Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dome G90-7S - ktoś posiada?
#12
Jacek, już wczoraj był kurier, ale nie było komu odebrać paczki...
 
Odpowiedz
#13
Zwróćcie uwagę że podajecie ceny różnych modeli, w pierwszym poście podany model posiada GPS.
Szukając w necie napotkałem sporo klonów różniących się detalami na obudowie (szczególnie napisy), oraz oczywiście ceną.
Sprawa pewnie będzie się miała podobnie jak było z G1WH, więc wersja kamerki może mieć spore znaczenie.
Przydały by się filmiki porównujące nagrania, osobiście chciałbym zobaczyć porównanie G1WH z G90, jeżeli ktoś z was posiada dostęp do obu kamer proszę o wrzutkę Smile
PS
Jak widać samo G90 nie ma GPS ale też co ważniejsze ma inny Chipset : Ambarella A7LA30
 
Odpowiedz
#14
@Forest: przecież to zostało napisane, że są różne wersje
o tu: viewtopic.php?p=42663#p42663
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#15
o przepraszam faktycznie.
Kwestia porównania tych kamerek, bo widziałem już np. podwójne (z tylną kamerką) lub z GPS.
Jak sami pisaliście są też różne Chipsety: A7LA30; A7LA50; A7LA70
Jest to kwestia tylko różnego wyposażenia, czy z nagraniami też różnie sobie radzą? (możliwe że inny chipset to tylko kwestia wyposażenia które musi obsłużyć, a reszta bez zmian).
Niestety filmy na YT często nie są dokładnie opisane (głównie ograniczają się do g90) i trudno stwierdzić co to za sprzęt (co gorsze nawet w sklepach często są źle opisane i na zdjęciach widać co innego), dlatego liczę na tych co już kupili, że się z nami tu podzielą informacjami
 
Odpowiedz
#16
Witam,
Pierwszy egzemplarz G90-7S z modułem GPS do testów kupiłem w sierpniu. Do samej kamerki nie miałem istotnych uwag natomiast moduł GPS kompletnie był niewidoczny przez urządzenie i problemu nie rozwiązywały kolejne aktualizacje softu a dodatkowo podlączenie GPS-a generowało problemy z wygaszaniem ekranu (gniazdo jest dwufunkcyjne AV/GPS). Producent doszedł do oczywistych wniosków, że zmian hardwarowych nie uniknie i ustaliliśmy, że po zmianach wymieni mi 90-kę do dalszych testów na kamerkę na nową i w pełni funkcjonalną. Zajęło mu to około dwóch miesięcy, łącznie z analizą błedów mojego egzemplarza. Dopiero w listopadzie otrzymałem wersję finalną już jako G90C (czyli A7LA70 na pokładzie), która wizualnie nie różni się niczym od poprzedniej. GPS już bez problemu łapał fixa.Pojawił się tylko błąd w nagraniach, otóż ślad był kompletny natomiast na wyświetlaczu informację o GPS-ie były niestabilne prezentowane, albo informował że nie ma sygnału, albo nie wskazywał prędkości mając sygnał gps albo jedno i drugie. A jak nie było prędkości na stopce w LCD to na filmie w odtwarzaczu także. Miałem lekki problem aby ich przekonać, że to błąd softu a nie jak oni twierdzili zakłóceń nie ekranowanych przez obudowę w moim egzemplarzu. W każdym razie wyszło na moje, w Wigilię otrzymałem najnowszy soft (ale nie jest to jeszcze wersja finalna i będę otrzymywał kolejne) i problemy z prezentacją sygnału i prędkości na LCD znikły (moduł GPS działa już bez uwag). W tym stanie kamerka już kwalifikuje się do dystrybucji i nie trzeba jej testować na klientach. W międzyczasie widać, że cały czas pracują nad oprogramowaniem i próbują wycisnąć co się da z Ambarelli. LDWS zastąpiono ADAS czyli wszystko w jednym (ADAS = LDWS + FCWS + FCMD + LLW ) ale do tego mam trochę ambiwalentny stosunek co nie znaczy, że po cichu nie liczę, że może mnie czymś jednak zaskoczą. Dodano także funkcję Park Mode a więc wstrząs na postoju budzi kamerkę w trybie nagrywania na 30 sekund. W funkcji Time Lapse Settings dodano tryb intyligentny co w zamiarze ma wykrywać brak ruchu w trybie nagrywania i po określonym czasie zapisywać obraz 2 fps zamiast nominalnej, ale ten tryb wymaga jeszcze dopracowania programowego. Zmieniono także format plików z MOV na MP4. Należy dodać, że ich niebrandowane egzemplarze nie posiadają w menu funkcji zmiany balansu bieli i ekspozycji, już na początku to zgłosiłem ale poinformowali mnie, że są to w ich ocenie funkcje bezużyteczne co nie znaczy, że nie będą dostępne na specjalne życzenie zamawiającego (ale takie deklaracje mają zastowanie przy dużych ilościach). W stosunku do powyższej specyfikacji w moim egzemplarzu bateria ma 180mAh, w menu jest 9 języków w tym polski, 7 trybów rozdzielczości, prąd ładowania 100-550mA, pobór w trakcie pracy 400-550mA a z GPS będzie więcej. Do kamerek jest także dedykowany Player producenta, aczkolwiek mnie bardziej do gustu przypadł Datakam Player pomimo, że nie wyświetla prędkości mająć zapisany track i koordynaty (może autor kiedyś dopisze ten model do listy). W międzyczasie testowali od nowego dostawcy podstawkę bazową pod zespół soczewek tak aby nie było problemów z ostrością wraz ze zmianą temperatury.
Kamerka jest solidnie wykonana, podoba mi się aktywny uchwyt, łatwo się ją zdejmuje, przyciski mogłby być większe istotne dla osób o większych dłoniach. Kamerka nie zaliczyła żadnego zwisu zarówno programowego jak i fizycznie dobrze trzyma się szyby, ba pierwsza nawet przypadkowo przeszła mały crash test, po prostu wyskoczyła mi przy wyciąganiu i minimalnie się porysowała o lewarek ale filmy nadal rejestrowała bez utraty jakości. Do kamerki używam karty Adata 64 GB class10. Zespół soczewek ma kąt 170 a więc nieco oddala a sfera soczeki jest nieco wysunięta przed obudowę obiektywu tak więc trzeba uważać aby jej nie porysować przy przenoszeniu lub przy kombinowaniu z filtem CLP, bo nie jest przystosowana do jego montażu. W najbliższych dniach wraz z zamówionymi 90-kami będę także miał próbki modelu GS56A oraz najnowszej ich kamerki sportowej DV800 (A7LA50 i OV 4689 z zapisem FullHD 60 fps) oraz sampla mini0806 ale to już inny producent, sukcesywnie podzielę się wrażeniami. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany Blackview player czy najnowszym firmware to bez problemu udostępnię.
Poniżej film w rozdzielczości 2304×1296 30P, w najbliższych dniach pozostałe w tym 60fps i HDR 30fps
http://www.yorkzone.pl/Filmy/G90C_Film_1.MP4
Pozdrawiam
Krzysiek
 
Odpowiedz
#17
Myślę że w obecnej sytuacji G90 jest lepszym wyborem niż G1WH tym bardziej że ceny w Polsce spadły już poniżej 400 zł a w Chinowie po przeliczeniu wychodzi ok 250 zł u Estore009.
Co do balansu bieli to całkowicie się zgadzam z producentem, że jest to kompletnie bezużyteczne. W dzień balans bieli działa dobrze a w nocy ilość źródeł światła o różnej temperaturze barwowej jest tak dużo, że wybór jednego jest kompletnie bez sensu.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#18
"Gadget"
Czy ten link do filmów który podałeś , nie jest jakiś uszkodzony bo próbuje to otworzyć z kliku kompów i wyświetlają mi się jakieś dziwne znaki :?:
 
Odpowiedz
#19
U mnie się uruchamia.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#20
Nie byo rozszerzenia w pliku, już dodałem ale można też do ściągniętych wcześniej dopisać .MP4
U mnie bez rozszerzenia odtwarza dlatego niezauważyłem.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#21
"s3kawek"
Zmiana przeglądarki dopiero pomogła, firefox i explorer nie dawały rady , jak użyłem chroma to poszło , jeszcze jedno ile u Ciebie waży ten plik u minie 67,4 MB ,trochę mało jak na rozdzielczość 2304×1296 i długość 30 sek. Ciekawe jaki jest bitrate ?
 
Odpowiedz
#22
Ściągnij Datakam player i w nim odtwórz, nad plikami po prawej stronie pod mapą jest ostatnia ikona właściwości, kliknij przy odtwarzaniu.
Sprawdziłem. Bitrate widać także w VLC media player> Narzędzia-Informacje o pliku- zakładka statystyki
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości