Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation Power-PLUS [modul ladowania kamer CAR-DVR]
#23
No tak Evad, ale napisz czy:
- żółty kabel podłaczyłeś do stałego +12V
- czerwony do +12V pojawiajacego się tylko po zapłonie???

Po za tym trochę skomplikowałeś opis działania w teście przez Ciebie przeprowadzonym...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#24
Rosomak napisał(a):No tak Evad, ale napisz czy:
- żółty kabel podłaczyłeś do stałego +12V
- czerwony do +12V pojawiajacego się tylko po zapłonie???

Tak, dokładnie, czyli zgodnie z instrukcją.

Rosomak napisał(a):Po za tym trochę skomplikowałeś opis działania w teście przez Ciebie przeprowadzonym...

Nie rozumiem.. co skomplikowałem?
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#25
No to oznacza że ja mam wadliwą sztukę, czyli kitajce pomyliły kable.

Evad, jak możesz to podłącz ten który testowałeś "odwrotnie", czyli tak jak ja teraz mam (żółty do zasilania po zapłonie, a czerwony do stałego +12V) i opisz jak się zachowywał?
To wtedy potwierdzi się to, że ja mam wadliwą sztukę...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#26
Rosomak napisał(a):No to oznacza że ja mam wadliwą sztukę, czyli kitajce pomyliły kable.

Evad, jak możesz to podłącz ten który testowałeś "odwrotnie", czyli tak jak ja teraz mam (żółty do zasilania po zapłonie, a czerwony do stałego +12V) i opisz jak się zachowywał?
To wtedy potwierdzi się to, że ja mam wadliwą sztukę...
Ok, sprawdzę to jutro.

Sent from my D6503 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#27
Rosomak napisał(a):No to oznacza że ja mam wadliwą sztukę, czyli kitajce pomyliły kable.

Evad, jak możesz to podłącz ten który testowałeś "odwrotnie", czyli tak jak ja teraz mam (żółty do zasilania po zapłonie, a czerwony do stałego +12V) i opisz jak się zachowywał?
To wtedy potwierdzi się to, że ja mam wadliwą sztukę...
Ok, sprawdzę to jutro.

UPDATE:
Zrobiłem jeszcze jeden test Vico-Power PLUS, spróbuję opisać rezultaty tak, żeby nie było wątpliwości:

Scenariusz 1 - zgodnie z instrukcją:
Kabel BAT (żółty) - stałe zasilanie
Kabel ACC (czerwony) - zapłon

Tryb "Bypass"
BAT ON + ACC OFF -> adapter jest wyłączony, urządzenie na wyjściu jest wyłączone
BAT ON + ACC ON -> adapter się włącza, pokazuje na chwilę ACC, potem bieżące napięcie, urządzenie na wyjściu działa

Tryb "Activate"
BAT ON + ACC OFF -> adapter jest aktywny, na wyświetlaczu naprzemiennie migają dwie kropki, urządzenie na wyjściu jest także włączone (o ile nie napięcie nie spadnie poniżej ustawionego poziomu)
BAT ON + ACC ON -> adapter pokazuje na chwilę ACC, po czym się restartuje powodując także restart urządzenia wyjściowego, po uruchomieniu pokazuje bieżące napięcie i podaje to napięcie na wyjście

Scenariusz 2 - podłączenie "odwrotne":
Kabel ACC (czerwony) - stałe zasilanie
Kabel BAT (żółty) - zapłon

Tryb "Bypass"
ACC ON + BAT OFF -> adapter jest aktywny i pokazuje napięcie, urządzenie wyjściowe jest zasilane
ACC ON + BAT ON -> adapter jest aktywny i pokazuje napięcie, urządzenie wyjściowe jest zasilane

Tryb "Activate"
ACC ON + BAT OFF -> adapter jest aktywny i pokazuje napięcie, urządzenie wyjściowe jest zasilane
ACC ON + BAT ON -> adapter jest aktywny i pokazuje napięcie, urządzenie wyjściowe jest zasilane

Innymi słowy, po podłączeniu kabla ACC (czerwonego) do stałego zasilania, adapter non-stop pracuje, niezależnie od stanu przełącznika Bypass/Activate, a także z przełącznikiem Normal/Timer ustawionym na "Normal" (funkcji Timera nie testowałem).

Tak więc @Rosomak, jeśli u Ciebie jest odwrotnie, to wszystko wskazuje na to, że faktycznie masz wadliwy adapter, tzn. z odwrotnie podłączonymi żyłami. Odeślij go do mnie w ramach reklamacji, ja też skonsultuję sprawę z dystrybutorem i będziemy działać w temacie.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#28
Wielkie. Dzięki kolego Evad.
Dzięki za ten test. Dokładnie mam wadliwą sztukę, tzn. zamienione żyły.
Sprawdzałem nawet teraz po wymontowaniu, w domu, i faktycznie jest inaczej niż instrukcja pisze.
Kwestię odsyłki (adres) ustalimy na PW.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#29
Już zamontowałem urządzenie sprawne, wymienione przez kolegę Evad (wielkie dzięki :ojej: ).
Teraz działa zgodnie z instrukcją producenta.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#30
W związku z wieloma pytaniami odnośnie adaptera Vico Power Plus oraz bardzo ubogą - delikatnie mówiąc - polską wersją instrukcji użytkownika, w Strefie Wsparcia dodałem artykuł z ogólnym opisem instalacji i konfiguracji adaptera VPP. Byłbym wdzięczny gdyby koledzy rzucili okiem i dali znać gdyby coś było niejasne bądź wymagało doprecyzowania lub poprawienia.

https://wr24support.freshdesk.com/solut ... nfiguracja
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#31
Evad sprecyzuj to:
"Tryb "Bypass"

W trybie "Bypass" adapter zasilania jest de facto wyłączony i nie spełnia swoich funkcji takich jak zabezpieczanie przed rozładowaniem czy przegrzaniem, ale nadal "przepuszcza" (z ang. bypass) napięcie zasilające do odbiornika po włączeniu zapłonu, tzn. gdy jest napięcie na żyle ACC (czerwonej). Wówczas wyświetlacz adaptera pokazuje napięcie wejściowe z akumulatora, a urządzenie podłączone do wyjścia otrzymuje zasilanie. Po wyłączeniu silnika"

chodzi mi ostatnie zdanie: "Po wyłączeniu silnika"
W trybie Bypass po wyłączeniu silnika/zaplonu - nie ma napięcia na wyjściu/gnieździe do podłączenia zasilacza kamery.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#32
Witam Wszystkich !!!
Właśnie zakupiłem vicovation power-plus i w związku z tym mam pare pytań do Tych co już zamontowali go w swoich samochodach. Pod jakie bezpieczniki byłoby najlepiej podłączyć, ACC pod bezpiecznik zapalniczki, tak? a B+ pod jaki? Montowaliście te kabelki tak jak w instrukcji czyli niezbyt profesjonalnie czy używaliście adapterów takie co sa opcjonalnie dostępne w instrukcji. Z góry dziękuje za wskazowki. :okman:
 
Odpowiedz
#33
Montaż TYLKO JAK NAJBARDZIEJ PROFESJONALNY!!!
Żadnego druciarstwa i "kręcenia przewodów", no chyba ze chcesz sfajczyć samochód... Confusedtpsml:

Pod jakie bezpieczniki to Twój wybór. Ja podłączałem pod wolne miejsca używając "by-passów". Żółty pod stałe 12V, czerwony pod 12V "po zapłonie" dodając jeszcze i na tym przewodzie bezpiecznik rzędu 2-3A.
Czarny pod śrubę gdzie jest "masa".

Ja zamontowałem już 2 takie adaptery. Działają świetnie i w połączeniu z Vico Marcus 4 dopiero wtedy ma sens tryb parkingowy.

Przy pierwszym montażu miałem wadliwą sztukę (opisane powyżej), ale kupując od kolegi Evad, :helou: problem został rozwiązany błyskawicznie.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości