• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poświadczone notarialnie prawo jazdy
Od decyzji starosty można się odwoływaćSmile i sprawę przeciągać , a czas leci od wykroczenia, a nie od decyzji starosty..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Jak dla mnie sprawa jest jasna Big Grin prawo jazdy zabiorą tym co jadą spokojnie a się zagapią i wjadą w teren zabudowany łąkami lasami gdzieś na dk, i będą żałować, a tym co jeżdżą tak zawsze i mają to gdzieś uprawnień nie zabiorą, bo takie osoby kożystają z dziur w prawie, to coś na podobe byłych radarów straży gminnej/miejskiej.

Odpowiedz
Forest napisał(a):Tu troszkę lepiej napisany artykuł <!-- m --><a class="postlink" href="http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Czy-brak-prawa-jazdy-przy-sobie-moze-ochronic-przed-zatrzymaniem-tego-dokumentu,wid,18283578,wiadomosc.html?ticaid=116e46">http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Czy-b ... aid=116e46</a><!-- m -->
Pan rzecznik swoich teorii też nie poparł żadną podstawą prawną, a niejednokrotnie już okazywało się że słowa przez niego głoszone mijają się z prawdą.
Chodzi o zastraszenie obywatela. Nie chodzi o rozwagę, bezpieczeństwo, tylko i wyłącznie o strach obywatela przed groźnymi przepisami, które w rzeczywistości są niedopracowane...

Odpowiedz
Trochę odbiegnę od tematu, ale tylko trochę.

Jak sprawa ma się z poświadczeniem notarialnym dowodu rejestracyjnego. Wtedy by policja miała kłopot co zrobić w razie gdy będą podejrzewali wyciek oleju, poświadczenie?? Niech zabierają.
Takie absurdy można wymyślać i wymyślać Smile, ale właśnie nasi rządzący powinni być przygotowani na takie "kombinowanie", podczas tworzenia przepisów. Bo sprawa z jednej strony kuriozalna, z drugiej zaś strony zgodna z prawem, bo chyba poświadczeniu notarialnemu podlegają wszystkie dokumenty, a poświadczenie takie jest wiarygodne i uznawane według prawa.

Odpowiedz
I znow wracamy z dyskusją do pierwszego posta ... podeprzyj swoją wypowiedz jakims przepisem Smile

Odpowiedz
Kopia dokumentu poświadczona przez notariusza jest traktowana na równie z oryginałem. Na to wskazują przepisy. W przypadku jednak prawka czy dowodu rejestracyjnego jest to jednak kopia, a nie oryginał.

Odpowiedz
W NL jeździ się na kserze prawka i dowodu rejestracyjnego i wszyscy jakość żyją. Tylko w PL są takie głupie przepisy.

Odpowiedz
Dość ciekawy artykuł ostatnio znalazlem na anulujmandat (chyba). Stwierdza on, że takie postępowanie jest szkodliwe ! jeśli traktować poświadczone PJ na równi z oryginałem to można sobie tylko problemów narobić. Jesli Policjant potraktuje w ten sam sposob to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać nam uprawnienia na tej podstawie, a późniejsze posługiwanie sie oryginałem będzie równoznaczne z przestępstwem. Więc pomysł raczej słaby.

Odpowiedz
:ojej: :ojej:

Odpowiedz
lepiej byłoby jakby ktoś kompetentny się wypowiedział Sad

Odpowiedz
witam

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości