Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trwałość kamer
#1
Ile wytrzymuje kamera przy codziennej eksploatacji? Kiedy zakupiliście kamerę, którą obecnie używacie?
 
Odpowiedz
#2
Prestigio RR 300 działa od 16 miesięcy, padła jedynie ładowarka.
Pozdrawiam.
Jacek
 
Odpowiedz
#3
Prestigio RR500 działa 2 lata. W tym okresie 2 razy musiałem wcisnąć przycisk reset gdyż po włączeniu zasilania nie chciała wystartować. Mam nadzieje że podziała jeszcze kilka lat. Laptopa mam z 2007 roku i działa bez problemu to kamera tym bardziej powinna długo żyć.
 
Odpowiedz
#4
Tak przy okazji mam pytanko.
Czy bezpieczne jest zostawianie kamery w samochodzie gdy na dworze przygrzewa słoneczko?
 
Odpowiedz
#5
U mnie w domu nikt kamer nie wyciąga, czy to zima, czy upał. Jest ponad 3-letnia, 2-letnia oraz pół (?) roczna i wszystkie mają się dobrze.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#6
BoneShaker napisał(a):Tak przy okazji mam pytanko.
Czy bezpieczne jest zostawianie kamery w samochodzie gdy na dworze przygrzewa słoneczko?

zdecydowanie nie jest to bezpieczne aby zostawiac kamere na sloncu w przypadkach kiedy kamera ma
zastosowana baterie typu Li-ion lub Li-Po

ich wytrzymalosc temperaturowa konczy sie na okolo 70-75 stopniach i potrafia sie czasem ekstremalnie zachowac; puchnac, dymic, 
a takie wlasnie temparatury osiaga auto na sloncu.

cytat z wikipedi o ogniwach Li-ion:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy" on‌click="window.open(this.href);return false;

[Obrazek: out.php?i=851363_lith.jpg]

jaki akumulator jest w twojej kamerze? bardzo latwo sprawdzic w specyfikacji (ja wiem Wink )

z tego wzgledu producenci kamer zaczynaja stosowac kondensatory (ang. Capacitor) gdyz w tym przypadku grozba problemow znacznie sie oddala,
dokladniej-> wytrzymalosc na temperatury podnosi sie do 105 stopni a i nawet chwilowe wzrosty temp do 250-300stopni nie sa niczym niebezpiecznym,
wysokie temp w przypadku kondensatowa nie wplywaja na jego pozniejsza wydajnosc( auto na sloncu nawet nie zbliza sie do granicznej temp pracy kondensatora).

budowa kondensatorow po okolo 2000roku ze wzgledow bezpieczenstwa sie zmienila, a dokladniej stosuje sie na ich koncach naciecia aby w razie przeladowania lub zlej polarycacji nie wybuchaly a jedynie otwieraly sie na koncach (na nacieciach):

[Obrazek: out.php?i=851366_leslie-122-can-capacitor.jpg]

Wracajac do baterii Lith-ion: sam fakt ze zblizajac sie do granicznych temp. baterii ich wydajnosc i zywotnosc ekstremalnie spada, juz jedno pozostawienie caly dzien na sloncu moze zmniejszyc wydajnosc baterii nawet o 90% (a czasem kompletnie sa uszkodzic) !!! to jest glowny powod stosowania kondensatorow w kamerach.

a tak dla ciekawskich:
czesto w samochodach (np. w licznikach/zegarach) stosuje sie baterie podtrzymujace pamiec, to sa baterie typu Ni-Cd a to zupelnie inna bajka, te baterie sa bezpieczne ale ich wada jest to ze maja efekt pamieciowy i nie lubia byc wyladowywane ani przeladowywane. pomimo ze ich wytrzymalosc rowniez jest do 70stopni to "nie mają tendencji do eksplozji przy wysokiej temperaturze"

wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_niklowo-kadmowy" on‌click="window.open(this.href);return false;
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#7
Jacky napisał(a):Ile wytrzymuje kamera przy codziennej eksploatacji? Kiedy zakupiliście kamerę, którą obecnie używacie?
Najpierw używałem Omegi, czyli taniego śmiecia, w ciągu pół roku 2 razy padła sama kamera, raz zasilacz, do tego potrafiła się zawieszać itp. Pierwsze 2 razy naprawiana na gwarancji, za 3 razem poszła w odstawkę.
Jeśli dobrze pamiętam, to w kwietniu 2012 kupiłem Prestigio Roadrunner 500 i od prawie 2 i pół roku działa bez zarzutu. A lekko nie ma, bo jeździ zainstalowana w ciężarówce, wytrząsana na dziurach, a że prąd w gniazdku mam na stałe i nie chce mi się bawić z wtyczkami, to przeważnie pracuje non stop całymi tygodniami. Kiedyś jak jeszcze chciało mi się wyłączać na postojach to nagrywała po kilkanaście godzin dziennie, ale jak pewnego razu ruszając rano z parkingu zapomniałem włączyć wtyczkę do gniazdka i 15 minut później miałem stłuczkę nie ze swojej winy (a dużo nie brakowało a wyszła by z tego czołówka), to przestałem wyłączać. Po ok półtora roku wymieniłem oryginalny zasilacz na kabel USB, ale tylko dlatego, że potrzebowałem gniazda w rozgałęźniku a miałem wolne USB, zasilacz cały czas jest sprawny. Także kupując coś markowego, nawet nie koniecznie od razu DOD, o trwałość raczej nie musisz się obawiać, kupując tanie badziewie wydasz kasę 2 razy.
BoneShaker napisał(a):Czy bezpieczne jest zostawianie kamery w samochodzie gdy na dworze przygrzewa słoneczko?
U mnie w ciężarówce kamera wisi cały czas na szybie, czy to portugalskie upały, czy norweska zima, nigdy jej nie zdejmuję i tak jak napisałem od ponad 2 lat działa bez żadnych problemów. Nic nie padło, nic się nie wiesza itp.
pizdys napisał(a):zdecydowanie nie jest to bezpieczne aby zostawiac kamere na sloncu w przypadkach kiedy kamera ma zastosowana baterie typu Li-ion lub Li-Po

ich wytrzymalosc temperaturowa konczy sie na okolo 70-75 stopniach i potrafia sie czasem ekstremalnie zachowac; puchnac, dymic,
a takie wlasnie temparatury osiaga auto na sloncu.
Dobrze że nie wiedziałem o tym wcześniej, bo bym się przejmował, a tak używam kamery bezstresowo Wink Z akumulatora nie korzystam ale z ciekawości sprawdzę jak taka eksploatacja odbiła się na jego trwałości i dam znać po weekendzie. Chyba, że PR500 ma inny typ akumulatora (nie mogę znaleźć specyfikacji a mam w tej chwili bardzo słaby internet)?
 
Odpowiedz
#8
bruner napisał(a):Dobrze że nie wiedziałem o tym wcześniej, bo bym się przejmował, a tak używam kamery bezstresowo Wink Z akumulatora nie korzystam ale z ciekawości sprawdzę jak taka eksploatacja odbiła się na jego trwałości i dam znać po weekendzie. Chyba, że PR500 ma inny typ akumulatora (nie mogę znaleźć specyfikacji a mam w tej chwili bardzo słaby internet)?

Article: PCDVRR500
Vendor: PRESTIGIO
Product type: Car Video Recorder

Possible Sources of Supply: Built-in Battery, Car Charger
Battery Capacity: 1000 mAh
Battery Technology: Lithium Ion
Battery Life: 2.5 Hours
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
#9
w grudniu będzie 3 lata......zawiesiła się kilka razy, formatowanie karty pomogło
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#10
Moje Mio 358 w czwartek kurier zabrał na serwis. Wytrzymało aż rok.
Kamerka zaczęła niszczyć ostatnie pliki, które w żaden sposób nie da się odczytać. Kiedyś też tak robiła, ale raz na ruski rok a pliki szło odczyta programem avidemux. Czasami to się wyłączyła podczas jazdy, lub po prostu nie uruchomiła.

Prestigio HD1 działa już 2 lata, sporadycznie nie widzi karty pamięci i czasem robi przerwy między plikami od 3-7 sekund.

Najgorsze jest że musiałem przed oddaniem Mio na serwis wypruć całą instalację, którą ukryłem za słupkiem i pod deską rozdzielczą . Aby tego mało musiałem też zdemontować tylną instalacje od Prestigio HD1 , która też była pochowana za różnymi plastikami i chodniczkami. No i przenieś na przód :/
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#11
Miałem dzisiaj chwilę i zmierzyłem czas pracy na baterii mojego PR500. Z włączonym wyświetlaczem kamera nagrywała przez godzinę i 42 minuty, czyli 102 minuty (bez nagrywania pracowała na baterii 27 minut dłużej, czyli 2 godziny i 9 minut, ale chyba istotniejszy będzie czas przy nagrywaniu.) Dopiero teraz pomyślałem, że trzeba było zmierzyć czas nagrywania przy wyłączonym wyświetlaczu, jak znajdę chwilę to zmierzę jeszcze w takiej kombinacji. Nie wiem jak mierzył producent, ale przyjmując wersję najbardziej niekorzystną, czyli zakładając, że wynik dotyczy również nagrywania z włączonym wyświetlaczem i że nie kłamie (a z tym różnie bywa - vide wszelkiej maści 100W głośniczki komputerowe itp) i rzeczywiście nowa kamera może nagrywać na baterii przez 2 i pół godziny (150 minut), to po dwóch i pół roku bardzo intensywnego użytkowania i absolutnego nie przejmowania się nią tak jak napisałem w poprzednim poście, mamy spadek pojemności akumulatora o 32%, czyli niecałą 1/3 (48 minut). Podejrzewam, że większe spustoszenie poczyniło wielodniowe "wiszenie na kablu" i jego ciągłe ładowanie, niż temperatura. Wydaje mi się że nie jest to zły wynik (spodziewałem się gorszego) i dowód na to, że nie ma sensu chuchać i dmuchać na kamerę i się nią nadmiernie przejmować, bo prędzej padnie samo urządzenie (albo nam się po prostu znudzi), niż wykończymy w ten sposób akumulator. Pewnie jest jakieś tam ryzyko, ale myślę że to bardziej dupochron dla producenta niż rzeczywiste zagrożenie.

Mam w domu termometr z sondą na przewodzie, jak uda mi się to jakoś podpiąć i uzyskać sensowne wyniki, to postaram się pomierzyć temperatury obudowy i baterii rejestratora w czasie pracy z padającym bezpośrednio na niego słońcem i podać wyniki.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości