• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoPro Hero 4 BLACK vs LS460W vs SJ5000 PLUS
Widzę, że temat jest bardziej złożony i opinii jest wiele. Go Pro jak najbardziej kusi swoją jakością, brandem i wszystkimi detalami o których napisaliście, jednak cena także jest luksusowa.

Cytat:I tu powiem tak: SJCAM (czy generalnie wszystkie kamery SJxxxx) to marka budżetowa, co widać, słychać i czuć. Biorąc do ręki SJ5000+ oraz GP4, ta pierwsza wygląda jak tandetna chińska zabaweczka

To co napisałeś trochę mnie zmartwiło. Ja niestety mogę na tą chwilę sugerować się tylko zdjęciami sprzętu, które wyglądają dość nieźle w różnych sklepach internetowych. To zrozumiałe, że decydując się na kamerkę zdecydowanie tańszą biorę pod uwagę, że będzie miała ona swoje wady, co opinia to tych wad dla SJCAM pojawia się więcej niestety.

Jak wygląda z dostępnością Xiaomi Yi- Yi Camera w Polsce, czy można kupić je w jakimś sklepie internetowym w Polsce ?

Kamery AEE z tego co opisujesz brzmi ciekawie, jeśli chodzi o jakość obrazu oraz wykonanie akcesoriów to jest to przekonujące, jednak jeśli chodzi o cenę to w zależności od modelu cena nawet dochodzi do 1200-1300, a w tej cenie można już zastanowić się na GP3+ prawda ?

Odpowiedz
evad napisał(a):w udostępnionym mi egzemplarzu GP4 nie zauważyłem problemu z przegrzewaniem się w trybie 4K. :-o)

nie wierze, chyba ze znowu sie pospieszylem i perwsze wersje tak mialy :o
ale GoPro na swojej strone powtwierdzil moj problem:

http://gopro.com/support/articles/hero4 ... ance-modes

[Obrazek: newbitqpq.jpg]

moja powieszona w samochodzie nawet w zimie (W obudowie) nie dala szans nagrywac wiecej niz 30min,

nizej na stole - ktory sporo ciepla zabral (i chyba tylko dlatego) po godzinie wyswietlila kominukat o przegrzaniu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HK3ED-umXRQ[/youtube]

@evad, naladuj kamere na 100% i jak mozesz potwierdzic:
- zostawiona kamera - powiedzmy w obudowie (aby uniknac chlodzenia jej np na jakims stole), po 30min wyswietli komunikat o przegrzaniu nagrywajac 4k@30FPS? Confusedpoko:
- no i moja "struna nerwowa" czyli czas pracy na baterii choc wiadomo ze krotki to czy wyladowana i dopiero co podlaczona do ladowania daje mozliwosc nagrywania czy pokazuje ze bateria slaba?
- podlacz do power banku wlacz 4K i zostaw na kilka godzin,po jakim czasie pada?
- no i jeszcze lepsze, ustaw 1080p@30FPS (nic wydajnego) i po jakim czasie padnie podlaczona do zasilania na stale? :hehe:

jak oczywiscie masz czas i checi to sprawdzic, to akurat najgorsze co mnie rozczarowalo (pomijajac nagrania nocne)....

co do nagran w nocy, tak to tez zauwazylem, w nocy nie ma tego co mozna bylo widziec na reklamach...co i tez na porownaniach widac.

to prawda, jakosciowo GoPro Hero 4 to maly aparat cyfrowy, dopracowany w kazdym detalu, nic nie lata nic nie stuka itd
a aplikacja WiFi to wzor dzialania, sama kamera wagowo troche ciezka i mysle ze juz 1 upadek moze byc grozny (bez obudowy),
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
esprit95 napisał(a):Widzę, że temat jest bardziej złożony i opinii jest wiele. Go Pro jak najbardziej kusi swoją jakością, brandem i wszystkimi detalami o których napisaliście, jednak cena także jest luksusowa.

Cytat:I tu powiem tak: SJCAM (czy generalnie wszystkie kamery SJxxxx) to marka budżetowa, co widać, słychać i czuć. Biorąc do ręki SJ5000+ oraz GP4, ta pierwsza wygląda jak tandetna chińska zabaweczka

To co napisałeś trochę mnie zmartwiło. Ja niestety mogę na tą chwilę sugerować się tylko zdjęciami sprzętu, które wyglądają dość nieźle w różnych sklepach internetowych. To zrozumiałe, że decydując się na kamerkę zdecydowanie tańszą biorę pod uwagę, że będzie miała ona swoje wady, co opinia to tych wad dla SJCAM pojawia się więcej niestety.

Gdybyś miał w ręku tylko SJ5000+, to pewnie byś nie zwrócił na to uwagi. Ja miałem kilka kamer w rękach i ta różnica jest wyraźnie widoczna.

esprit95 napisał(a):Jak wygląda z dostępnością Xiaomi Yi- Yi Camera w Polsce, czy można kupić je w jakimś sklepie internetowym w Polsce ?

Sam się zastanawiam czy nie kupić Xiaomi Yi do własnych testów, kupowałbym raczej z xiaomiforsale.com (ceny "chińskie" czyli atrakcyjne, ale rzekomo wysyłają ekspresowo z magazynu w Europie), ale widziałem też polski sklep http://sklepxiaomi.pl, prowadzi go jakaś firma z Rzeszowa i wysyłka rzekomo z magazynu polskiego, ale ceny już dużo wyższe.

Ogólnie w tej kamerce Xiaomi nie pasuje mi jedna rzecz - obsługa opcji i ustawień przez WiFi i apkę w telefonie. Nie wiem czy na dłuższą metę nie będzie to po prostu zbyt upierdliwe.

esprit95 napisał(a):Kamery AEE z tego co opisujesz brzmi ciekawie, jeśli chodzi o jakość obrazu oraz wykonanie akcesoriów to jest to przekonujące, jednak jeśli chodzi o cenę to w zależności od modelu cena nawet dochodzi do 1200-1300, a w tej cenie można już zastanowić się na GP3+ prawda ?

Z kamer AEE polecam model S70 - sam go dość często prywatnie używam do nagrywania jakichś rodzinnych rzeczy typu wypad na basen, nad jezioro, rower itp. i naprawdę fajnie się ta kamerka sprawdza. Kosztuje 999 zł i za budżet niewiele większy od SJ5000+ dostajesz imho lepszą i solidniejszą kamerę. Notabene teraz wchodzi model S60, który docelowo zastąpi S70. Testowałem już S60 i generalnie jest to praktycznie ta sama kamera, różnice są minimalne, a kosztować będzie też 999 zł. Warto też rozważyć SD23, model nieco starszy, w cenie minimalnie niższej niż SJ5000+ (749 zł), ale z fajnym zestawem z dodatkowym akumulatorem i pilotem zdalnego sterowania (o czym w SJ5000 możesz tylko pomarzyć, a taki pilot na pewno o 100x wygodniejszy niż WiFi+apka w telefonie). Krótkie porównanie jakości znajdziesz np. tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 798&type=3

Generalnie z oferty AEE jest kilka fajnych propozycji w relatywnie niedużych pieniądzach, a lada dzień będzie też ciekawy model MD10 - kamerka nie powalająca może parametrami, ale o nietypowym kształcie i maleńkich gabarytach - notabene świetnie by się sprawdziła jako "kamera dla pieszego", oidp ktoś na forum o to pytał kiedyś. :)

O AEE pisałem już parę razy na blogu, zapraszam:
http://www.wideorejestratory24.info/search/label/AEE

pizdys napisał(a):@evad, naladuj kamere na 100% i jak mozesz potwierdzic:
- zostawiona kamera - powiedzmy w obudowie (aby uniknac chlodzenia jej np na jakims stole), po 30min wyswietli komunikat o przegrzaniu nagrywajac 4k@30FPS? :spoko:
- no i moja "struna nerwowa" czyli czas pracy na baterii choc wiadomo ze krotki to czy wyladowana i dopiero co podlaczona do ladowania daje mozliwosc nagrywania czy pokazuje ze bateria slaba?
- podlacz do power banku wlacz 4K i zostaw na kilka godzin,po jakim czasie pada?
- no i jeszcze lepsze, ustaw 1080p@30FPS (nic wydajnego) i po jakim czasie padnie podlaczona do zasilania na stale?

Testowego egzemplarza już nie mam, ale zapewne niebawem będę miał więcej niż 1 egz. - i to nie tylko testowy ;) - więc pewnie będzie okazja do jeszcze paru testów. Baterię sprawdzałem i faktycznie też lekkie rozczarowanie. Dwa razy w trybie 1080p60 sprawdzałem i wynik dość rozrzucony, raz zaledwie 0h48m, za drugim razem 1h19m. W trybie 4K30 wyładowała się po 39 minutach, bez krzyku o przegrzaniu (zresztą obudowa była tylko lekko ciepła, powiedzmy w granicach normy).
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
AEE z tego co mówisz może być ciekawą alternatywą, tylko jakoś ten design mnie nie przekonuje. A jak myślicie gdzie w tym zestawieniu znalazło by się Go Pro Hero 3+ Silver?

Odpowiedz
esprit95 napisał(a):AEE z tego co mówisz może być ciekawą alternatywą, tylko jakoś ten design mnie nie przekonuje. A jak myślicie gdzie w tym zestawieniu znalazło by się Go Pro Hero 3+ Silver?

Tu masz porównanie GP Hero 3 Silver z paroma kamerami, w tym AEE:
http://www.wideorejestratory24.info/201 ... owych.html
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Dzisiaj postanowilem naladowac moje GoPro Hero 4 Black (kamere za grubo ponad 2000zl).
i choc kamery w ogole nie uzywalem, jedynie na testy na Autowrzuta.pl po czym sporadycznie jedynie byla ladowana (aby nie pozostawiac wyladowanego akumulatora), zobaczylem ze pojawilo sie na niej pekniecie!!!!

Co jest, do jasnej cholery!?!?!?!?!?

[Obrazek: img201scs.jpg]

przeciez w ogole jej nie uzywalem!!!!!
juz po gwarancji!!!
CO TO MA ZNACZYC?!?!?!?!?!?
Pytam sie!!! Angry

wpisalem w google i wyniki pokazuja ze nie jestem jedyny z takim problemem???

https://www.google.co.uk/search?q=hero+4...ro+4+crack

jakim cudem kamera za ponad 2000zl peka pod wplywem czasu?
co bedzie za kolejne 2 lata? Peknie na pół? Czy moze ja pekne?!
a co by bylo gdyby wszystko z czasem tak pekalo??

Jestem naprawde zly i zaskoczony!!!
Rozumiem gdybym ja rozkrecal, gdyby mi spadla, gdyby kosztowala 200zl? albo gdybym w ogole ją uzywal !!!- ale NIE!!!! nic z tych rzeczy!!!!!! Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

przereklamowany badziew!!! BAN na kamery GoPro az do odwolania!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Rzeczywiście można się wq...ić. Toć to nie kamera za 30$. 
Ale jak to nie pojedynczy przypadek, to może jakaś rękojmia ?
Ja chyba wiem czemu ona pękła. Ona pękła z zazdrości że używałeś inne kamery Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
nie wyglada mi to na pojedynczy przypadek, w google inni tez o tym wspominaja, tutaj zdjecia:
https://www.google.co.uk/search?q=hero+4...4Q_AUICCgD

(19-01-2017, 14:43:52)rych33 napisał(a): Ja chyba wiem czemu ona pękła. Ona pękła z zazdrości że używałeś inne kamery Smile

Inne nie pekaly Big Grin

-------

A tak o nia dbalem!!! w ogole dbam o takie rzeczy - tym bardziej ze nie sa tanie...stad moje przeogromne zdziwienie jak i zdenerwowanie Angry
a cisnienie mialem rano OK, BAN na GoPro az do odwolania!

[EDIT]
najpierw problemy z przegrzewaniem sie a teraz to?!?!?! OJ NIE!!!!
oooojjjjj jeszcze tak mnie zadna kamera nie wyprowadzila z rownowagi!!!

BAN do odwolania !!! kazdy kto ma jakies dobre zdanie na temat tej kamery niech siedzi lepiej cicho, dzisiaj nie jestem w nastroju!!! 
Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

[EDIT]

trzymajcie mnie bo nie wytrzymam!!! Angry
takiego spokojnego czslowieka doprowadzic do takiego stanu!!!!

Odpowiedz
@pizdys, ja myślę, że ona pękła z rozpaczy, że jej nie używałeś tylko odstawiłeś do kąta... nawet nie podładowałeś...  to żyje, czuje, myśli... to trzeba wyprowadzać na spacer... Smile

Odpowiedz
(19-01-2017, 16:08:29)geos napisał(a): @pizdys, ja myślę, że ona pękła z rozpaczy, że jej nie używałeś tylko odstawiłeś do kąta... nawet nie podładowałeś...  to żyje, czuje, myśli... to trzeba wyprowadzać na spacer... Smile

O Matko, to po pracy muszę sprawdzić moją sportową kamerę (ale nie GoPro), bo w sumie też leży i się kurzem pokrywa i może z żalu pęka  Huh

A kiedyś mnie kusiło aby kupić GoPro, no widać opatrzność czuwała

Big Grin
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
Jaki to "Hero" jak pękł bez walki...  Dodgy
Zero a nie Hero...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości