Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
Ładowanie 14V przy rozładowywaniu. To mi nie pasuje. Naładuj NEO i odłącz zasilacz (nie tylko zielony) i sprawdź, czy też szybko się rozładuje.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
To napięcie przy rozładowaniu pokazuje jakie jest na aku w samochodzie lub zasilaczu.
W tym momencie nie ma ładowania 0,00 Amp.
Wczoraj po naładowaniu do 100% odłączyłem wszystko zasilacz również. Spadało szybko i szybko się ładowało.
@pizdys napisał aby podłączyć ładowanie na kilka godzin i tak zrobiłem.
Miałem nadzieję, że dziś będzie ok. Niestety nie jest.

Odpowiedz
Hmmm. Może rzeczywiście bateria uszkodzona. Nie mam pomysłu.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
Otrzymałem wiadomośc od sprzedawcy.
Bardzo prosze o podlaczenie Cellinka w samochodzie do pelnego naladowania
Nastepnie prosze podlaczyc kamere zeby Cellink sie skalibrowal.
Prosze dac mi znac po wykonaniu powyzszych czynnosci
Wysłałem wiadomość do sprzedawcy z opisem problemu i zrzutami z aplikacji.

Odpowiedz
@vps, to akurat nie jest dobra informacja,
chyba pierwszy w historii przypadek uszkodzonego Cellinka?
Oddaj baterie i popros o potwierdzenie czy faktycznie jest uszkodzona (jo ile to mozliwe).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/untitlvdv.png]

Odpowiedz
Na to wygląda, że będę pierwszy.
Przed chwilą ponownie podłączyłem Cellinka NEO9 pod ładowanie.
Start
godz.12:23 14V/9A      0% qutput 13,7-14,5V. Zadnego poboru z Celinka.
godz.12:25 14V/9A    45% qutput 13,8-14,5V
godz.12:26 14V/9A    68% qutput 13,7-14,5V
godz.12:28 14V/)0A 100% qutput 14,5V
Znowu 5min i naładowany jest na 100%.
@pizdys czy ma sens kolejne ładowanie np 3godz do 15:23 ? chyba nie
Jednak podjąłem próbę 3 godz ładowania.
Po naładowaniu godz.12:28 14V/0,0A 100% qutput 14,5V cały czas 3godz był podłączony.
Rozładowanie.
godz.15:28 14V/0,0A 100% qutput 11,1V / 0,0A. Wszysko odłączone od Cellinka.
godz.15:29 14V/0,0A   85% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:30 14V/0,0A   63% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:31 14V/0,0A   50% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:32 14V/0,0A   25% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:33 14V/0,0A   14% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:34 14V/0,0A     5% qutput 11,0V / 0,0A.
godz.15:34:30 14V/0,0A  0% qutput 0,0V / 0,0A.
6min 30sek i to wszystko a miało być 38godz przy dual kamerach.

Przed chwilą dostałem wiadomość od sprzedawcy, że w poniedziałek zamówi kuriera. Jak do niego Cellink dojdzie zleci wysłanie z UK nowego Cellinka.

Odpowiedz
Daruj sobie już ładowanie i czekaj na kuriera, skoro jest zamówiony. Szkoda, że tak wyszło, ale z drugiej strony dobra decyzja odnośnie wyboru sprzedawcy.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
(07-12-2018, )Ted13 napisał(a): U mnie przyszedł naładowany w 65 % , czas dostawy również 4 dni.

Jak u Ciebie sprawuje się Cellink?

Odpowiedz
(09-12-2018, )marekelb napisał(a):
(07-12-2018, )Ted13 napisał(a): U mnie przyszedł naładowany w 65 % , czas dostawy również 4 dni.

Jak u Ciebie sprawuje się Cellink?

Ja czekam na auto, więc po sprawdzeniu tylko na sucho w domu z kamerą odłożony na półkę... 
w starym aucie mam inna kamerę i nie chce mi sie instalować na parę tygodni.... Ale parę godzin działało u mnie bez problemu, podłączyłem BV 900S i jakieś 2-3 h szło z cellinka, spadło z 65% do około 60%. Doładować w domu niestety nie mam czym...

Odpowiedz
Mój Cellink NEO9 już spakowany i czeka na kuriera w poniedziałek.
Chyba nie podają przyczyny co jest uszkodzone ?

@Ted13 do domowego garażowego ładowania polecam zasilacz xbox

[Obrazek: https://images92.fotosik.pl/82/4e2dd098de93e24bmed.jpg]

Odpowiedz
(09-12-2018, )vps napisał(a): @Ted13 do domowego garażowego ładowania polecam zasilacz xbox

[Obrazek: https://images92.fotosik.pl/82/4e2dd098de93e24bmed.jpg]

wiem, wiem, ale wymaga samodzielnych przeróbek a na razie do końca roku nie mam na to czasu na pewno... moze ktos odsprzeda gotowy? Wink

Odpowiedz
W marcu zakupiłem drugi egzemplarz zasilacza Xbox DPSN-186CB-A1 rev.00 i leży może doczeka się przeróbki. Zakupiłem go ponieważ w pierwszym już przerobionym padł wentylator ale udało mi się dostać wentylator.

Odpowiedz
Został wysłany z UK car-dvr do mnie nowy Cellink NEO9.
Rozmawiałem (po polsku) telefonicznie z Panem Sebastianem z car-dvr i potwierdził, że to pierwszy taki przypadek awarii NEO9 i postara się stwierdzić co było powodem problemów z NEO9. Zostałem przeproszony z zaistniałą sytuację.

Odpowiedz
Czekamy razem z tobą na finał "akcji" i wieści na temat awarii.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
jak dla mnie - wzorowe zachowanie sprzedawcy Smile co i mnie cieszy, bo kupowaliśmy w tym samym źródle

Odpowiedz
Nowy Cellink NEO9 jutro 17 grudnia ma być dostarczony.

Odpowiedz
Cellink doszedł. Był naładowany w 65% z przełącznikiem na OFF.
Poprzedni przełącznik był na Low i 0%
Podłączyłem zasilacz xbox.

[Obrazek: https://images92.fotosik.pl/92/0466a2392f510708med.png] [Obrazek: https://images92.fotosik.pl/92/5345fcdf795684c5med.png]   [Obrazek: https://images91.fotosik.pl/92/27e0c99220168eb0med.png]

Zielony kabelek odpięty. Podłączona przednia kamera.

[Obrazek: https://images92.fotosik.pl/92/db98fe38759a0800med.png]
Widać działa churrraa. Teraz ładowanie przez 3 godziny jak radził @pizdys.
Ciekawe czy napiszą ci było nie tak w poprzednim NEO 9 ?

Odpowiedz
Czyli dokładnie tak samo naładowany jak mój. Miałem szczęście, że ten felerny nie trafił do mnie ? bo zamawiałem chyba kilka dni wczesniej. Raczej nie będą informować, ale super,że wymienili od razu.

Odpowiedz
(17-12-2018, )vps napisał(a): Cellink doszedł.
Widać działa churrraa.
No to piknie.

(17-12-2018, )vps napisał(a): Ciekawe czy napiszą ci było nie tak w poprzednim NEO 9 ?
Samo sprawdzenie pewnie potrwa trochę, więc nawet jakby napisali, to nie tak szybko.

Odpowiedz
Czy Cellink NEO9 kradnie mi prąd z akumulatora na postoju?

Od czasu kiedy zamontowałem Cellink-a w aucie nachodziły mnie myśli, czy będzie miał wpływ na rozładowywanie akumulatora na postoju. Czyli, czy będzie kradł prąd. Dopóki było ciepło, tzn nie było mrozów, aż tak bardzo się tym nie przejmowałem, ale jak nadeszła pora zimowa coraz częściej mnie nurtowała ta myśl. Około miesiąca temu kupiłem nowy akumulator, bo tamten miał już swoje lata i podejrzewałem, że kolejnej zimy już na pewno nie wytrzyma, tym bardziej, że jak były mrozy listopadowe, to padł i musiałem go ładować w domu. Uwierzcie mi, że dobranie się do akumulatora w fordzie galaxy po 2006 roku, nie zajmuje 5 minut i nie ogranicza się wyłącznie do odkręcenia klem (ach ci konstruktorzy). No dobra. Żeby mieć pewność, że nowy akumulator nie zaskoczy mnie któregoś dnia rano, bo coś mu kradnie prąd, a konkretnie obawiałem się, że tym sprawcą mógłby być Cellink, postanowiłem w końcu sprawdzić dokładnie jak to jest.
Wcześniej przygotowałem sobie pole działania poprzez otwarcie maski i zamknięcie auta tak, jak zwykle na postoju. Po kilku godzinach, mając zupełną pewność, że wszystkie systemy i układy się uśpiły, uzbrojony w miernik tzw. multimetr udałem się do pacjenta. Żeby nie demontować "połowy" samochodu całą operację przeprowadziłem na jedynej widocznej klemie plusowej. W internecie są różne porady jak dokonywać pomiaru, ale ja wybrałem taki, który wydawał mi się najbardziej sensowny, czyli bez rozłączania obiegu, bo po pierwsze nie utraciłem ustawień w aucie i uniknąłem wpisywania kodu do radia (ten akurat mam), a po drugie podejrzewałem, że po rozłączeniu klemy i podłączeniu szeregowo miernika zamykając obwód jakieś układy mogłyby się wybudzić i pomiar byłby nieprawdziwy, no i musiałbym czekać znowu, aż auto "pójdzie spać".
A więc do rzeczy. Przygotowałem sobie dodatkowo dwa kabelki i taśmę izolacyjną na wszelki wypadek gdyby przypadkowo gdzieś kabelek dotknął metalowej części, bo pracowałem na biegunie plusowym. Jeden kabelek odarłem z izolacji na długości około 10cm i wsuwając go pod klemą obwiązałem wokół słupka "+", a z drugiej strony kabelka przymocowałem końcówkę sondy miernika i zaizolowałem. Drugi kabelek również odarłem z izolacji i obwiązałem wokół klemy, a drugą stronę kabelka przymocowałem do drugiej sondy miernika i także zaizolowałem. Sondy podłączyłem do miernika w miejsca COM i 10A i ustawiłem na pomiar natężenia prądu stałego a następnie włączyłem miernik.
Wreszcie mając wszystko podłączone i gotowe do dokonania pomiaru odkręciłem klemę i ją zdjąłem.
Moim oczom ukazał się wynik, który zmieniał się co chwilę z 0.00 na 0.01. Pomyślałem: "Jest dobrze".

[Obrazek: http://www.janufsx.webd.pl/hosting/thumb...018122.jpg]

W dalszej kolejności zrobiłem pomiar bardziej dokładny zmieniając ustawienie w mierniku i przekładając sondę z 10A na mA. Zanim jednak dokonałem przestawienia musiałem z powrotem podłączyć klemę do akumulatora, bo w przeciwnym razie przy odłączaniu sondy od miernika lub przełączeniu zakresu otworzyłby się obwód i wtedy mogłaby być "klapa" z pomiaru. Czyli: podłączyłem klemę, przestawiłem miernik i odłączyłem klemę ponownie. Tym razem wyniki były bardziej dokładne. Na zakresie 200m wynik to 09.6, a na zakresie 20m wyświetliło się 9.55.

[Obrazek: http://www.janufsx.webd.pl/hosting/thumbs/img201kzk.jpg]

[Obrazek: http://www.janufsx.webd.pl/hosting/thumbs/img201ttt.jpg]

Wniosek taki, że o akumulator mogę być spokojny, bo pobór prądu w stanie spoczynku to zaledwie niecałe 10mA.

Wiem, mogłem pójść dalej z pomiarami i sprawdzić jeszcze przy całkowitym odłączeniu Cellink-a i porównać wyniki, ale nie zrobiłem tego z dwóch powodów. Po pierwsze musiałbym otworzyć auto, żeby odłączyć NEO i czekać, aż się znowu uśpi, a po drugie zaczął padać deszcz. Smile
Mi ten wynik w zupełności wystarczy i wiem, że nie muszę się obawiać rozładowania akumulatora przez jakiekolwiek urządzenie w samochodzie podczas postoju.

Czy ktoś z Was też robił takie pomiary w swoim samochodzie, zwłaszcza z Cellinkiem lub samą kamerą?

Odpowiedz

Skocz do: