• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
Cellink jest wlasnie po to aby zapewnic zasilanie kiedy prad zniknie (samochod zaparkowany), jak chcesz wylaczyc kamere mimo wszystko to zdecydowanie przyciskiem ON/OFF na kamererze, dlaczego wylaczyc kamere a nie cellinka?

1) cellink bedzie ladowal akumulator w kamerze lub bedzie podtrzymywal kondensator naladowany (kamera wiec bedzie naladowana i gotowa do pracy)
2) naladowana bateria w kamerze = 100% pewna bateria, gdybys wylaczal cellinkiem to bateria w kamerze przez weekend (nawet nie uzywana) moze sie wyczerpac co systematycznie bedzie ja niszczylo (2lata i po baterii)
3) ladowanie baterii w kamerze to pobor pradu 30-100mah przez kilka godzin, to jest nic dla cellinka i nie wyczerpujesz go prawie w ogole...
4) mysle, ze tez latwiej (nawet po "omacku") wylaczyc kamere niz cellinka ktory jest gdziesz ukryty...

Tak wiec zdecydowanie lepiej dla kamery (nawet z kondensatorem) kiedy jest ona wylaczana przyciskiem ON/OFF zamiast odlaczac jej calkowicie zasilanie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Dzieki za szybka odpowiedz.
Mam Viofo 119s i kiedy wylacze kamere tak jak jak napisales "wydaje"ona krotkie dzwieki swiadczace,ze nie nagrywa.
Czy po chwili calkowicie sie wylaczy czy moze przycisk wylaczenia przytrzymac dluzej
pozdr

Odpowiedz
Jak przytrzymasz dłużej to się wyłączy.
Ale lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu parkingowego - wtedy kamera przejdzie do niego automatycznie po zgaszeniu silnika (gdy przestanie wykrywać wstrząsy). Wtedy po zaparkowaniu kamerka działa w trybie parkingowym z wybranym przez Ciebie obniżonym FPS (nawet do 5FPS = oszczędzamy miejsce na karcie SD by nie nagrywać "nicości" w pełnej jakości), a gdy tylko wykryje wstrząs/ruch rozpoczyna normalne nagrywanie oznaczając odpowiednio nazwę pliku - a Celinkę masz właśnie po to aby to wszystko zasilić kiedy nie ma Cię w aucie.

Odpowiedz
(01-05-2018, 13:39:28)oscyp napisał(a): Jak przytrzymasz dłużej to się wyłączy.
Ale lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu parkingowego - wtedy kamera przejdzie do niego automatycznie po zgaszeniu silnika (gdy przestanie wykrywać wstrząsy). Wtedy po zaparkowaniu kamerka działa w trybie parkingowym z wybranym przez Ciebie obniżonym FPS (nawet do 5FPS = oszczędzamy miejsce na karcie SD by nie nagrywać "nicości" w pełnej jakości), a gdy tylko wykryje wstrząs/ruch rozpoczyna normalne nagrywanie oznaczając odpowiednio nazwę pliku  - a Celinkę masz właśnie po to aby to wszystko zasilić kiedy nie ma Cię w aucie.

Głównym mankamentem trybu parkingowego w kamerach Viofo są luki czasowe przy przechodzeniu różnych rodzajów nagrywania, można nie nagrać właśnie najważniejszego. Ja mam jedną na przodzie, drugą na tyle i zazwyczaj pozostawiam ciągłe nagrywanie na tylnej (samochód zwrócony do przejeżdżających aut), a wyłączam kamerę przednią przyciskiem (samochód zwrócony do chodnika). W pracy, gdzie wiem, że nic się nie powinno podziać, wyłączam Cellink Neo, bo nie chce mi się z tyłu wyłączać kamery. Lepiej by było zastosować np. Rhundo rs-20s, ale to kolejne koszty  Tongue
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
Dzieki za odpowiedzi.Wiem wiecej.
Pozdrawiam

Odpowiedz
cellink b nadal jest najlepszym adapterem na ten moment ?

Odpowiedz
Na ten moment raczej nie ma nic lepszego, chyba ze NEO6 lub NEO9, PRO 15A
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości