Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandaty od Straży Miejskiej,
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/216064-sad-najwyzszy-straz-miejska-jednak-moze-zadac-ukarania-wlasciciela-auta-jesli-ten-nie-wskaze-kierowcy">http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/21606 ... e-kierowcy</a><!-- m -->

Cytat:Straże miejskie mogą wnosić do sądu o ukaranie właściciela pojazdu, który odmówił wskazania, kto kierował jego autem w czasie, gdy popełnione zostało wykroczenie drogowe— uznało w podjętej uchwale siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

Czyli przy wezwaniu albo przyjmujemy mandat albo wskazujemy sprawcę.
 
Odpowiedz
#2
albo można obrać inna formę walki z oprawcą Tongue 3Obieg - odpowiedz na wezwanie SM
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#3
zgłaszam że tym pojazdem kierował Andy Harper, 54 Willesden Lane, Londyn, niech szukają Big GrinD
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
#4
Totmorhen napisał(a):zgłaszam że tym pojazdem kierował Andy Harper, 54 Willesden Lane, Londyn, niech szukają Big GrinD


Nie nie nie. Autem kierował Władimir Igristowski zamieszkały w Moskwie na ul. Lenina 24/5. I sprawa zakończona Smile, na terenie unii mają prawo szukać i wtedy Ci udowodnić, składanie fałszywych zeznań Wink a nie mają mocy prawnej szukać kogoś z poza unii Smile więc sprawę muszą umorzyć Smile.
 
Odpowiedz
#5
Z tym podawaniem danych z poza kraju to ja bym nie ryzykował... n85e szkoda sie narazac dla mandatu?
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#6
medialnie zostało już rozdmuchane, że SM (bo to ich dotyczy wyrok SN) może występować o ukaranie do sądu
jednak jak to zwykle bywa zostawiono "furtkę" dla tych co chcą i potrafią kombinować
wrzucam jako ciekawostkę, a nie reklamę sposobu unikania odpowiedzialności - 3Obieg - Anuluj-Mandat
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#7
We Wrocławiu trzeba jakoś zutylizować te dwie skody z fotoradarami i będzie spokój. Chcą pilnować prędkości, to niech to robi jedna służba, czyli policja. Przekazać tam tych strażników, niech czują się docenieni. Stworzyć wydział w drogówce o roboczej nazwie "suszarka budżetowa" i niech dalej łapią, ale już przy pomocy urządzeń manualnych. Będą same korzyści:
- ukróci się biurokracja (nie będzie trzeba wysyłać tysięcy listów)
- kasa będzie szybciej spływała (teoretycznie do 7 dni)
- mundurowi zażyją więcej świeżego powietrza (nie będą się kisić w skodach)
- kierowcy faktycznie zwolnią, bo patrole będą lepiej widoczne.

Wczoraj we Wrocławiu w okolicach 22-iej widziałem dwa patrole z suszarkami Jeden na Legnickiej, między wiaduktami, drugi na Lotniczej, koło stadionu miejskiego. Obie załogi miały klientów; ta z Legnickiej dwóch, ta z Lotniczej - jednego. Można skutecznie zarabiać na mandatach, przy minimalnych środkach ? Można, trzeba tylko chcieć.

Nie wiem, czy te suszarki na jednej z głównych arterii we Wrocławiu zagoszczą na dłużej, czy to tylko jednorazowa akcja związana z najazdem studentów na Wrocław. W każdym razie miejsce i czas znakomicie dobrane, wreszcie ktoś we wrocławskiej drogówce trochę pomyślał. Dla tych spoza stolicy D. Śląska dodam, że w obu tych miejscach 90 % kierowców nie schodzi poniżej 80-ki, a ponad 25% wali 100-ką i lepiej :-) I jeszcze jedno uzupełnienie: Janosik milczał, CB-też.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#8
na Legnickiej to już dawno nie widziałem suszarki
natomiast na Lotniczej przy zjeździe/wjeździe na AOW to dość częsty widok

CB na Wrocław nie włączam... bo tam same "pysie" i "mobilki k#rwy..." i temu podobne historie
Yanosik ostatnio jakoś dziwnie się łączy (a raczej rozłącza co chwile) - czytałem, że jakiś problem niedawno był u nich.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#9
okoniowaty napisał(a):
Totmorhen napisał(a):zgłaszam że tym pojazdem kierował Andy Harper, 54 Willesden Lane, Londyn, niech szukają Big GrinD


Nie nie nie. Autem kierował Władimir Igristowski zamieszkały w Moskwie na ul. Lenina 24/5. I sprawa zakończona Smile, na terenie unii mają prawo szukać i wtedy Ci udowodnić, składanie fałszywych zeznań Wink a nie mają mocy prawnej szukać kogoś z poza unii Smile więc sprawę muszą umorzyć Smile.
niech szukaja podałem przecież nazwisko kierującego... co chcieli to dostali a papier wszystko przyjmie :hehe:
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
#10
odkopię trochę temat......na jednej z uliczek dwa dni temu zmieniono kierunek [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LBKmDKzM5R4&feature=youtu.be[/youtube] ,część samochodów stoi przodem,część tyłem do obowiązującego kierunku, dziś zjawiła się SM i wsadziła wezwania wszystkim stojącym "pod prąd"...[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PAoALvlUxrg&feature=youtu.be[/youtube]..może jakieś za i przeciw?
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#11
mcmac napisał(a):odkopię trochę temat......na jednej z uliczek dwa dni temu zmieniono kierunek, część samochodów stoi przodem,część tyłem do obowiązującego kierunku, dziś zjawiła się SM i wsadziła wezwania wszystkim stojącym "pod prąd"...
..może jakieś za i przeciw?

Przywołali art. 92 kodeksu wykroczeń który mówi o nie stosowaniu się do znaków i sygnałów drogowych (tu zakazu wjazdu).
SM nie kwestionuje samego prawa do parkowania w tym miejscu.

SM podejrzewa więc, że kierowcy świadomie lub nie wjechali po staremu i jechali tak jak piszesz "pod prąd".
No cóż, My możemy tylko zgadywać, że zapewne część z nich faktycznie tak zrobiła i tym samym popełnili przywołane wykroczenie.
Wtedy trudno tu jakoś specjalnie polemizować.

Bardzo możliwe też, że jakaś część kierowców zostawiła tam samochody kiedy obowiązywała poprzednia organizacja ruchu i zrobili to zgodnie z prawem. Więc będąc na ich miejscu ja nie przyjąłbym mandatu tłumacząc, że mój samochód stał tu już dużo wcześniej.

A tak poza tematem czy to aby nie Mościce?

Pozdrawiam
:helou:
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości