Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmowa przyjęcia mandatu = mandat . . . potrzebuję pomocy
#56
Wiadomo o tym, iż 'słynna' ISKRA, powoduje błędy odczytu prędkości, gdy wiązka z niej wysłana, pada na np. kręcące się wentylatory od klimy - na stojącym aucie, dodaje jakieś 20 do nawet ok 40 km/h
Na YT są filmiki ukazujące ten 'cud' na przykładzie stojącego auta, właśnie z włączoną klimatyzacją - https://www.youtube.com/results?search_q...imatyzacja
Ale czy w każdych warunkach, tak właśnie się dzieje ???
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#57
Proponuje poczytać na anulujmandat.pl.
Trochę późno to znalazłem, ale ani iskra, ani laserowa suszarka nie wskazują którego auta prędkość została zmierzona. Przepis mówi wyraźnie, że to urządzenie a nie policjant musi wskazać którego auta prędkość została zmierzona. Iskra mierzy co chce, a celownik laserowej suszarki nie pokrywa się z wiązką- bubel na bublu. Nie wspomnę tu już o chowaniu się gliniarzy, co też jest nie legalne i ich inne łamanie przepisów aby tylko wyrobić statystyki. Mnie zawsze uczono, że aby wymagać czegoś od kogoś, najpierw wymagajmy od siebie.
 
Odpowiedz
#58
jarekf79 napisał(a):Mnie zawsze uczono, że aby wymagać czegoś od kogoś, najpierw wymagajmy od siebie.

Żeby tylko te słowa można przekuć w czyn, szczególnie w odniesieniu do policjantów, wg zasady: nie łamiesz przepisów - karaj, łamiesz przepisy - nie wymagaj czegokolwiek do innych.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#59
Chyba jednak wymiękam i nie brnę dalej, szanse na wygranie marne - bez zaplecza finansowego (prawniczego). Mam chęci ale to za mało, a nie mogę sobie pozwolić na duże straty finansowe . . .
Co do przepisów przestudiowałem całe rozporządzenie i instrukcję obsługi ISKRA, i nie koniecznie ISKRA musi wskazywać który pojazd mierzono.
Rozporządzenie stwierdza (co wyżej wskazałem, że musi wskazywać pojazd któremu mierzą prędkość).

Natomiast dalej znalazłem parę informacji które nie bardzo rozumiem, nie wiem jak z nimi polemizować. Jednym słowem z ISKRĄ można wygrać ale trzeba mieć kasę - na samo przygotowanie się do rozprawy, prawnika lub na większe koszty po ewentualnej przegranej.
Dodając do tego, filmik z którego wynika, że nie jechałem za wolno. Szkoda tylko, że policja (jako instytucja), jest na tyle chamska i arogancka ze swoim zachowaniem, nie wiem czy następnym razem gdy będę mijał radiowóz z przepaloną żarówką nie zatrzymam ich i nie wezwę kolejnego radiowozu by zabrali im dowód za żarówkę i również stwierdzę wyciek oleju, a o miejscu i czasie kontroli nie ma co wspominać bo nawet jeśli na autostradzie zrobią teren zabudowany to 50 jest 50 i mogą wtedy wszystko.

Bardzo mi przykro, że nie stać mnie na dalszą walkę, z chorym systemem, gdzie "władza" (której nikt im nie dał), jest ponad obywatelem i może wszystko.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości