Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
(21-01-2020, 21:45:18)brzoza napisał(a):
(18-01-2020, 19:06:51)darecki78 napisał(a): Ja u siebie wczoraj zamontowałem Neo9. Zasilanie Neo podłączone kablem z zestawu: Przewód (+) leci bezpośrednio do akumulatora, a masowy przykręcony do elementu konstrukcji pojazdu. Cellink pracuje ok, tylko podczas ładowania na włączonym silniku zakłóca radio(szum) na większości stacji. Gdy wezmę w Cellinku na OFF problem znika, radio gra normalnie. Gdzie mogę szukać przyczyn zakłóceń.

U mnie nie ma takiego problemu, ale mam minus do aku pociągnięty, może tutaj leży pies pogrzebany?
Jakieś mikrozwarcia się robią między budą a kablem i trzeszczy? Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że BT by mógł zakłócać radio, ale czy ja wiem?
Tylko że nawet jak nie podłączam BT to i tak zakłóca, jak się naładuje do 100% to wtedy jest ok. jeszcze spróbuję przepiąć masę gdzie indziej. Na pewno nie zakłóca wiązki radia, bo ta idzie po drugiej stronie pojazdu
Laguna III + VIOFO A129 G Duo + Cellink Neo9
 
Odpowiedz
(21-01-2020, 12:46:19)horekun napisał(a): @pizdys sorry, podłączyłem je w miejsce gdzie normalnie byłoby ext

[Obrazek: nSrOG89.png]
oczywiście jako input też można podłączyć i wtedy wybrać 9ah i wtedy ten 30ah ładuje 9 amperami neo6

Wpisz wiec w APP recznie wartosc 39 000mah i wskazania powinny byc prawidlowe i nie bedzie sie wieszac na 2%
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys może być 2% cały czas, nie przeszkadza mi to, tak tylko napisałem.
Co ciekawe ten interfejs bluetooth nie jest w ogóle niczym zabezpieczony w cellinkach.
Ktokolwiek zbliżając się do mojego auta i wiedząc że mam ten powerbank może się podłączyć i patrzeć (na szczęście nie może zmieniać za wiele) kiedy wyładuje mi się bateria i kiedy wyrządzić szkodę.
Dlaczego producenci cellinka nie wprowadzili żadnego zabezpieczenia przed tym?

Wie ktoś może do czego służy ten interfejs microusb na cellinku na środku?
[Obrazek: T1S2D7f.png]

f/w to firmware?
ale jeśli tak to skąd go pobrać?
 
Odpowiedz
@pizdys jak ustawię 36000mah to też dalej mam 2% Smile
 
Odpowiedz
(22-01-2020, 18:54:34)horekun napisał(a): @pizdys jak ustawię 36000mah to też dalej mam 2% Smile

(22-01-2020, 00:56:18)pizdys napisał(a): Wpisz wiec w APP recznie wartosc 39 000mah i wskazania powinny byc prawidlowe i nie bedzie sie wieszac na 2%
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013
 
Odpowiedz
wieszanie sie na 2% jest wtedy gdy wartosc baterii Extended jest wieksza niz wpisana suma w APP,

Specyfikacja baterii LiFePO4 jest taka, ze im mniejszym pradem sa wyladowywane tym maja wieksza tendencje to wykazywania wiekszej pojemnosci,
oto kilka wykresow pokazujacych wartosc "C"

[Obrazek: typical-lifepo4-discharge-curve.jpg]

[Obrazek: LiFePo4Curve.jpg]

co to jest "C"?

jest to oznaczenie ktore ma mowic jakim pradem (Amp) traktujemy baterie (iloma Amperami ladujemy lub wyladowujemy).

Dla przykladu:
Kiedy mowimy o wartosci 1C, oznacza to ze ladujemy lub wyladowujemy baterie jednostka "1" dla jej pojemnosci jaka ma bateria, czyli
wyladowywanie akumulatora samochodowego o pojemnosci 100Ah wartoscia 1C oznacza ze obciazymy go 100Amperami

wartosc 0.5C oznacza polowe, czyli 50Ah
0,1C oznacza 10Ah

Wykres pokazuje jak baterie sa w stanie zniesc swoja znamionowa pojemnosc w stosunku do obciazenia jakie sa im nadane...

w ramach informacji:
Pojemnosc baterii oraz akumulatorow (ta na etykiecie) to wlasnie pojemnosc uzyskana w testach przy wyladowywaniu 1C (kazdy producent musi w/g tego standardu podac realna uzyskana wartosc jego produktu).

Wyrazenie widac, ze im mniejszym pradem sa wyladowywane tym bardziej linia wyladowywania sie wydluza wykazujac wieksza pojemnosc), kamera samochodowa pobiera 200-500mA (0.5A), szacunkowo przy baterii 10Ah zysk powinien siegac 1-2Ah.

@horekun, twoja bateria o pojemnosci 30Ah jest wyladowywana pracem okolo 0.05C, jak zobaczysz na wykres, latwo stwierdzic ze to zadne obciazenie dla tej baterii, i zdecydowanie zyskasz duzo Ah (latem moze to byc nawet 10Ah czyli to tak jakbys mial 40Ah) wpisz w APP 41 000mAh  (jako suma obecnego cellinka z Ext) i sprawdz ponownie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys jesteś niezastąpiony Smile
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
Znowu napotkałem problem, tylko nie wiem czy to wina Cellinka czy kabla Hardwire a może samej A129 Duo. Parę dni temu wsiadając rano do pojazdu zauważyłem że kamera nie nagrywa w trybie LB. Dziś po powrocie do domu około godziny 13-tej kamera przeszła w tryb LB. Wieczorem przechodząc koło samochodu zajrzałem i zobaczyłem że znów nie nagrywa. Połączyłem się z Cellinkiem przez BT i okazuje się że bateria jest naładowana w 84%, a nagrania na karcie kończą się ok.godziny 18. Macie jakieś pomysły czemu nagrywa parę godzin i się wyłącza? Przełącznik w kablu Hardwire ustawiony na odcięcie przy 11.8V, ale z tego co pisał @pizdys to i tak przy rozładowanym Cellinku jest więcej więc nie powinno rozłączyć tym bardziej przy naładowaniu na 84%. Dodam że po odpaleniu i zgaszeniu pojazdu kamera znowu przechodzi w tryb parkingowy Zdjęcie pokazuje naładowanie Cellinka.
   
Laguna III + VIOFO A129 G Duo + Cellink Neo9
 
Odpowiedz
(28-01-2020, 00:43:30)darecki78 napisał(a): Znowu napotkałem problem, tylko nie wiem czy to wina Cellinka czy kabla Hardwire a może samej A129 Duo. Parę dni temu wsiadając rano do pojazdu zauważyłem że kamera nie nagrywa w trybie LB. Dziś po powrocie do domu około godziny 13-tej kamera przeszła w tryb LB. Wieczorem przechodząc koło samochodu zajrzałem i zobaczyłem że znów nie nagrywa. Połączyłem się z Cellinkiem przez BT i okazuje się że bateria jest naładowana w 84%, a nagrania na karcie kończą się ok.godziny 18. Macie jakieś pomysły czemu nagrywa parę godzin i się wyłącza? Przełącznik w kablu Hardwire ustawiony na odcięcie przy 11.8V, ale z tego co pisał @pizdys to i tak przy rozładowanym Cellinku jest więcej więc nie powinno rozłączyć tym bardziej przy naładowaniu na 84%. Dodam że po odpaleniu i zgaszeniu pojazdu kamera znowu przechodzi w tryb parkingowy Zdjęcie pokazuje naładowanie Cellinka.

Przychodzą mi do głowy dwa wyjaśnienia:
-Hardwire Kit za wcześnie odcina (jest zepsuty), można sprawdzić podłączając pod zasilacz stabilizowany i zobaczyć przy jakim napięciu odetnie
-kabel od Cellinka do Hardwire Kit jest nadłamany/uszkodzony/za cienki i powoduje spadek napięcia - można sprawdzić mierząc dokładnym miernikiem napięcie na łączeniu a najlepiej na płytce Hardwire Kit...

U mnie B-124 z Hardwire Kit działa "do końca" tj. ok. 24h...
 
Odpowiedz
(28-01-2020, 00:53:18)skansen napisał(a):
(28-01-2020, 00:43:30)darecki78 napisał(a): Znowu napotkałem problem, tylko nie wiem czy to wina Cellinka czy kabla Hardwire a może samej A129 Duo. Parę dni temu wsiadając rano do pojazdu zauważyłem że kamera nie nagrywa w trybie LB. Dziś po powrocie do domu około godziny 13-tej kamera przeszła w tryb LB. Wieczorem przechodząc koło samochodu zajrzałem i zobaczyłem że znów nie nagrywa. Połączyłem się z Cellinkiem przez BT i okazuje się że bateria jest naładowana w 84%, a nagrania na karcie kończą się ok.godziny 18. Macie jakieś pomysły czemu nagrywa parę godzin i się wyłącza? Przełącznik w kablu Hardwire ustawiony na odcięcie przy 11.8V, ale z tego co pisał @pizdys to i tak przy rozładowanym Cellinku jest więcej więc nie powinno rozłączyć tym bardziej przy naładowaniu na 84%. Dodam że po odpaleniu i zgaszeniu pojazdu kamera znowu przechodzi w tryb parkingowy Zdjęcie pokazuje naładowanie Cellinka.

Przychodzą mi do głowy dwa wyjaśnienia:
-Hardwire Kit za wcześnie odcina (jest zepsuty), można sprawdzić podłączając pod zasilacz stabilizowany i zobaczyć przy jakim napięciu odetnie
-kabel od Cellinka do Hardwire Kit jest nadłamany/uszkodzony/za cienki i powoduje spadek napięcia - można sprawdzić mierząc dokładnym miernikiem napięcie na łączeniu a najlepiej na płytce Hardwire Kit...

U mnie B-124 z Hardwire Kit działa "do końca" tj. ok. 24h...
U mnie też działało bez problemu nagrywało ok. 39 godzin. Coś się skopało w ostatnich dniach, ale sprawdzę miernikiem. Ale faktycznie kabel zasilający z Cellinka ma bardzo cienkie żyły, ale zasila więc może faktycznie być coś z Hardwire. Musze poszukać kogoś kogoś kto ma taki zasilacz.
Laguna III + VIOFO A129 G Duo + Cellink Neo9
 
Odpowiedz
Chyba się naprawiło samo
2020.01.29 godz. 18:03 -100% po przyjeździe
2020.01.30 godz. 15:47 -44%
2020.01.31 godz. 09:04 -2% i cały czas nagrywało 
Więc 39 godzin ogarnia, będę obserwował.
Zostało mi tylko wyeliminować zakłócenia radia podczas ładowania Cellinka, może jakiś filtr zamontować na kablu plusowym albo wzmacniacz sygnału anteny radia?


Załączone pliki Miniatury
           
Laguna III + VIOFO A129 G Duo + Cellink Neo9
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości