Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
Znalazłem dwa wątki na innym forum, ale najlepiej jakby to potwierdził ktoś z naszego forum.
https://dashcamtalk.com/forum/threads/co...-v2.38316/
https://dashcamtalk.com/forum/threads/ca...her.40926/
 
Odpowiedz
Nie, nie...
EXT do EXT a output (nejlepiej tego ktory jest tez ladowany) do kamery.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys to w koncu jak mam to podlaczyc ?

Neo6 mam podpiac do neo9 a pozniej ext ? Czy neo6 do ext jak teraz mam i do ext dorzucic neo9 ?

Od lezenia w szafie neo9 moze sie zepsuc ?
 
Odpowiedz
Laczysz Cellinki tylko za pomoca portu EXT, zadne wyjsca do wejscia. Po prostu EXT < - > EXT
Po prostu EXT Battery do EXT Battery (jest specjalny kabel zakonczony z 2 stron portem XT60).

w pelni naladowane Cellnki moga byc nieuzywane nie dluzej niz:
Cellink NEO6 moze lezec do ~6 - 12mcy,
Cellink NEO9 ~12 - 18mcy
Cellink PRO 15A ~18mcy
najlepiej aby byly wylaczone (po za PRO bo sie nie da go wylaczyc), najlepiej aby jednak je ladowac systematycznie, co kilka miesiecy, bo pozniej ogniwa beda sie powoli degradowac, niestety wewnetrzna elektronika monitorujaca tez powoli ciagnie energie nawet jak sie on sam wylaczy (przy 0%).

Pozostawiony Cellink na dlugi czas musi byc ladowany przez kilka godzin (ponad 2godziny) bo od lezenia ogniwa dostaja duzych roznic, i po naladowaniu bedzie on balansowal ogniwa.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@luk4as
daj znać jak efekt po podłączeniu.
 
Odpowiedz
Efekt jest taki, ze cellinki sumują swoją pojemnosc, ja tak łaczylem swoje i działaly.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys a mozesz jeszcze doradzic pod co podpiac zielony kabelek od neo9 zeby aktywowac ladowanie ?

Na poczatku chce naladowac w domu zasilaczem od xboxa ... zeby nue brac prady z zasilacza i nie rozkrecac go pod co podpiac zielony ? Moze byc pod czerwona kleme w bosch c3 ?
 
Odpowiedz
Zielony przrwod Cellinka (czyli aktywujacy zasilanie), musi byc polaczony z tym samym przrwodem ktory daje cellinkowi zasilanie, czyli:

Jak zasilasz cellinka z Xboxa to zielony musi byc polaczony z +12V moze on byc doslownie polaczony w "plusie" zlacza XT60 ktore go laduje.

Jak ladujesz w samochodzie, to wszystko co jest "plusem" jest tak naprawde tym samym co go zasila, wiec moze to byc klema, moze to byc swiatlo, moze to byc wycieraczka.

Ja problem z zielonym rozwiazalem tak, sa 2 sposoby:

1) mozesz ten zielony (u mnie czarny) puscic z XT60 do zlacza aktywujacego albo
2) zrobic z 2 zlaczy XT60 (meskie, zonskie) cos na rodziaj "rozdzielacza" tego zielonego aby go puscic w podobny sposob jako "zeliony" ladujacy bezposrednio w zlacze.
[Obrazek: Fh2Vrzy.jpg]

[Obrazek: XRz62f0.jpg]

[Obrazek: 4kQpLty.jpg]

[Obrazek: 9qXVBJi.jpg]

[Obrazek: zV9wkIS.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Dziękuję
 
Odpowiedz
spoko, jak widzisz ten zielony jest po prostu tym samym co dodatni w ladowaniu samego cellinka, wystarczy go polaczyc na "sztywno" lub po przez 2 zlacza XT60 aby sie "wgryzc" w pusowy i tez zadziala... co ciekawe w samym cellinku NEO6 jest on doslownie na plycie glownej polaczony wlasnie z plusem ladowania, natomiast w NEO9 i PRO jest przerwa oddzielajaca ten sygnal i recznie na zewnatrz mozna go laczyc z plusem (czyli ACC).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys Gdzie mogą zdobyć tą wtyczkę do Cellinka ? Byłem dziś w kilku sklepach i nie wiedzieli jaki to typ. 
   
[Obrazek: 40dacdf53a2f5771gen.jpg]

 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości