Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera zakłóca odbiór radia FM
#1
Witam!

Posiadam Seezeus GT680W i niestety kiedy jest podpięta w gniazdo zapalniczki ładowarka kamery zakłóca radio FM.
Jak można temu zaradzić?
 
Odpowiedz
#2
Zmienić ładowarkę. Są tematy o tym.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
#3
Zbadałem dogłębniej temat, wygląda na to, że to cała kamera powoduje zakłócenia w radiu.
Ominąłem ładowarkę zapalniczki i podpiąłem dobry rozdzielacz USB - efekt taki sam.

Czy ktoś miał taki przypadek?
 
Odpowiedz
#4
Forsberg napisał(a):Zbadałem dogłębniej temat, wygląda na to, że to cała kamera powoduje zakłócenia w radiu.
Ominąłem ładowarkę zapalniczki i podpiąłem dobry rozdzielacz USB - efekt taki sam.

Czy ktoś miał taki przypadek?

U mnie prestigio hd1 strasznie zakłóca, praktycznie na wszystkim co jest w samochodzie :/ . CB / GPS/ Radio / Transmiter FM

Przykład
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oaeAxc3xmQ8[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#5
Hm ... kiedy użytkowałem Prestigio HD1, nie miałem żadnych (zauważalnych) zakłóceń.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#6
Są specjalne wzmacniacze do sygnału radiowego, w Vectrze radio było zakłócane gdy włączyłem podgrzewanie lusterka, we fieście (zamontowana nowa antena) i borze radio grało praktycznie na trasie i to jedna stacja. Po zamontowaniu "wzmacniacza" nie pamiętam dokładnej nazwy problem za każdym razem znikał, koszt to ok. 20 - 30 zł zakłada się to na kablu antenowym potem wpina się jak antenę.
 
Odpowiedz
#7
a czy to chiński wyrób tego modelu na europejskiej licencji? przeznaczony na wschodnio-zachodni rynek zbytu w tym nasz kraj po okazjonalnej cenie :/ szału nie będzie nie poradzisz nic / tylko do kosza albo dalej się męcz z tym problemem
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
#8
Dzięki chłopaki Smile
Wzmacniacz już mam, ale myślę o filtrze przeciwzakłóceniowym, tudzież po prostu kupnie innej kamery.
Mieszkam w Holandii i tu kupowałem, z reguły na rynek zachodni przychodzi sprzęt lepszej jakości niż do Polski (vide patrz wypowiedź Tesco o tym, że w do EU Środkowej i Wschodniej idzie towar gorszego sortu).
 
Odpowiedz
#9
Dla testów zmieniłem baterię, efekt taki sam.
Kamera po załączeniu zapłonu się włącza, ale po kilku sekundach wyłącza. Trzeba ręcznie włączyć kamerę i nagrywanie.
Przed wyłączeniem auta trzeba samodzielnie zatrzymać nagrywanie, inaczej kamera wyłączy się natychmiast pomimo posiadanej baterii.
Na zasilaniu kablowym ikona baterii się nie zmienia, sygnalizuje cały czas pracę na samej baterii, a nie ładowarce.

Widocznie kamera częściowo padła, ten model jest trochę kłopotliwy, ale nie sądziłem, że padnie tak szybko.
 
Odpowiedz
#10
Było już kilka razy wałkowane o zakłócających ładowarkach, ale czy ktoś trafił jakąś pewną, którą można kupić w ciemno?
Mam Xblitz GO, zakłócenia przeszkadzają mi na tyle, że czasami wyłączam kamerę (ładowarkę). Problem jest też tego typu, że nie łatwo jest znaleźć ładowarkę z przewodem mini USB o dł. 350cm. Pomocy!
 
Odpowiedz
#11
AdamTC napisał(a):(...) nie łatwo jest znaleźć ładowarkę z przewodem mini USB o dł. 350cm. Pomocy!
Zawsze można zastosować odpowiednią przejściówkę.
Nie zauważyłem, aby ładowarka od CVR-A-7810, w jakikolwiek sposób zakłócała np. radio samochodowe.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości