak i polaczeniem kamery tylkej (bo ma takie samo zlacze):
Używam oryginalnego zasilacza 1,5A, kabel oryginalny 5,5m podpiętego do tylnego gniazda zapalniczki (Peugeot 308). 
Próbowałem innego zasilacza 2,1A i kabla 22AWG 1,8m (taki miałem) i problem pozostał. ( z przedniego gniazda)
Spróbuję na oryginalnym zasilaczu z przedniego gniazda zapalniczki - może szwankuje instalacja elektryczna auta?
Próbowałem ruszać wtyczką od zasilania przy przedniej kamerze - brak problemu podczas manipulacji.
Nie próbowałem ruszać kablem tylnej kamery na podglądzie z niej - spróbuję.
Kabel do tylnej kamery ma 9m (taki był w zestawie) i zastanawiam się, czy nie jest zbyt długi (spadki napięcia)
Próbowałem zmienić kartę na innej firmy Class 10 UHS-1. Nie pomogło, ale mam jeszcze jedną kartę jeszcze szybszą: UHS-3 i spróbuję jej użyć. Może poprzednie 2 karty czasem chwilowo nie wyrabiają i stąd problem?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości