Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martwe pole - pole do popisu forumowiczom
#1
Dzień dobry. Witam forumowiczów wraz ze swoim pierwszym postem.
Szukam rozwiązania do samochodu KIA Sportage (2015). Początkowo rozmyślałem nad jakimś dualem, ale ostatecznie przygniotła mnie kwestia "martwego pola" po bokach samochodu. Nie bez znaczenia jest też dyskrecja. Ostatecznie jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy, to zamontowanie 3-4. kamer. Z przodu jakiejś nie rzucającej się w oczy np. Panorama X1 lub Mobius. Z tyłu jakiejś z dobrymi parametrami przesłony (1.6?) - byłoby to związane z przyciemnianymi szybami i co za tym idzie mniejszą ilością światła docierającego do matrycy... Natomiast problem martwego pola rozwiązałbym montując trzecią kamerkę również z tyłu, lecz w kierunku lusterka wstecznego, tak aby "łapała" boki samochodu. Przychodzi także na myśl zastosowanie wideorejestratora z dwoma kamerkami obok siebie, skierowanymi w przeciwne strony i zamontowanie go dokładnie na środku sufitu. Nie zastanawiałem się, czy akumulator by to zdzierżył (na chwilę obecną jazda codziennie przez ok. godzinę).
Zależy mi na dobrych parametrach rejestracji (1080p 30 fps powinno wystarczyć, ew. 60 fps), trybie parkingowym i świętym spokoju. Tzn. raz ustawione i zapomniane.

I drugi problem. Czy są już kamerki z systemami zapisu danych online lub przez Wi-Fi w "czarnej skrzynce"? Nawet przy dyskretnej kamerze przy włamaniu materiał dowodowy przepada wraz z kamerką. Standardowa czarna skrzynka (Panorama) z panelem również przepada, gdyż można ją łatwo znaleźć, a potrzeba korzystania z panelu wyklucza możliwość schowania jej w trudno dostępnym miejscu...

Proszę forumowiczów o konkretne rozwiązania wraz modelami.
 
Odpowiedz
#2
że tak zapytam...potrzebujesz kamer do rejestracji materiału z jazdy, czy do pilnowania samochodu?
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#3
mcmac napisał(a):że tak zapytam...potrzebujesz kamer do rejestracji materiału z jazdy, czy do pilnowania samochodu?

Z tego co ja zrozumiałem to potrzebuje do eliminacji "martwego pola", ale już byli tacy na forum co chcieli nagrywać "upierdliwego sąsiada w nocy".
 
Odpowiedz
#4
@Piotoro, witamy na forum!


trudne i wymagajace priorytety Smile
Tez nie do konca rozumiem czy tu chodzi permanentna obserwacje na postoju? Smile

zaczne od tego "czy sa kamery "online" lub wifi do czarnej skrzynki?"
nie ma, a przynajmniej nic co by juz bylo do "kupienia" i gotowe do dzialania...


Gotowy 4kanaly sytem (4 w 1) na dzien dzisiejszy nie nagra nic co by bylo porownywalne ze wspomnianym mobiusem czy panorama X1, po za tym takie systemy maja problem z temperaturami w lecie...a w przypadku HDD latwo przewidziec problemy,


Pozostaje Ci jak sam juz wiesz instalacja 4 osobnych kamer,

osobiscie mialem wiele kamer 2 kanalowych, np:


Panorama X2 - jakosc nagran 2 osobnych kamer Panorama X1, bardzo duza pojemnosc (2 sloty na karty pamieci nawet 128GB), problemem jest fakt ze kamera wymaga 12V zasilania- wiec power bank 5V USB na postoju odpada, konwerter z 5V na 12v nie wyrabia nawet przy 5V/2.1A!! po za tym przednia kamera jest duza i do dyskrecji jej troche brakuje....ale to nadal dobra 2kanalowa kamera.


Marcus 5 - coz...jest drogi, nagrania przy obecnych kamerach typu G1W oraz wynalazkami z OV4689 pozostaja w tyle, ale mimo to nagra co trzeba, tablice przeczytasz, dziala bez problemow z karta 128GB i dzialac bedzie latami.


powiem Ci z pelna odpowiedzialnoscia jakie rozwiazanie osobiscie bym wybral:


Panorama X1 w kazdym miejscu! baze schowasz chocby pod siedzeniem, kamera bardzo solidna (bedzie dzialac latami), ma bardzo dobry tryb parkingowy, kamera bardzo mala z bardzo malym mocowaniem, "dyskrecja" to jej drugie imie, kabel laczacy baze i kamere to zwykly USB mini z obu stron taki sam, kabel ma standardowo 2metry ale sa tez 4m, zasilanie 12V oraz 5V, mocowanie bardzo mocne i male, instalacja tej kamery to naprawde super zabawa i nieograniczone mozliwosci.

Negatywnymi stronami tej kamery sa juz wspomniane problemy z utrata ostrosci w wysokich temperaturach (lato na sloncu), ale nie jest to nic co by ta kamere przekreslalo, wsiadasz do auta wlaczasz klime i po 10min wszystkio wraca do normy, maja sie pojawic wersje z poprawionym obiektywem (ktory nie traci tak latwo ostrosci) trzeba czekac na nowe wersje - a takie beda lada dzien (nie wiem jak bedzie z dostepnoscia tej kamery w PL) ale to kwestia kilku tygodni jak bedzie na aliexpress oraz w Europie (W przyszlym miesiacu powinny sie pojawic)


nie ukrywam ze wspomniany "Mobius" to tez b.dobre wyjscie, ale jak wiesz, nic nie stoi na przeszkodzie aby takiego mobiusa z nagraniem wyrkrasc z auta kiedy bedzie taka potrzeba, moje koszmary po zainstalowaniu X1 sie skonczyly Wink


na temat panorama x2 wiecej tutaj:

viewtopic.php?f=28&t=3397&p=39748


Panorama X1 tutaj:

http://trajano.webd.pl/viewtopic.php?f=28&t=3824


Marcus 5 tutaj:

http://trajano.webd.pl/viewtopic.php?f= ... bd8e81dc2f


trudno bedzie wybrac, ale sugeruje tu Panorame X1 znajdziesz tez pod nazwami MG600G \ Street Guardian SGZC12RC(brak GPS) \ G600C \ PR-CR600G \ Matego Blazer \ S600G \ nie kazda ma GPS o ile tego potrzebujesz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
Jeszcze dodam od siebie, ze wystarczy jakakolwiek kamera z wyjscie video, ktore przekazuje na zywo nagranie (mobius na pewno mataka mozliwosc) - zorganizowac jakies arduino z podpieta karta sim, oprogramowac to ladnie i bedzie mozna zrobic sobie podglad z kazdego miejsca na swiecie Smile
 
Odpowiedz
#6
okoniowaty napisał(a):
mcmac napisał(a):że tak zapytam...potrzebujesz kamer do rejestracji materiału z jazdy, czy do pilnowania samochodu?

Z tego co ja zrozumiałem to potrzebuje do eliminacji "martwego pola", ale już byli tacy na forum co chcieli nagrywać "upierdliwego sąsiada w nocy".
Jakby Ci porysował cały bok, szyby, bo stanąłeś na jego w żaden sposób nie opisanym miejscu, podczas gdy cały parking wolny, to byś nie pisał o "takich" , co chcieli upierdliwego sąsiada kręcić...

Wysłane z mojego OnePlus One

 
Odpowiedz
#7
Pisałbym, rejestrator nie służy do nagrywania sąsiada - tym bardziej w nocy. Do takich akcji jest inny sprzęt.
 
Odpowiedz
#8
Kij baseballowy? Tylko najpierw trzeba go zidentyfikować.

 
Odpowiedz
#9
Nawiązując do starego wątku. Chodziło o poczucie bezpieczeństwa. 360 stopni daje więcej niż przód lub przód i tył auta. Ostatecznie małżonka nie zdecydowała się na kamerę i chyba niesłusznie, bo otarła się lusterkami i kobieta zaciągnęła ją do sądu. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale gdyby była kamerka może zatrzymało by się na etapie komisariatu policji...

A teraz nowy wątek.
Kupuję nowe auto, Suzuki Vitara, i proszę o pomoc w wyborze kamery. Moją uwagę zwróciła Blackvue DR650S-2CH DUAL. Czy to dobry wybór?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości