Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(26-10-2017, 21:06:37)triodak napisał(a): Po obejrzeniu filmu o rozbieraniu VIOFO A119 widzę że sensor z optyką jest na taśmie 28 pin 50mm długiej odpinanej z obu stron Big Grin

[Obrazek: viofoa119s.png]

Ma ktoś taką taśmę rozebraną na wierzchu może?

Jeśli dobrze pomierzyłem fotki to raster pinów jest 0,5mm (0,25mm na pin i 0,25mm przestrzeni) a cała taśma ma 14,5-15mm szerokości. Zgadza się?
Oprawka do soczewki szerokokątnej to może być przycięta CMT398B firmy Sunex o rozstawie otworów 19mm. Sama soczewka ma zapewne gwint M12x0,5 i też może być od nich.

Jest jeszcze kwestia samej taśmy. Czy piny przewodzą jeden do jeden wszystkie, czy też kilka linii jest nie aktywnych? A może jest jakieś przesunięcie połączeń? Gdyby ktoś to przepykał miernikiem i dał znać byłbym wdzięczny.

Uprzedzając pytania to rozważam większa separację optyki od obudowy aby zamontować rejestrator niewidocznie w aucie na stałe w podsufitce. Na wierzchu tylko mała optyka.

@trodiak,
jestem prawie na 100% pewny ze to jest polaczenie 1:1 ale nie wiem o jakim rozstawie, choc patrzac na konektor... oczywisie zapewne sa tam wolne piny, ale to w niczym nie przeszkadza aby zrealizowac Twoj plan odlaczenia matrycy i podmienic tasme, oczywiscie dlugosc tasmy moze byc tu ograniczeniem bo timing jest jakis przyjety, ale widzac Twoje doswiadczenie napewno juz o tym wiesz. Nie wiem jak jest zrealizowany transfer ale mozliwe ze jak tasma bedzie dluga to potrzebna bedzie jej oslona.

Co do mocowania i gwintu- to zgadza sie jest to klasyczny M12, ale od kogo to maja, nie mam pojecia,
bo w chinach jest chyba wiecej sklepow z tymi elementami niz piekarni chleba Wink

rzuc okiem tutaj, sa tam zdjecia gdzie widac ta tasme lepiej:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid258084
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid254897

ps. widze ze masz spore doswiadczenie w tej dziedzinie! pkt reputacji dodane!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
W tym wideorejestratorze najbardziej podoba mi się niewielki rozmiar w porównaniu do kamer, które przeglądałem. Jak to jest jednak z tą awaryjnością? Proszę o wypowiedzi osób, które używają to urządzenie ponad rok. Ile km dziennie/tygodniowo przejeżdżacie z Viofo?
Ile sekund przed/po zapisuje po wciśnięciu tego środkowego przycisku?
 
Odpowiedz
(27-10-2017, 14:38:43)Marcin24 napisał(a): W tym wideorejestratorze najbardziej podoba mi się niewielki rozmiar w porównaniu do kamer, które przeglądałem. Jak to jest jednak z tą awaryjnością? Proszę o wypowiedzi osób, które używają to urządzenie ponad rok. Ile km dziennie/tygodniowo przejeżdżacie z Viofo?
Ja mam ponad rok i zrobiłem gdzieś koło 20tys km. I jak narazie zero problemów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Czyli ostatecznie VIOFO A119 V2 Version 1440P jest najlepszą wersją VIOFO A119?
 
Odpowiedz
Cześć, przyszła do mnie kamerka Viofio A119 v2 z aliexpress. Wrzucam link do oceny nagrania , mam wrażenie że kamerka powinna nagrywać lepiej - widziałem lepszej jakości filmy na YT.
Mam też problem z samoprzestawiającym się zegarem w kamerce.

Kamerka zakupiona na aukcji Aliexpress A119
[url=https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-A119-2-0-LCD-Capacitor-Novatek-96660-HD-2K-1440p-1080P-Car-Dash-Camera/32701811121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pU8lHw][/url]
Pozdrawiam



 
Odpowiedz
Jeżeli ktoś by mógł wrzucić wideo bez kompresji YT np. przez zippy z VIOFO A119 V2 byłbym wdzięczny. Zależy mi na czterech 15-30 sekundowych filmikach (mogą być dłuższe) z dnia i nocy bez deszczu i z deszczem. Z góry dzięki.
 
Odpowiedz
(27-10-2017, 21:45:42)horsu napisał(a): Cześć, przyszła do mnie kamerka Viofio A119 v2 z aliexpress. Wrzucam link do oceny nagrania , mam wrażenie że kamerka powinna nagrywać lepiej - widziałem lepszej jakości filmy na YT.
Mam też problem z samoprzestawiającym się zegarem w kamerce.

Kamerka zakupiona na aukcji Aliexpress A119
[url=https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-A119-2-0-LCD-Capacitor-Novatek-96660-HD-2K-1440p-1080P-Car-Dash-Camera/32701811121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pU8lHw][/url]
Pozdrawiam



Co do zegara on łapie czas z gpsa i sam się przestawia do strefy czasowej ustawionej w menu.
 
Odpowiedz
(27-10-2017, 21:45:42)horsu napisał(a): Cześć, przyszła do mnie kamerka Viofio A119 v2 z aliexpress. Wrzucam link do oceny nagrania , mam wrażenie że kamerka powinna nagrywać lepiej - widziałem lepszej jakości filmy na YT.
Mam też problem z samoprzestawiającym się zegarem w kamerce.

Kamerka zakupiona na aukcji Aliexpress A119

Masz za wysoko ustawioną kamerkę i stąd takie nagrywanie. Mniej nieba więcej drogi i inaczej łapie wtedy ostrość.
 
Odpowiedz
Powiedzcie proszę jeszcze odnośnie zakupu na banggood, najlepiej wybrać przesyłkę prioryty line, czy zaznaczać opcje usunięcia logo Banggood, oraz czy przy tej formie wysyłki pisać dodatkowo o kodzie dla celników jak było proponowane przy zwykłej wysyłce?
Przy płatności paypal nie ma sensu dopłacać do ubezpieczenia?

wysłane przez tapatalk
 
Odpowiedz
(28-10-2017, 08:47:02)kerad77 napisał(a): Powiedzcie proszę jeszcze odnośnie zakupu na banggood, najlepiej wybrać przesyłkę prioryty line, czy zaznaczać opcje usunięcia logo Banggood, oraz czy przy tej formie wysyłki pisać dodatkowo o kodzie dla celników jak było proponowane przy zwykłej wysyłce?
Przy płatności paypal nie ma sensu dopłacać do ubezpieczenia?

wysłane przez tapatalk
Powiem tak zamawiałem dwoma różnymi metodami w tym samym dniu i ta prioryty line była później niż zwykła pocztą holenderska. Ubezpieczenia nie trzeba jak płacisz PayPal

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Kod rabatowy, Priority Direct Mail, opcja usunięcia logo zbędna - i tak przychodzi bez tą wysyłką, ubezpieczenie jak kolega pisze tez zbędne przy paypalu.

Ostatnie moje odkrycie - pewnie znane już innym - przy płatności karta w PLN podpięta do paypala:

W banggood wybrać PLNy jako walutę, wtedy z paypala weźmie wprost złotówki. Jeżeli wybierzemy w banggood jako walutę USD to zdejmie też paypal złotówki ale wg swojego kursu USD. Ten banggoodowy przelicznik jest nieco lepszy niż paypalowy.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości