Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilny router jako wsparcie dla rejestratora
#1
Witam Wszystkich,
Pojawiła mi sie taka myśl, żeby do samochodu wrzucić mobilny router/modem z wbudowanym powerbankiem.
Dzięki temu można by zapewnić internet np. dla BlackVue DR750S-2CH DUAL i usługi Cloud. Można by to podłączyć na stałe do gniazda USB. Do zasilania kamery planuję użycie B124.

Pojawia się jednak kilka kwestii.
  • czy są jakieś modemy, które mogą pracować w niskich/ujemnych temperaturach?
  • czy takie modemy po całkowitym rozładowaniu powerbanka same się włączają po uruchomieniu zapłonu i pojawienia się zasilania w porcie USB. Chciałbym zastosować rozwiązania które bedzie działało samo z siebie bez sprawdzania czy działa lub kazdorazowego ręcznego włączania.
 
Odpowiedz
#2
Witamy na forum,
Dobre pytanie w sprawie routera, i choc 100% odpowiedzi nie znam to powiem co wiem:

Router jaki ja w koncu mam to polecany tu na forum przez kilku wlascicieli:
Alcatel Link Zone 4G LTE MW40V

Jestem b.zadowolony bo:
+ stabilnie jest polaczony z siecia (nie wymaga resetu co 24h jak niektore routery)
+ pracuje w ujemnych oraz dodatnich temp
+ dobre oprogramowanie
+ maly i wszedzie sie miesci
+ dobra antena i zasieg

Wady a raczej ograniczenia:
- ma baterie, ale dziala non stop ponad rok, jeszcze bateria "zyje"
- po zaniku zasilania wymaga recznego wlaczenia
- bardzo niski pobor pradu.

Niestety routery to nie kamery samochodowe i tu chyba wersji z kondensatorem zamiast baterii nie dostaniemy, wiec najbardziej ogranicza go ta bateria (czyli unikanie slonca i ekstremalnych temp latem).

Po za tym jestem naprawde zadowolony z routera i chyba ze ktos ma lepsze propozycje to z ciekawoscia sprawdzimy wspolnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#3
A nie prościej udostępniać internet z telefonu ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#4
Ja swego czasu używałem Alcatel W800Z, mobilny router w formie sticka USB bez własnego zasilania. Taki patent jest o tyle lepszy, że w razie zaniku zasilania i jego ponownego włączenia, router samoczynnie startuje. Routerki z własną baterią mają ten feler, że trzeba je ręcznie odpalać. Natomiast taki stick można podłączyć bezpośrednio do zasilacza USB w gnieździe zapalniczki, albo pośrednio przez zwykły powerbank USB.

Niestety ten router dwukrotnie mi padł, za pierwszym razem na gwarancji wymienili płytę główną. Za drugim już po gwarancji niby się włącza, ale zawiesza i nie emituje sygnału WiFi. A niestety już ten model jest niedostępny w sprzedaży. :-(


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
(08-06-2019, 18:25:35)hsurim napisał(a): A nie prościej udostępniać internet z telefonu ?

Nie. Bo po pierwsze, udostępnianie internetu z telefonu w trybie parking średnio się sprawdza. Po drugie, moim zamiarem jest stworzenie układu maksymalnie bezobslugowego, tzn po wejściu do samochodu chciałbym wciskac wyłącznie przycisk uruchomiajacy silnik. 

@evad, czy wiesz mniej wiecej jaki jest pobór prądu takiego sticka?
Automatyczny restart jest ważną zaletą.
 
Odpowiedz
#6
Nie sprawdzałem jaki jest pobór prądu tego sticka.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#7
(08-06-2019, 18:34:23)evad napisał(a): Niestety ten router dwukrotnie mi padł,
Byc moze od wibracji w samochodzie, bo sztywno siedzie w USB reszta mocno na calej dlugosci (trzymana jedynie na koncu) dostaje naprezen.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#8
W takim wypadku mocowanie poprzez kabel USB powinno pomóc.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#9
Zdecydowanie, i zamknac w czyms miekkim...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#10
(08-06-2019, 19:51:27)marb napisał(a):
(08-06-2019, 18:25:35)hsurim napisał(a): A nie prościej udostępniać internet z telefonu ?

Nie. Bo po pierwsze, udostępnianie internetu z telefonu w trybie parking średnio się sprawdza. Po drugie, moim zamiarem jest stworzenie układu maksymalnie bezobslugowego, tzn po wejściu do samochodu chciałbym wciskac wyłącznie przycisk uruchomiajacy silnik. 

@evad, czy wiesz mniej wiecej jaki jest pobór prądu takiego sticka?
Automatyczny restart jest ważną zaletą.

Nie wiem czy taka była intencja autora, ale może chodzić o dedykowany telefon do tego zadania, a nie "osobisty". Może to nie jest zły pomysł, żeby kupić np Moto g7 Power i ustawić jako router. Mogłaby być stale podłączona do ładowarki, która startuje po zapłonie.
 
Odpowiedz
#11
Może jest to i jakieś rozwiazanie, ale taki telefon albo będzie droższy od modemu albo jeżeli będzie używany to będzie miał zajechaną baterię. Dodatkowo, nie wiem jak bedzi pracował w ujemnych temperaturach. No i wreszcie czy telefon po zaniku i przywróceniu zasilania sam się uruchomi i odpali udostępnienie WiFi.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości