• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wjazd z podporządkowanej - na dwa razy
Mam pytanie czy zabronione jest takie zatrzymanie się jak na zdjęciu zaznaczone X - biorąc pod uwagę, że nikogo nie blokujemy, i wszystkim którym powinniśmy ustępujemy pierwszeństwa. Oczywiście mówię o skręcie w lewo.
Jest to skrzyżowanie o dość sporym natężeniu ruchu, z nie działającą sygnalizacją i zdarza się, że z prawej jadą auta a z lewej jest wolne, a jak z prawej jest wolne to z lewej zajęte. Smile Jeśli pierwszy kierowca nie potrafi wciąć się w lukę to się stoi stoi i stoi. Przeważnie każdy pcha się na środek skrzyżowania. Czy takie zatrzymanie w tym miejscu można traktować jako wjazd na skrzyżowanie bez możliwości opuszczenia go??

Troszkę nabazgrałem, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):chyba wiadomo o co chodzi.
Właśnie nie wiadomo.. Nie narysowałeś strzałki od samochodu skręcającego.. piętnaście minut analizowałem i szukałem "skrecającego w lewo"..
Ale chyba chodzi o tych co jadą jak to reno.. z podporządkowanej(Kościuszki) w lewo (w Królewiecką).. Jeśli tak, to jest problem, bo auto się nie chowa w tym miejscu, chyba, że postawisz się równolegle do kierunku jazdy.. Jest to jakieś wyjscie i próba upłynnienia ruchu.. Nawet bym chyba był ZA - ale z głową trzeba to robić.. Potraktować ten fragment pomiędzy P-21 jak kieszeń..
W tym odcinku JB jest dokładnie identyczy problem jak twój..
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=beu3wZ6KBEk[/youtube]

Odpowiedz
Chodzi o zatrzymanie się w czerwonym pkt. X - chyba go widać - w celu ustąpienia pierwszeństwa bez zablokowania skrzyżowania.

Odpowiedz
Zgodnie z prawem teren skrzyżowania jest dobrze określony i literalnie należałoby je opuścić, by nie popełnić wykroczenia, natomiast praktycznie jak nie blokujesz ruchu, to nikt nie powinien się przyczepić.

Odpowiedz
Jakby do tego się w ten sposób dosłownie stosować to na żadne bardziej rozbudowane skrzyżowanie nie wjedziesz Wink
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Mi bardziej chodzi o to czy ja jestem jakiś dziwny i cwaniak, czy inni są tępi?? Nie potrafią wykorzystać infrastruktury i wolą stać w korku - mówię o autach które tam się zmieszczą bez problemu typu moja fiesta, a ostatnio jak tak wjechałem - gościu się przestraszył hamował z piskiem opon i trąbił - co najciekawsze i tak nie wpuścił Smile. Gdyby każdy tak "przeskakiwał" skrzyżowanie, szczególnie gdzie jest duży ruch i tworzą się korki krócej by się w nich stało, a i kierowcy stojącego na środku chętniej wpuszczą Smile - chociaż ja tak jeżdżąc nie oczekuję tego ani nie wymuszam.

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):czy ja jestem jakiś dziwny i cwaniak, czy inni są tępi??
Po prostu wykorzystujesz mozliwość, nie widać tu cwaniactwa.. Raczej prostactwo tego "hamującego"..

Odpowiedz
lith napisał(a):Jakby do tego się w ten sposób dosłownie stosować to na żadne bardziej rozbudowane skrzyżowanie nie wjedziesz Wink

Dlatego też z tego korzystam (nie blokując innych) - natomiast prawda jest taka, że jakby policjant chciał dać mandat, to miałby podstawy prawne. Biorąc pod uwagę, że niektórzy policjanci lubią ustawiać się przy znaku oznaczającym koniec obszaru zabudowanego, nie byłbym zdziwiony, jakby któryś chciał wykorzystać okazję do "wyrobienia planu".

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości