• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe przepisy co o nich sądzicie ?
#1
W poniedziałku 18 maja w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Od tego dnia kary wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów są dużo surowsze.

Utrata prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym, zostanie odebrane prawo jazdy na 3 miesiące. Zrobi to kontrolujący policjant. Jeśli ukarana osoba wsiądzie w tym czasie za kierownicę, okres ten wydłuży się do 6 miesięcy, a gdy ponownie to uczyni, prawo jazdy zostanie odebrane całkowicie i konieczne będzie przejście przez cały kurs wraz z egzaminem.

Prawo jazdy na 3 miesiące stracą też osoby, które przewożą zbyt dużą liczbę osób w pojeździe.

Kary za jazdę “po kielichu”

Wzrosły także kary finansowe dla kierowców prowadzących samochód na podwójnym gazie. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy, dla recydywistów.

Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Jak zapowiada ustawodawca, pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

Od 18 maja kierowcy, którzy będą prowadzili pojazd, pomimo tego że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane, popełnią przestępstwo. Grozić im będzie grzywna lub nawet ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat.
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#2
już widzę te kolejki do więzień tych co nie będą mieli z czego zapłacić, albo jeżdżą bez pj....jak zwykle ktoś chciał dobrze a wyszło jak zwykle
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#3
Moje zastrzeżenia dotyczą, tego, że jest dużo terenów zabudowanych - niczym, tzn. jedziesz i jeśli zapomnisz że znajdujesz się w terenie zabudowanym potraktujesz to jako 90 km/h będziesz jechał 100 km/h i może być problem, mówię dokładnie o takich terenach

<!-- m --><a class="postlink" href="https://goo.gl/maps/5hdGs">https://goo.gl/maps/5hdGs</a><!-- m --> - cala dzielnica Modrzewina w Elblągu jest tak zabudowana z dozwoloną prędkością 50 km/h

Dodając, że na głównej ulicy Modrzewiny tzn. Alei Jana Pawła II, często ustawiali się z radarem i polowali na motocyklistów.

Kolejną sprawa jest, ilość kar, za jedno wykroczenie, kara się gorzej niż za przestępstwa, tylko jedno wykroczenie a trzy kary, mandat, pkt. karne plus zabrane prawo jazdy - nie za dużo?? Nie jeżdżę tak by prawko stracić ale jeśli by mi się to przytrafiło to albo przyjmuję mandat z pkt. (to i tak podwójna kara), albo zabierają prawo jazdy mandatu nie przyjmuję i sprawa do sądu, z resztą w całej "otoczce medialnej" nikt nie wspomina o mandacie i pkt. Ciekawe jak to jest według prawa.
 
Odpowiedz
#4
Bajki bajki jeszcze raz bajki , KASA KASA JESZCZE RAZ KASA

Jak by chodziło o bezpieczeństwo to by za przekroczenie 60 kmh w terenie zabudowanym zabierali prawo jazdy
z tych przepisów wynika że przy prędkości 99 kmh nic nikomu się nie stanie

biedni ci co trafią na ISKRE 1 mając coś koło 90 kmh w mieście Big GrinD Sad
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#5
zybi2008 napisał(a):biedni ci co trafią na ISKRE 1 mając coś koło 90 kmh w mieście Big GrinD Sad

a są jeszcze osoby które przyjmują mandaty z Iskry-1 ?
można łatwo podważyć pomiar: coś metalowego, linia wys.napięcia, auto za/przed nami czy też jadące z przeciwka
widząc po moich lokalnych patrolach to Iskry nie używają, tylko z laserem biegają
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#6
Jeśli kierowca 'zapomniał' prawa jazdy to co?
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#7
lith napisał(a):Jeśli kierowca 'zapomniał' prawa jazdy to co?
To nic... dostanie mandat za brak dokumentu.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#8
A ma ktoś może aktualne przepisy by dokładnie się z tym zapoznać, bo wątpliwości jest wiele Smile, zdjęcie z fotoradaru w terenie zabudowanym gdzie przekroczyło się prędkość o ponad 50 km/h skutkuje czym?? Też zabierają prawko?? I jak to niby wygląda, bo jak na razie słyszałem, że policja zabiera na miejscu, zdjęcie z fotoradaru - raczej nie możliwe jest, że na miejscu, i raczej policja nie ma fotoradarów. Zapowiada się, że dla chcącego nic trudnego ocalić swoje prawo jazdy, mimo wykroczenia.
 
Odpowiedz
#9
NCMSN napisał(a):
zybi2008 napisał(a):biedni ci co trafią na ISKRE 1 mając coś koło 90 kmh w mieście Big GrinD Sad

a są jeszcze osoby które przyjmują mandaty z Iskry-1 ?
Teraz w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50km/h (a tym samym utracie prawa jazdy) już nie będzie można nie przyjąć mandatu z Iskry, pozostanie jedynie odwoływanie się w drodze administracyjnej. Pełna treść artykułu - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.brd24.pl/prawo/nieslusznie-straciles-prawo-jazdy-obszarze-zabudowanym-odwolac-mozesz-sie-sko/">http://www.brd24.pl/prawo/nieslusznie-s ... z-sie-sko/</a><!-- m -->

Żeby było jeszcze ciekawiej te przepisy są... niezgodne z konstytucją, także zapraszam do lektury - <!-- m --><a class="postlink" href="http://prawonadrodze.org.pl/teraz-kazdemu-mozna-zabrac-prawo-jazdy-msw-przeforsowalo-swoje-chore-pomysly/">http://prawonadrodze.org.pl/teraz-kazde ... e-pomysly/</a><!-- m -->

Kolejna ustawa w państwie istniejącym tylko teoretycznie, sprzeczna z konstytucją, pisana na kolanie.
 
Odpowiedz
#10
Adis napisał(a):także zapraszam
Wypadałoby rozróżnić słowo "także" od wyrażenia "tak, że" .. A jeśli jest to trune - używac synonimów.. więc, w takim razie, czyli...
okoniowaty napisał(a):raczej policja nie ma fotoradarów
Policja żadnych fotoradarów już nie ma od 2011 roku - oddali je SM (przenosne czyli Emil) lub ITD (stacjonarne) .. Tylko suszarki !!
 
Odpowiedz
#11
@okoniowaty
Art. 135 ust. 1 pkt 1a lit. a w PoRD

(link do PorD na ISAP: <!-- m --><a class="postlink" href="http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602">http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9970980602</a><!-- m -->)
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości