Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy DOD LS460W czy bedzie rewolucja w nagraniach nocnych?
#1
bede powoli uaktualnial temat z racji trwajacych testow tej oto kamery:
DOD-tech LS460W, w porownaniu do konkurencju tu mamy do czynienia z calkowicie nowym sensorem Sony Exmor (nie mylic z poprzednim Exmor ktory byl w Panorama II/Lukas LK/Blackvue to inna matryca o ukrytej nazwie) w/g DOD duzo lepszym od poprzedniej serii DOO czyli lepszy od Aptina AR0330 jaki byl w LS300W/LS400W/LS330W/LS430W/ GT550WS/G1WH ale czy napewno lepszy? poki co za oknem pada deszcz, ale co moge bede sprawdzal i uaktualnial temat:

co widze w nowej LS460W?:
- teraz kamera widzi karty 64GB exFAT i sugeruje format na FAT32 (w kamerze), bez uzycie komputera.

- dodano funkcje "poklatkowy record" (ang. Time-Lapse) czyli nic innego jak funkcja "Parking Guard" z GT550WS na fw. 2.4/2.5/2.6
jedyna roznica jest w wyswietlaniu ustawien, kamera nie pyta o ilosc klatek/sec tylko sugeruje ile ms. chcemy ustawic (200ms, 500ms,1s,5s)

- zmiany kosmetyczne menu....

- przycisk EV po prawej (pomiedzy menu a mode) zostal zastapiony ikona miktofonu(on/off), ktory i tak pelni funkcje przytrzymanie "mode" nie wiem czemu takia nieprzydatna zmiana...??

- niestety kamera gubi ostrosc kiedy jest wystawiona na ekstremalne temp. w samochodzie (na pelnym sloncu), dodam ze zaden Marcsu takiego problemu nie ma, to slaba strona kamery.

- DOBRA WIADOMOSC dla tych ktorzy chca zainstalowac filtr CPL, bez problemu mozna taki filtr zainstalowac na stale, kamera widzi przez filtr bez problemu w NOCY!!! poprzedni DOD LS330W delikatnie mowiac "nie wyrabial", teraz utrata jakosci jest znikoma (na moje oko prawie zadna, zdecydowanie wiecej sie zyska redukujac odbicia z filtrem CPL) wiecej o filtrach CPL (redukujacych odbicia wnetrza samochodu na szybie) tutaj: viewtopic.php?f=46&t=2247" on‌click="window.open(this.href);return false;" on‌click="window.open(this.href);return false;

- jakosc wykoania gorsza niz Marcus 5, ale i tak jest dobrze wykonana i solidna.

- podniesiony biterate do 16.7 Mbps
- karta 128GB sandisk dziala bez zadnych problemow.


[Obrazek: a.jpg]

[Obrazek: b.jpg]

[Obrazek: c.jpg]

a teraz to na co wszyscy czekali, tu i teraz czyste porowania wszystkich kamer (skala 1:1)
czas zdjec dla wszystkich kamer taki sam (10-07-2014 godzina 22:30)
ustawienia domyslne

[Obrazek: dzien.png]

[Obrazek: noc.png]

Update [2]

LS460W (pod maska)

[Obrazek: out.php?i=847296_20140723-183351.jpg]

[Obrazek: out.php?i=847297_20140723-183702.jpg]

[Obrazek: out.php?i=847298_20140723-183338.jpg]

[Obrazek: out.php?i=847299_20140723-184024-1-.jpg]

[Obrazek: out.php?i=847300_20140723-185955.jpg]

prawdopodobnie jako pierwsi na swienie widzimy ten sensor golym okiem Wink

zamowilem potezniejszy mikroskop ... nie odpuszcze Big GrinD

z uwagi na modul GPS / sekcje RF, wszystko zostalo umieszczone pod "Shield'ami" co mocno utrudnialo dokopanie sie do informacji o CPU i zdjecie obiektywu.

Update [3]

Porownanie sensora do obecnych jakie sa produkowane przez Sony:

LS460W:
[Obrazek: ls4.jpg]

IMX122 (100db) taki byl w panorama II (i srednio sobie radzil)
[Obrazek: imx-122.jpg]

IMX222 (100db) tego jeszcze nie uzywano w DVR, i jest to nowa matryca:

[Obrazek: imx222.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#2
Czekam z niecierpliwocią. Jestem bardzo ciekawy jednak nie spodziewam się rewolucji. Blacksys nie zrobił rewolucji mimo że ma exmora (co prawda inny ale jednak sony), kamera sportowa sony to też wielka porażka ze mało kontrastowym i ostrym obrazem.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#3
co wy na to? Big GrinD

- DOD LS460W okazal sie bezkonkurencyjny, nowa matryca Sony Exmor rozniosla wszystko co dane mi bylo testowac do tej pory :!!!:
- Marcus 5 ogromna przepasc co do jakosci, bardzo slaby wynik... :/
- G1WH niemal identyczna jakosc jak mowi teoria czyli LS330W/LS300W/lS400W/LS430W za 200zl nie znajdziecie nic lepszego :!!!:

podoba sie wam porownanie?
zapraszam do komentowania i trolowania :wink:


surowe zdjecia:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
No ciekawie to wygląda szczególnie przy małej ilości światła ale szczęka nie opada i nie ma tego wow. Jest jeszcze pole do popisu. Gdzie można ją już kupić, bo chyba się skuszę?
Zarzuć jakiś film przy świetle dziennym i nocnym.
Duże ukłony za solidną recenzję.
Natomiast jestem zażenowany jakością nagrań z Mar(kupa)sa.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#5
rewelacyjne porownanie ! jak zwykle kawal dobrej roboty! piwo leci i jak najwiecej takich porownan :!!!:
a wiec slynne DUO po ponad roku pokonane :!!!:
wszystko pokazuje, ze dopiero zmiana matrycy wniesie powazne zmiany, akrobatyczne proby polaczenia caly czas tego samego AR0330 z roznymi procesorami nie przyniesie wielkich zmian, a czasem nawet moze pogorszyc jakosc jak w przypadku Markupsa.

ja juz swoja LS460W zamowilem, a obecna LS400W pojdzie na szybe w kuchni (obserwowac kuchenne wyczyny mojej zony) :wink:

swoja kupilem tu:
http://dod-tech.co.uk/ls460w.html
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
#6
franz napisał(a):a obecna LS400W pojdzie na szybe w kuchni (obserwowac kuchenne wyczyny mojej zony) :wink:

Tylko wiesz, żeby to nie był strzał w kolano z Twojej strony, bo jak wiadomo, nawet najlepszy fachowiec jak się mu patrzy na ręce, lubi schrzanić ze stresu.


Dzielcie się panowie wrażeniami i trzeba zamawiać Big GrinD
Widzę że 460-tka nie ma tej irytującej niebieskiej poświaty przy niskiej temperaturze barwowej światła.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#7
Tak, to prawda barwy sa "cieplejsze" na standarfowych ustawieniach AWB, jest lekka poswiata przy mocno kontrastujacych obiektach na sloncu, z tego co widze na Youtube dotyczy to wsystkich ls460w i ls360w, postaram sie to dzisiaj pokazac- wczoraj bylo pochmurno i ciemno, dzisiaj widze przy wiekszej ilosci swiatla ten dziwny efekt - ale nic powaznego, generalnie wiac to na tych lisciach na porownaniu wyzej, krawedzie sa lekko rozmazane a dokladniej jasne tlo je "zaokraglilo" ale z kolei na samochodach jest juz ostry obraz czego na AR0330 nie ma. dzialajacy filtr CPL w nocy bardzo cieszy, wrzuce porownania z filtrem marcus 5 i ls460w i ls330w dzisiaj wieczorem aby mozna bylo to ocenic.

Dokoncze recenzje uwzgledniajac co sie da...lada dzien (troche musze z ta kamera pojezdzic)

Poki co jakosc nagrywania robi wrazenie szczegolnie w nocy, wow nie ma ale roznica jest widoczna, jadac wieczorem ma sie wrazenie ze jest jeszcze dzien.

Pozdr i dzieki za komenarze.

[edit]
zdaje sie potwierdzac to co pokazuje producent:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AFu_NXgM7Us[/youtube]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#8
ok ale skoro wszedzie na filmikach porównawczych sa pokazywane 460 i 360 obok siebie to czym tak naprawde sie roznia ??
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#9
jezeli chodzi o jakosc nagrywania to nie ma zadnych roznic pomiedzy LS360W i LS460W, poniewaz sprzetowo te kamery maja taka sama optyke sensor i procesor, jedyna roznica jest jedynie taka ze LS460W ma wbudowany GPS, natomiast LS360W ma dolaczany na kablu,

rozwiazanie z podlaczanym na kablu GPS w teorii daje lepszy sygnal GPS za sprawa mozliwosci umieszczenia go bardziej pod szyba samochodu , np kiedy kamera jest "schowana pod dachem"
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#10
Porównywanie LS360W i LS460W chyba nie ma sensu, za to jestem ciekaw porównania LS460 z LS430. Kupić starszy model, czy poczekać chwilę na nowszy? Szkoda, że nie nagrywa 1080p 60fps Wink
 
Odpowiedz
#11
LS430W oraz LS330W (ktora jest na porownaniu) nagrywaja identyczny obraz w 100%,
tak wiec porownanie LS430W(ls330w) i LS460W jest jak najbardziej aktualne i gotowe, :hehe:
a tak nawiasem mowiac to w ogole tez nie ma tez roznicy pomiedzy LS400W i LS430W co do jakosci nagrywania (jedynie GPS)...

dzieje sie tak gdyz DOD uzywa 100% identycznego sensora oraz identycznej optyki we wszystkich przypadkach oprocz LS460W ktora ma nowy sensor Sony
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości