Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IROAD A9 [Allwinner V3 + Sony Exmor R STARVIS IMX291]
#12
Hehe. Dlatego właśnie też czekam na test.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#13
Kamery uzywajace Sony Starvis IMX291:
- IROAD A9 (dostepna)
- Matego MG600 EVE (na etapie produkcji)
- Warrior G1S (dostepna, kamera jako pierwsza uzywa kompresji H.265)
- VIOFO A119S (prawie dostepna) - specyfikacja nie jest jeszcze potwierdzona!
- GitUp tez zapowiada tez kamere z IMX291,
- DOD tez ma pomysl i to w Dualu...

Kto bedzie nastepny?
Pospieszne wprowadzanie kamer z ta matryca trwa...niewatpliwie trzeba to zbadac i zobaczyc co nowy IMX291 potrafi, testy IROAD A9 juz wkrotce :hehe:
Nie mozna kolo takiego zamieszania przejsc obojetnie, skoro tylu producentow tak pospiesznie "aktualizuje" swoj arsenal to oznacza, ze cos jest na rzeczy...zobaczymy (moj IROAD A9 w drodze- prosto z Korei).

[EDIT // Pizdys: 13/09/2016]
- VUGERA VG-700V (Dual kamera z matryca IMX291)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
[Obrazek: 2016071809.jpg]

No i w koncu jest! :ojej2:

pierwsze wrazenia:
- kamera mala (mniejesza niz DOD LS460W) i ekstremalnie lekka!
- czyste dzwieki glosowe (zadnego przesterowania)

...bede dopisywac swoje doswiadczenia gdyz wlasnie rozpoczynam testy tej kamery, oczywiscie porownania w nocy tez beda na forum- cierpliwosci :helou:
poki co pierwsze wrazenia calkiem pozytywne, ale jak wiemy idealnej kamery nie wymyslono wiec napewno cos sie znajdzie...
napewno brak wyswietlacza nie dla kazdego jest zaleta (co calkowicie rozumiem),
ale zobaczymy jak sa pokazywane informacje o nagrywaniu i jak to kamera sygnalizuje, bo np w nowym Thinkware F770 (za 1500zl) w ogole nie ma zadnej diody ani LCD ktora informuje o nagryaniu (kamera wyglada jak martwa).

Kto sie nie moze doczekac testow!?!?!?

W ramach przypomnienia: to kamera z Sony Exmor R STARVIS IMX291 - TAK, :yahoo: :!!!: :!!!: :!!!: :!!!: :!!!: :ojej:
(tutaj wiecej o IMX291: viewtopic.php?f=28&t=3483&p=59725#p58720 )

Czyli matryca ktora ma "zrewolucjonizowac" jakosc nagrywania w nadchodzacych kamerach, czy tak bedzie? zobaczymy!

wielkosc kamery z LS460W:

[EDIT]

Aktualizacja FW:
po podlaczeniu karty pamieci i zainstalowaniu IROAD player, program wykryl oprogramowanie oraz pozwala je zaktualozowac
(nie tylko po WiFi)

[Obrazek: sdf.png]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#15
Nie mogę się doczekać testu !!!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#16
Ciekawe jak współpraca z kartami pamięci. Bo IROAD twierdzi że prawidłowo działa tylko z tymi dedykowanymi od IROAD. W co nie bardzo wierzę.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#17
z moja ADATA 64GB smiga, ale bede tez sprawdzac z:
Samsung 128GB - dam znac
ADATA 128GB - dam znac
KINGSTON - 128GB - dam znac

kamera nie ma baterii, ani chyba nawet kondensatora (LOL), ale jeszcze bede rozkrecac zanim to potwierdze,
kamera po odcieciu zasilania wylacza sie natychmiastowo (nie pracuje nawet 0.1sek), ale filmy nie sa uszkodzone - wszystko daje sie odczytac.

kamera jest najlzejsza z jaka sie spotkalem (jak pusta obudowa - autentycznie) :!!!:

[Obrazek: 2016071813.jpg]

Vicovation Opia2 (ktory nie ma baterii i wazy tez tyle co nic):

[Obrazek: 201607aza.jpg]

Anytek i Xiaomi:

[Obrazek: waga.jpg]

probowalem przeanalizowac oprogramowanie w celu zidentyfikowania wersji Procesora ale niestety nie moge wychwycic niczego, wrzucam wiec plik aktualizacji na forum, byc moze ktos z was bedzie w stanie zweryfikowac jaki tu siedzi CPU?

Kod:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/firmware/Iroad_A9_Firmware/iroad_a3_fw_20160701.arm
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#18
Pizdys, czy to cudo ma tryb parkingowy?

1500 to moja górna granica na kamerę plus osprzęt do niej, a widzę, że to dual i zapowiada się klawo.

Gdyby miała tryb parkingowy (niby posiada odcięcie aku?) to miałbym zgryz Opia vs A9

edit.
chyba jednak to nie dual..
"Podgląd obrazu „na żywo”.

Oprogramowanie IROAD Mobile daje również możliwość podglądu aktualnie rejestrowanego obrazu zarówno przez kamerę tylną jak i przednią. Dodatkowo wyświetlane są informacje takie jak: godzina, data, prędkość jazdy oraz napięcie podawane przez akumulator."

Ten fragment mnie zmylił Sad
 
Odpowiedz
#19
Jest to pojedyncza kamera (tzw. "przednia") bez mozliwosci podlaczenia drugiej (tylnej),

kamera ma tryby parkingowe ale jeszcze ich nie sprawdzalem (w menu jest wykrywacz ruchu oraz uderzeniowy z mozliwoscia ustawienia klatek w przedziale od 1FPS do 60FPS po wykryciu ruchu lub uderzenie - calkiem ciekawe),
WiFi dziala calkiem przyzwicie, transfer na zywo jest tu bardzo plynny (nagrane filmy mozna ogladac bez potrzeby sciagania czyli LIVE z kamery i ku mojemu zdziwieniu przesyl jest dosyc plynny i dziala to bardzo szybko - nie ma buforowania ani zbednego czekania, widac nietypowy format plikow "JDR" daje taka mozliwosc), jest to swego rodzaju nowosc.

Testy kamery w trakcie opracowywania - cierpliwosci,
kamera nie ma ani baterii ani kondensatora :!!!: co tez jest swego rodzaju innowacyjná konstrukcjá...

IROAD A9 w srodku (dla potrzeb naukowych i informacyjno-poznawczych) :wink: :
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#20
Jest blad w oprogramowaniu i nie dziala tryb nocny (czyli ten najbardziej oczekiwany), :!!!:
Kto nie moze w to uwierzyc?
(chyba tylko wlasciciele OPIA2 wiedza jak to z nowosciami bywa... :hehe: , choc w przypadku Opia2 nagrywanie w nocy wyszlo bardzo przyzwoicie jak na slaba czulosc OV4689)...

Nie ma nawet co wrzucac porownan bo wydajnosc jest gorsza niz AR0330.... bede relacjonowal postepy w tej sprawie... :/

Odkrecilem obiektyw aby zweryfikowac czy to napewno Sony STARVIS IMX291 i wyszlo, ze rzeczywiscie starvis, ale aktywacja trybu nocnego (w menu) nic kompletnie nie zmienia... Sad

poki co zaobserwowane wady i zalety:
- kamera "nic nie wazy"
- nie ma baterii (ani nawet kondensatora) Confusedhock: to zaleta (chyba).
- jakosc nagran w dzien "normalna" w nocy "nienormalna" (bo nie dziala Night Vision)
- format plikow JDR (tak reklamowany) ma swoje zalety (glownie takie ze nie da sie takiefo filmu uszkodzic), ale dziala tylko w odtwarzaczu IROAD (mozna konwertowac na AVI) ale szukanie plikow w folderze windows z podgladem nie dziala - a to bardzo utrudnia sprawe szukania nagran bo w odtwarzaczu jest male okno z plikami bez podgladu - mnie nerwy ponosza.... :/ (a jestem spokojnya osoba), choc w razie wypadku i szukania nagran moge byc mniej spokojny...
- WiFi dziala stabilnie i na dosyc duze odleglosci (cos jak Hero 4 Black)
- mozna podgladac oraz nagrywac WiFi jednoczesnie
- niestety jest tu procesor Allwinner ktorego porzednie generacje byly tak "slabe", ze trafialy tylko do kamer na "dolnych polkach", nie wiem jak ten o nazwie "V3" sobie poradzi i czym moze zaskoczyc...testy trwaja, na oko cos pomiedzy Ambarella a Novatek pod wzgledem jakosci nagran (w dzien) a w nocy nie wiem bo... jest ciemno (nic nie widac w swietle gwiazd jak i samych gwiazd) :/
- Karty 64/128GB wszystkie dzialaja, kamera formatuje je na FAT32 (czyli OK ale bez standardu exFAT ktory A7LA juz ma od ponad 3lat),
- tryby parkingowe sa 2:
*- wykrywanie ruchu (bez wyprzedzenia),
*- uderzeniowy (bez wyprzedzenia) czyli Allwinner V3 tutaj nie zaskakuje niczym szczegolnym.

pierwszy raz w Historii forum frafila sie kamera tak mocna "na papierze" i zaskakujaco slaba w rzeczywistoci, czekam na aktualizacje ktora ma cos zmienic, no wydajnosc nawet nie jest na poziomnie poprzedniej generacji sensora IMX322

wszystko wskazuje na to ze caly temat na AW o tej kamerze zakonczy sie tym, ze Allwiner nawet w nowej wersji nie jest w stanie dzialac z IMX291 na miare jego mozliwosci i tego co konkurencja robi (np Warrior G1S) - obecnie nawet WDR nie dziala.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#21
Hahahaha no nie. Ale rozczarowanie. To trochę absurdalne wypuszczać kamerę starvis ale bez poprawnej pracy w nocy. To tak jak bym kupił nowa V8 pracującą narazie tylko na 4gary....

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#22
Tzn absurdalne dla klienta bo dla sprzedającego nie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości