Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [NTK96660 + AR0230]
#34
Na elektronike nie ma cła, ale jest spora szansa na zapłacanie vat-u i opłat celnych.

Ciekawa wizualna modyfikacja Xiaomi Yi:
Black Project
 
Odpowiedz
#35
Przesylki do 150euro sa zwolnione z Cla a na taka elektronike w ogole cla nie ma.... tak jak pisze @CaMan
Co do VATu w polsce jest wolna amerykanka i wszystkiego mozna sie spodziewac.... ale prawnie do 50$ nie powinni naliczac VAT, slyszalem ze nawet jak jest na fakturze (zalaczonej do przesylki) zadeklarowana kwota to Polscy celnikom mimo to oplaca sie wszczynac dochodzenia i wysylac listy z zapyaniem o "dowod zakupu" i innymi utrudniajacymi zycie pytaniami...ja przebywam w UK bylem w DE i takich akcji nigdy nie mialem i nawet o takich nie slyszalem..

Warto wykazac sie sprytem i poprosic wysylajacego z Chin o to aby dopisal na fakturze (HS CODE / Commodity Code nr: 8525803000) spowoduje to szybsza procedure naliczania dla "celnika" ktory za kazdym razem majac w swoich rekach przesylke wlasnie takiego kodu szuka.

Kod ten oznacza ze dana przesylka kwalifikuje sie do odpowiedniej kategorii i odpowienio naliczone zostaje Clo oraz VAT, dokladniej kod wyzej oznacza CLO = 0% (elektronika > kamery) oraz VAT=23% dla PL (tego nie uniknie sie mimo wszystko).

Jak napisac do Chinczyka prozbe o dodanie kodu HS Code?

*********************************
Hello there,

Could you kindly add on the Packing List and on the Invoice Customs HS Code / Commodity Code: 8525803000
my order no:
(tutaj podaj swoj nr zamowienia lub dane towaru ktory zamowiles i kiedy aby on wiedzial o kogo chodzi).
this is just for Customs Clearance..

Many thanks,

Have a nice day,
Regards,

Twoje Imie

******************************

Celnik majac przesylke z taka informacja co jest w srodku ( i z takim kodem), nie bedzie musial sie wykazywac swoja ponadprzecietna intulicja i sprytem, ze warto dopytac o to co jest w srodku odbiorce i o to aby przedstawil na to dowod zakupu...bo on juz wie, ze napewno chcieliscei go oszukac, jak tego nie zrobicie to on wam naliczy juz CLO i VAT po swoich stawkach, jak na forum niektorzy juz pisali czasem oplaty przewyzszaly wartosc przesylki (prawo jak widac nie gra wtedy roli) :hehe:

KOD tyczy sie na cala europe, wyjatki CLA i VATu sa podane tutaj:
http://www.dutycalculator.com/dc/157559 ... ates-is-0/

Watki z pytaniem o clo byly tez tutaj...
http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... 759#p38699

http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=2659

ps. Moje Xiaomi CAR DVR juz leci :ojej2:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#36
Znalazłem informację, że kamera posiada NT96660 a nie NT96663, możesz potwierdzić pizdys? Tongue

 
Odpowiedz
#37
Mozliwe, ale trudno powiedziec,
jedno co jest pewne to to, ze jest tam Aptina AR0230 oraz ze zdecydowanie nie ma tam Ambarella A12 :hehe:
kamera bedzie lada dzien :wink:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#38
Strasznie długo... :anyproblem: A ja ciągle czekam na Twoją szybką recenzję, bo nie wiem czy zamawiać :yahoo:.

 
Odpowiedz
#39
kamera będzie dostępna w polskiej dystrybucji na Xiaoyi Camera Polska
 
Odpowiedz
#40
asping napisał(a):kamera będzie dostępna w polskiej dystrybucji na Xiaoyi Camera Polska
Za ile i kiedy?

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#41
@asping :okman:
to by napewno ulatwilo wielu osobom poszukiwania i zapewnilo spokojny sen,
bo cos czesto slysze ze zamawianie z Chin to stres, vaty, cla, akcyzy, daniny, listy, odwolania, rozprawy...a na koncu siwe wlosy Big GrinD

...no moze troche przesadzam ale z wysokoscia Cla roznie to byla :wink:
Wiadomo jaka bedzie spodziewana cena?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#42
Zapytałem na oficjalnym profilu na Facebooku Xiaoyi Camera Polska czy kamera będzie dostępna w Polsce. Odpowiedzieli ze tak, i będzie to w niedługim czasie. Ceny nie podali podobno jeszcze nie znają.
 
Odpowiedz
#43
Cena pewnie będzie podobna do kamery sportowej Xiaomi.
Moje do mnie już idą, ciekawe która będzie szybciej, przez Szwecję czy Holandię.
 
Odpowiedz
#44
Przecież pisałem to już parę dni temu...

slayer 28 lut 2016 napisał(a):Odpowiadając sobie na pytanie odnośnie wymiaru przyssawki - licząc proporcjonalnie ze zdjęcia średnica to ~3,65 cm Tongue.
Cytat:Korci jak nie wiem, ale może jednak poczekam na Twoją profesjonalną ocenę pizdys 8-). Będziesz miał możliwość zrobienia fotki z obiema kamerami na tle jasnego lusterka? Szkoda tylko, że menu po chińsku, komunikaty ADAS, no i aplikacja na telefon kompletnie też :/. Ale aktualizacje FW nie wyjmując urządzenia z samochodu bomba :yahoo:.

[EDIT]
Kamera z polskiej dystrybucji powinna być dostępna wg uzyskanej, wymijającej informacji w ciągu "najbliższych tygodni" :anyproblem:.

 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości