• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [NTK96660 + AR0230]
UWAGA na ten news!!!

Xiaomi wlasnie podalo, ze kamera (Xiaomi DVR) uzywa matrycy Aptina AR0230!!!
http://www.xiaoyi.com/yicarcam/features.html

[Obrazek: fsfstjt.jpg]

Malo tego, Xiaomi nawet podaje, ze dziala tryb DLO!
[DLO- redukcja artefaktow w trybie HDR: viewtopic.php?f=28&t=3807&start=44#p55791 ]

trudno powiedziec czemu pierwsze wersje Xiaomi DVR byly troche "slabe" ale patrzac na kolejne - wyglada to coraz lepiej:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iAsBRHMbNQc[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vJyeaZ5tW5Y[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v-zo40VT1vs[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RcfkI9TOQcA[/youtube]

Testy Xiaomi Yi DVR aka Aptina AR0230 juz wkrotce na forum!!!
Przycisniemy ta kamere do muru i wydusimy ostatnie poty!!! :hehe:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
pizdys jak już zamówisz, to daj cynk z linkiem w temacie lub na PW, bo chyba nie będę czekał i też zaorderuję, ponieważ to może być "to" :yahoo:.
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
Wydaje mi sie ze roznice w jakosci nagrywania wynikaja z faktu ze Xiaomi DVR ma 3 tryby rozdzielczosci w menu - a nie kazdy testujacy kamere wie o pewnych ograniczeniach:

1296p - 30FPS (2304x1296)
trudno powiedziec jak i dlaczego jest ten tryb skoro AR0230 ma tylko 2.1MPX czyli nie moze nagrywac wiecej niz 1080p, wiec nie spodziewam sie tutaj max. wydajnosci (pomimo, ze obecnie w kamerach max rozdzielczosci byly tymi optymalnymi)...

1080p - 60FPS
zwykly tryb pracy bez HDR czyli podstawowy w/g specyfikacji AR0230,

1080p - 30FPS
tutaj kemra dziala w trybie HDR - czyli tym najbardziej wydajnym w nocy (w/g specyfikacji producenta o AR0230)
i to ten tryb powinien pokazac co kamera potrafi (pomio, ze wydaje sie to byc najslabszy tryb pracy),

reszta zgadza sie z tym co podaje Xiaomi, szczegolnie o 3µm x 3µm na pixel oraz 4.0 V/lux-sec,

http://xfest2014.com/sites/default/file ... _flyer.pdf

[Obrazek: fddfdf.jpg]

[Obrazek: gsgsg.jpg]

Techmoan w swoich testach kamere testowal w trybie 1296p wiec nie byl to tryb nocny, gdyby mial 1080p-30FPS to wydajnosc byla by maksymalna...zdecydowanie sprawdze to jak tylko kamere bede mial w swoich "lapach",

Generalnie 400zl jak za kamere:
+ mala :!!!:
+ Aptina AR0230 (obecnie najwydajniejsza matryca) lepsza nawet od SONY IMX322 :!!!:
+ jest WiFi :!!!:
+ wyglada, ze to rowniez uznany procesor novatek NTK96663 - takze dobry procesor (najnowszy od Novateka).

co prawda nie ma GPS ani kondensatorow ale cena jak i fakt, ze Xiaomi byle czego i byle jak nie robi, wydaje sie to byc bardzo dobra (najlepsza) opcja?
Mamy Anyteka A3 rowniez dobry (ale sie swieci i jest wiekszy) tutaj Xiaomi wypada pod kazdym wzgledem lepiej.

Lada dzien beda testy na forum, nie ukrywam zaskoczenia jak i faktu, ze dlugo oczekiwalem AR0230... no i w koncu jest :hehe:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
NTK96663? Xiaomi wspomina o A12 pizdys...

Z translatora Google'a z chińskiego:
Cytat:Nauka i technologia małych mrówek zwyczaj nowy chip 40nm A12- wysoce wydajny dwurdzeniowy procesor + procesor DSP dedykowanych do zapewnienia ADAS + 1080p30 łatwość.

Odpowiedz
Tak tez sie zdawalo ze to A12, ale wszystko wskazuje ze to nie A12 (i bardzo dobrze):

- Ambarella A12 sa wykonane na procesie technologicznym 28nm (nie 40nm) to akurat nie jest zaleta....ale

na filmie techmoana widac ze:
- kamera startuje z klasycznym dzwiekiem novateka.
- znacznik na nagraniu co prawda da sie zmienic ale to kolejny dowod..z reszta nie widzialem tak bardzo przypominajacego znacznika w kamerach Ambarella.
- A12 tak czystego obrazu w nocy nie daje (novatek tak)
- menu kafelkowe jest podobne do tych jakie sa w kamerach philips ARD810 (na Novateku)
- wifi + podglad ma cos w sobie z kamer novatek...
- da sie robic "znacznik obrazkowy" na nagraniu jak w kamerze nextbase 512g (Novatek)

Wiele wskazuje ze to novatek...ale nie mam pewnosci jaki.

Odpowiedz
Mógłbyś podać link skąd zamówiłeś - tu czy przez PW?

To co piszesz wygląda bardzo logicznie, ale z drugiej strony w podanie przez takiego producenta jakim jest Xiaomi błędnej informacji o A12 aż nie chce się wierzyć. Chyba bez operacji rozbebeszenia się nie obejdzie (mam nadzieję) :yahoo:.

Myślisz, że NTK96663 + AR0230 byłoby topowym obecnie układem? Nawet lepszym niż spodziewany A12 + AR0230? Kiedy kamera wpadnie w Twoje ręce? Ciekawi mnie też, czy obsłuży 128 GB, bo w specyfikacji mowa jest o 64 GB max.

Myślisz, że w dostępnym jasnym kolorze lepiej by się kamuflowała przed beżowym lusterkiem? 8-)

[Obrazek: qYE8Lyc.jpg]

Odpowiedz
Sama nazwa A12 nie jest zastrzezona, ale Ambarella juz tak.

Xiaomi doskonale wie co robi - maja konkurencje i wiedza ze zdradzanie na czym bedzie ich kolejny produkt byl by to strzal w kolano samym sobie....kamera dlugo nie byla dostepna dla wszystkich, a kamer z AR0230 generalnie nie bylo w ogole, a juz napewno w polaczeniu z novatekiem, pokazanie ze kamera bedzie nagrywac w 1296p to tez trick po ktorym nikt sie nie mogl spodziewac ze to AR0230 bo ma tylko 2.1mpx czyli 1080p.
Swietna zagrywka i teraz kiedy juz kamera jest juz dostepna i kazdy moze sobie sprawdzic jaka ma matryce i procesor, mogli juz podac do oficjalnych informacji co tam jest, co tez zrobili (AR0230) niespodzianka ! :trololo:

[Obrazek: fsfstjt.jpg]

Przeciez gdyby Xiaomi DVR w informacjach podawalo, ze kamera bedzie nagrywac w 1080p i ma matryce 3um to kazdy by sie domyslal, ze to AR0230 (bo to jedytna matryca 1080p z 3um) ale podali 1296p z 3um (A takiej nie ma) o tybie DLO tez nie mowili bo tylko AR0230 ten tryb pracy posiada :trololo: , mistrzostwo :helou:

Dokumentacja sprzetowa ON-Semi Aptina AR0230:

[Obrazek: ar1.jpg]

Kod:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/tematy_CAR_DVR/informacje_matryce/Aptina_AR0230.zip

Teraz konkurencji zajmnie kilka miesiecy budowa kamer zbudowanych identycznie...a mysleli, ze to "A12" i cos wspierajace 1296P z 3um x 3um pixel :hehe: nie zdziwie sie jak xiaomi zrobi update (podobie jak w poprzedniej Yi Action cam) ktorym wprowadza jakis ekstremalny tryb pracy (moze zoptymalizuja bardziej HDR w ktorym ostatecznie AR0230 bedzie dzialac jak zapowiadany "noktowizor" w pelnym 105dB) - przeciez Xiaomi nie od dzis wprowadzalo zmiany w oprogramowaniu wprowadzajace nowe tryby pracy? :hehe:

Ale zrobia to jak juz beda konkurencyjne produkty - mysle, ze teraz nie moga bo firmware update zdradzil by konkurencji na jakich parametrach AR0230 i czym tak wydajnie dziala :hehe: ale napewno nie jest zle :hehe:

Xiaomi robiac kamere "dobra i tania" musi dzialac sprytnie (bo ma sie dlugo sprzedawac) weszli na czas z robiac przy tym niezle zamieszanie - TAK SIE TO ROBI :!!!: Super :hehe:

To jest moje wytlumaczenie na to dlaczego "A12" i dlaczego nic nie mowili o tym ze to Aptina AR0230, to nie byl przypadek ze tej informacji wczesniej nie bylo :hehe:
Ja jestem pod wrazeniem, lepszy trick niz np. z DOD LS470W i ISO12800 ( http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... 911#p56185 )
BRAWO XIAOMI -> konkurencja -> :nabity:
Tak trzymac!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Odpowiadajac na pytania:
- Karty SDXC w novatekach 96660 oraz 96663 sa wspierane na exFAT i to tylko kwestia zakupu licencji przez Xiaomi.
- Mysle ze novatek z AR0230 moze dzialac lepiej niz A12, bo A12 nadal bardzo szumia w nocy, a redukcja szumow nie dziala tak sprawnie jak w novatekach.
- Co do koloru- to kwestia indiwidualna (ale mysle, ze czarny wszedzie dobrze sie sprawdzi) zdjecia od @s3kawek dobrze to pokazuja:
(nizej sa 2 kamery - "zlota" i czarna)
[Obrazek: w6JWXkgl.jpg]
- mysle ze Novatek 96660 lub 96663 z AR0230 to obecnie TOP, bo poprzedni 96655 z IMX322 byl najwydajniejszy w nocy.

Odpowiedz
Zagotowałem się i właśnie zamówiłem ją Smile nakręciłeś mnie Pizdys tymi informacjami...chciałem wziąć Anyteka A3, już byłem przekonany a tutaj taka bomba!! dobrze, że zaczekałem bo za niewielką dopłatą będzie kamerka na Aptinie AR0230...pozostaje już tylko czekać na Twoje testy i na dostawę...pozdro

Odpowiedz
Zamowilem 2 w 2 roznych kolorach - tak na wszelki wypadek jak operacja otwierania sie nie powiedzie i pacjent "zejdzie", zamowilem najszybsza mozliwa przesylka i powinno dojsc za okolo 3-4dni (mysle, ze w tym tygodniu bedzie).

Porownujac Xiaomi DVR oraz Anytek A3:

Zalety Xiaomi DVR:
- lepszy CPU (nowszy novatek)
- jest tryb 1080p@60FPS
- bitrate do ~20mbps
- jest WIFI (z mozliwoscia transmisji i jednoczesnego nagrywania), z bardzo sprytnym podgladem filmow przed sciagnieciem,
- mniejsza
- mniej widoczna
- wydajniejsza matryca od imx322 (2.8um vs 3.0um) oraz rewolucyjne tryby pracy w tym DR-Pix
- sa ADAS ale to drobiazg i nie oczekuje, ze to sie w ogole przyda...ale jest co pokazuje, ze to nowy NTK.
- wyglada, ze karty SDXC (64/128GB) beda dzialac na exFAT

Anytek A3:
- w mojej kolekcji (w ktorej jeszcze nie ma Xiaomi dvr) jest to najtansza kamera z wydajnym IMX322 ktory mocno odstawia w tyle wiele innych kamer - szczegolnie pod wzgleden jakosci nagran w nocy.

Czekam z niecierpliwoscia! Confusedpoko:
Za Xiaomi DVR wyszlo ~ 330zl

Nizej cos na "podgrzenie atmosfery" :wink: :
(nagranie NIE w pelnej wydajnosci @1296p)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sdHMyzX-yNI[/youtube]

Swietne posuniecie Xiaomi i dla ich konkurencji -> :nabity:
A to dopiero v1.0 jak i w ogole pierwsza kamera Xiaomi DVR,
W poprzedniej xiaomi Yi Action Cam lubili wprowadzac widoczne "dla oka" poprawki (np. nowy tryb pracy 1296p) :hehe:
nie wiem tylko z jakim jezykiem kamera przyjdzie, obawiam sie, ze to moze byc "Chinski" jak Techmoana i trzeba bedzie czekac na pelna aktualizacje do Ang kamery oraz APP...ale na obecna chwile to drobiazg (bo menu jest obrazkowe).

Jak tylko kamera przyjdzie - beda informacje na forum!!! :ojej:
Trzeba przyznac, ze troche czekalismy na matryce Aptina AR0230 no i w koncu jest
(a przynajmniej tak mowia oficjalne dane Xiaomi) :hehe:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Co to DR-Pix Aptina?

DR-PIX technology (Dynamic Response Pixel) - chodzi tu o innowacyjny tryb pracy matrycy ktory pozwala na dwa tryby pracy pojedynczego piksela "low conversion gain", ktory dziala w jasnym swietle, oraz "high conversion gain" dzialajacym w slabych warunkach oswietleniowych.

Pomysl polega na zastosowaniu dodatkowego kondensatora, ktory jest dolaczany w trybie "low conversion gain" sprawia to, ze pojedynczy pixel gromadzi wiekszy ladunek a co za tym idzie nie ma potrzeby wzmacniania sygnalu (i tym samym szumow) bo jak wiemy kondensator zawsze byl dobrym filtrem...do tej pory matryca byla przelaczana w tryby nocne aktywnie (CPU decydowal) co nie zmienialo praktycznie niczego oprocz zwiekszania szumow - tyle teoria, w praktyce roznie to bywa, ale dobrze wiedziec co i jak "powinno funkcjonowac".
Dodatkowo AR0230 ma automatyczna kalibracje czerni w nocy "Auto black level calibration" co dodatkowo oznacza ze byle szumow w nocy na czarnym tle nie powinnismy zobaczyc (patrzac na film wyzej wyglada, ze to chyba dziala).

Zapowiada sie duzo pracy w sprawdzaniu tej kamery i trybow pracy, bede chcial to uwzglednic w testach i sprawdzic te swietnie brzmiace "innowacyjne tryby" (DLO, DR-Pix), w porownaniu do obecnie stosowanych rozwiazan.

Teoretycznie w trybie "DR-Pix" w porownaniu z obecnymi kamerami nawet DOD LS470W z ISO 12800 oraz Anytek A3 roznice w poprawie jakosci w nocy powinny byc takie jak na przykladzie nizej z materialow Aptiny (a wiemy, ze faktycznie na ISO12800 DOD troche szumi):

Odpowiedz
No dobra, skąd zamówić?

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka
Proszę czytać regulamin i nie umieszczać w podpisie linków do stron.

Odpowiedz
Korci jak nie wiem, ale może jednak poczekam na Twoją profesjonalną ocenę pizdys 8-). Będziesz miał możliwość zrobienia fotki z obiema kamerami na tle jasnego lusterka? Szkoda tylko, że menu po chińsku, komunikaty ADAS, no i aplikacja na telefon kompletnie też :/. Ale aktualizacje FW nie wyjmując urządzenia z samochodu bomba :yahoo:.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości