• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOD LS460W pierwsza jazda i mieszane odczucia...
Witam, trochę mnie tutaj nie było... Po dłuższym braku posiadania rejestratora postanowiłem zakupić DODa LS460W. Po pierwszej jeździe przeglądając nagrania zauważyłem, że rzadko kiedy mogę odczytać numery rejestracyjne auta jadącego z przeciwnej strony (czego nie zauważyłem aż w takim stopniu w moim dawnym LS400W) w pochmurny dzień. Sprawdziłem wszystkie ustawienia, rozdzielczość oraz inne parametry wydają się być w porządku, nagrania poklatkowe wyłączone, wersja oprogramowania HG1411250EN12, karta pamięci Samsung Evo Class 10 48MB/s i już sam nie wiem czego mam się doczepić... Czy ktoś z Was może orientuje się w czym może tkwić problem?
[Obrazek: 959939.png]

Odpowiedz
W małej ilości światła, taka pora roku. Poza tym LS460W oferuje trochę mniej kontrastowe zdjęcia.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
[Obrazek: test2.png]

wiecej tutaj:
viewtopic.php?f=28&t=3424

LS460W ma inne czasy naswietlenia, zmiana na EV-1 lub -2 (w dzien) powinna przyniesc bardziej ostry obraz w ruchu, na zwyklych ustawieniach wyglada to tak jak na przykladzie.

DOD LS400W nie jest juz produkowany, podobnie LS430W/LS330W/CR65W/RX7W+
wszystkie produkcje dla DOD na AR0330 zostaly/lub w przeciagu kilku miesiecy beda zakonczone,
zastapily je modele na SONY IMX322 (LS460W/LS360W/IS200W/RX8W+),

roznice miedzy kamerami na AR0330 a IMX322 to glownie wieksza czulosc na kozysc IMX gdyz trafia wiecej swiatla na matryce za sprawa wiekszej komorki (pixela) na matrycy, dlatego kamera w slabszym swietle osiagnie lepsza wydajnosc, zobaczysz roznice glownie wieczorami, w nocy, pod slonce...specyfikacja mowi ze IM322 ma WDR 100dB...viewtopic.php?f=28&t=2715,
fakt, ze teoria to jedno a w praktyce roznice nie "powalaja" dletego zmiana z LS400W nie jest dobrze trafiona... :wink:

generalnie to bym sie wstrzymal juz z zakupem LS460W i poczekal na DOD Champion SP1, Yeti Z1 ktora za kilka miesiecy ma sie pokazac, w/g informacji ma tam byc jakies rewolucyjny system trackingowy via GPS, GSM...bedzie mozna sprawdzic gdzie jest obecnie kamera jak i sam pojazd...jezeli szczescie dopisze (i DOD siegnie po rozum) to moze nawet bedzie tam lepsza optyka niz w LS460W...

ewentualnie poczekal na nowosci na nowych procesorach Ambarella S3/S3/A12W/B5F
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Dzięki Pizdys, jutro w ciągu dnia sprawdzę na niższym poziomie EV... Rozumiem, że wieczorem i w nocy najlepiej ustawić EV na 0?

[update]

Przeglądając YT trafiłem na filmik nagrany LS460W w godzinach wieczornych z EV -3 i jakość wydaje mi się całkiem przyzwoita a obraz ostry... https://www.youtube.com/watch?v=6kispa8 ... WL&index=8

Odpowiedz
Jeżeli wierzyć dacie i godzinie to w sierpniu o 20 jest jeszcze jasno. EV-3 to za dużo. W nocy będzie za ciemno.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
Gregorius napisał(a):Dzięki Pizdys, jutro w ciągu dnia sprawdzę na niższym poziomie EV... Rozumiem, że wieczorem i w nocy najlepiej ustawić EV na 0?

[update]

Przeglądając YT trafiłem na filmik nagrany LS460W w godzinach wieczornych z EV -3 i jakość wydaje mi się całkiem przyzwoita a obraz ostry... https://www.youtube.com/watch?v=6kispa8 ... WL&index=8

1) ustaw EV: -1 (zarowno w dzien jak i w nocy bedzie OK),
2) badz pewny, ze szyba jest w dobrym stanie, czysta od zewnatrz i od srodka viewtopic.php?f=28&t=2978
3) w zaleznosci od typu samochodu refleksy od przedniej szyby moga byc wieksze lub mniejsze...duze znaczenie ma aby powierzchnia kokpitu samochodu byla mozliwie ciemna, niektorzy stosuja czarny material (czarny pochlania swiatlo...)

[Obrazek: 11iji.jpg]

[Obrazek: 22.jpg]

4) w wielu krajach w tym tez Polska stosuje lampy uliczne sodowe, maja one to do siebie, ze ich barwa jest mocno pomaranczowa i falszuja kolory otoczenia, niestety malo ktora kamera radzi sobie w takich warunkach- obraz jest niedoswietlony, slaby i czesto z "mozaika"...dobrze aby pojawialo sie cos jasniejszego a lampy uliczne byly bardziej nowoczesne...

im bardziej spelnisz te warunki tym nagrania beda lepsze...byc moze nawet jak tu:

Kod:
https://mega.co.nz/#!g0pg2JgJ!l7eUJAHxLpOwz7ZEmsGIPWkMksuOzm8Nu2zJVRjHF5k
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Wszystkie punkty zostały spełnione poza pkt. 2 - niestety szyba w moim aucie już trochę przeżyła ale jak na razie nie pali mi się do jej wymiany Smile w ciągu dnia zrobię test przy ustawieniu EV-1 i podzielę się wynikami. Smile

A więc jestem już po testach ustawienia EV na -1 co przyniosło zamierzony efekt, nagrania są bardziej kontrastowe oraz można rozczytać większość tablic rejestracyjnych pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka przy słabszym świetle! :ojej:

Zauważyłem jednak, że w tle na nagraniach słychać pisk... czy ktoś się orientuje z czego to wynika?

Odpowiedz
Gregorius napisał(a):...Zauważyłem jednak, że w tle na nagraniach słychać pisk... czy ktoś się orientuje z czego to wynika?

nagraj kilka sek. na wbudowanej baterii i zobacz czy bedzie lepiej,
prawdopodbnie pochodza one od zasilacza a dokladniej od alternatora...

chyba, ze masz na mysli ciche (ledwo slyszalne) piszczenie w tle...
obawiam sie, ze to moze byc normalne bo na wszystkich DOD LSxxxW tak mam...
szczegolnie latem kiedy jest goraco.

Odpowiedz
pizdys napisał(a):
Gregorius napisał(a):...Zauważyłem jednak, że w tle na nagraniach słychać pisk... czy ktoś się orientuje z czego to wynika?

nagraj kilka sek. na wbudowanej baterii i zobacz czy bedzie lepiej,
prawdopodbnie pochodza one od zasilacza a dokladniej od alternatora...

chyba, ze masz na mysli ciche (ledwo slyszalne) piszczenie w tle...
obawiam sie, ze to moze byc normalne bo na wszystkich DOD LSxxxW tak mam...
szczegolnie latem kiedy jest goraco.

Chodziło mi bardziej o ten cichy pisk w tle. Sprawdziłem na wbudowanej baterii oraz na innym zasilaczu - pisk pojawia się jedynie podczas jazdy.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości