Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera przód-tył na DC 12/24V z obsługą przynajmniej 64GB
#1
Mam obecnie Xblitza Platinum, który nie jest standardowo zasilany, przez zapalniczkę. Jest ta kamerka podpięta bezpośrednio do zasilania radia by kamerka włączała i wyłączała się w tym samym czasie co radio (czyli w praktyce by kamerka działała tylko na zapłonie). Chcę teraz zmienić kamerkę na inną, ale chciałbym nie musieć na nowo grzebać w instalacjach. Z tego powodu szukam kamerki, którą mógłbym po prostu podmienić z obecną. Poza tym chciałbym tego Xblitza przenieść do innego samochodu, dlatego zależy mi na zakupie kamerki gdzie dodany będzie zasilacz, który pasuje do mojego obecnego Platinum.

Doczytałem się, że Xblitz Platinium zasilany jest na DC 12/24V. Poza tym chciałbym kamerkę przód-tył, która obsługuje karty przynajmniej 64 GB.

Jeśli chodzi o cenę to chciałbym wydać jak najmniej, ale przygotowany jestem na to, że na taką kamerkę nie wystarczy 300 zł.

Serdecznie proszę o porady którą kamerkę wybrać. Przebrnąłem w internecie przez kilkadziesiąt i już mi głowa od tego pęka. Dotychczas wygrywała u mnie M9S, ale potem doczytałem się, że zasilana jest napięciem 5V. W końcu uznałem, że warto zapytać ekspertów. Liczę, że mądrzejsi ode mnie mi pomogą. Tak więc na którą kamerkę zwrócić uwagę?

Dzięki z góry, pozdro.
 
Odpowiedz
#2
Xblitz Platinium to kamera zasilana 5V/1A, wiec masz zastosowany konwerter DC/DC ktory z 12/24V robi 5V, ogolnie przyjac mozna ze Xblitz to kamera ktora podobnie jak M9S zasilana jest 5V.

Oczywiscie przyjelo sie mowic ze kamera Xblitz Platinium zasilana jest 12/24V (bo tak jest wszystkie) ale idac dalej...napiecie jest konwertowane (w ladowarce) na 5V - ktore wymaga wiekszosc kamer w tym M9S,

Jedyna uwaga jaka moze mi przyjsc do glowy to:
- musisz wiedziec, ze kamera 2kanalowa potrzebuje prad o wiekszym natezeniu wiec upenij sie, ze Twoj obecnie zastosowany konwerter DC/DC ma na wyjsciu 1.5A bo tyle jest zalecane dla kamer typu przod i tyl (1A moze, ale nie musi wystarczyc).
- kamera DUAL typu M9S jest w stanie dzialac z kartami 64GB a nawet 128GB wazne aby karta byla dobra (zalecane sa samsung)

musisz zdecydowac tyko ktora kamera DUAL bedzie dla Ciebie odpowiednia,
co do M9S to jest to dobra kamera w dobrej cenie, i na mocnych podzespolach (CPU+MATRCYA), teoretycznie o ile Twoj zasilacz "wyrobi" to podmiana obecnej Xblitrz Platinium na M9S sprowadzi sie jedynie do podmiany kamer na szybie bez zmiany zasilacza, czyli po prostu tak jak oczekujesz (bez grzebania w instalacjach). :helou:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości