Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
Właśnie rych33 napisał mi to samo, że on ma w Viofo właśnie żółte(pomarańczowe?) Samsung Evo bez plusa.
 
Odpowiedz
Mi te "zwykłe" EVO bez plusa 32 GB, 64 GB chodziły długo w czterech różnych kamerach bez żadnych problemów. Długo to znaczy od początku do końca. Czyli przynajmniej rok. Dopóki nie sprzedałem razem z kamerą. I to nigdy nie formatowałem ich jakoś cyklicznie. Jak to jest zalecane. Tylko sporadycznie przy okazji zmiany firmware.
Natomiast na temat tej EVO 128 GB się nie wypowiadam. Bo nigdy nie miałem.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Evo (bez Plusa) i zapominamy o problemach...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Obecnie używam w VIOFO A129  karty  GOODRAM 64GB c.10 UHS-I U3M3AA, ale już są cyrki. Dziś np po sformatowaniu w kompie normalnie na exFAT i włożeniu do rejestratora wyskoczył komunikat o sformatowaniu karty. Karta została przeze mnie sformatowana w kamerce (VIOFO A129) po czym kamerka się wyłączyła i jej włączenie możliwe było tylko przy ponownym włączeniu zasilania Huh Kolejna próba formatowania w kamerce i to samo.
Wcześniej w tej kamerce z kartą GOODRAM 64GB c.10 UHS-I U3M3AA miałem problem braku odczytu ostatniego pliku/nagrania (tak jakby nie został dobrze zakończony/zamknięty przy wyłączeniu zasilania kamery).

Dlatego też:
Jaka karta 128GB będzie działać bezproblemowo z VIOFO A129???


Słyszałem że do tej kamerki odpowiednia powinna być Samsung EVO 128GB, ale ta:
Samsung EVO 128GBMB-MP128DA/EU
https://www.morele.net/karta-microsd-sam...eu-720372/
ale jest niedostępna.

Natomiast teraz dostępna jest taka:
https://www.morele.net/karta-microsd-sam...u-1426663/

Kto moze z czystym sumieniem polecić kartę do tej kamery???
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
(26-05-2018, 21:49:56)wierzba5 napisał(a): posiadam karte 128 gb samsung evo plus 3u czerwona , kamera blacvue 900s przyjela ja bez problemu , jak to jest ?? jakby karta padla to sie nic nie stanie z kamera (tylko strace nagrania) ?? posiadam tez 64 gb samsung evo u3 pomaranczowa (bez plusa) , ktora karte lepiej wlozyc? poki dziala plus , z niego korzystac ?  a awaryjnie wozic obok 64 pomaranczowa ?

Witam,

Jak działa ta karta z Blackuve DR900S-2CH? zastanawiam się nad kupnem tego wideorejestratora i szukam karty 128GB do tej kamery. Czy polecacie coś oprócz oryginalnej karty Blackvue 128GB?
 
Odpowiedz
Napewno Samsung EVO bedzie tu najlepszy (omijajac Samsung EVO+ (czerwona) szerokim lukiem).
Bardzo dobre (chyba najlepsze) sa jeszcze Samsung PRO (Szare),

Ponadto mozesz jeszcze szukac:
Kingston 128GB - tez sa kompatybilne i calkiem trwale w kamerach, ale osobiscie nie mam z nimi tak duzego doswiadczenia

Toshiba Exceria - to karta ktora jak wiem w oprogramowaniu Novateka jest domyslnie wpisana, wiec tu problemow z kompatybilnoscia w ogole nie sie nie przewiduje, ale nie wiem jak z jej zywotnoscia, na 99.99% czarne "Toshiba Exceria M302 128GB" sa w 2D MLC wiec sila rzeczy powinna byc "trwala jak Samsung PRO"

Sandisk - niestety unikaj wszystkie, ponoc "biale" sa do kamer. ale na tle problemow jakie byly w przeszlosci to bym w ogole "sandiska" skreslil na dobre... oni sami na stronach "strasza ze nie bedzie gwarancji jak byla uzywana w kamerze..." - no a do czego komu karta 128GB - do przechowywania MP3? LOL

A-DATA Premier, ta firma miala problemy po przeniesieniu fabryki, pamieci byly wadliwe i na szeroka skale karty pamieci wyprodukowane pomiedzy 2016-2017 byly wysofywane ze sprzedazy, ponoc problem jest juz rozwiazany i ich karty "znowu" staja sie dobre i niezawodne, ale niestety po takiej wpadce "zaufanie" zostaje powaznie "nadszarpniete" i sam juz bym ich unikal, ale jak masz blisko sklep ktory potwierdzi ze to "nowa" partia" i daje gwarancje, a cena bedzie OK, to czemu nie zaryzykowac?

Samsung EVO (pomaranczowy) - ta karta jest jak sama kamera Viofo, tania, solidna, kompatybilna i w tej cenie nie ona konkurencji... "martwe karty EVO" ktore padly w kamerach liczy sie na palcach jednaj reki w skali 3lat, sam samsung podaje, ze ilosc cykli zapisu wynosci 10 000x (jak MLC), ta karta to po prostu cud techniki.

Gdyby lot czlowieka ma Marsa mialby byc nagrywany kamera w Time-Lapse - to ludzkosc oczekuje, ze w tej kamerze bedzie karta Samsung EVO Pomaranczowa Wink

@bartek1453, ja ma m w Blackvue Samsunga PRO (szarego), wybralem go to tej kamery z kilku powodow:
- bo to karta MLC
- polacana nawet na forach o tematyce "fotograficznej" gdzie maniakow nie brakuje...
- karta znosi extremalne temperatury - ktore nietety kamera DR900S sama generuje, a na sloncu po prostu "doknac sie kamery nie da".

jest takie powiedzenie: karta pamieci jest wazniejsza od rejestratora,  bo rejestrator moze byc "tani" slaby i nieorygianlny, ale to od karty zalezy czy w ogle cos sie zapisze. Sam dodac moge: nie oszczedzajcie na karcie pamieci !!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Dzieki @pizdys
Czyli taką kartę do VIOFO A129 polecasz?
https://www.morele.net/karta-microsd-sam...u-1426663/

Zapisz w tabeli że GOODRAM MLC 64GB CL10 M3AA-0640R11-DD w BlackVue DR750S-2CH działa dobrze. Natomiast w VIOFO A129 występują problemy.

Czym one się różnią:
https://www.morele.net/karta-microsd-sam...eu-720372/
od tej:
https://www.morele.net/karta-microsd-sam...u-1426663/
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
@pizdys

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź Smile . Żeby potwierdzić i bym nie kupił złej karty czy możesz rzucić okiem czy to jest dokładnie ta karta czy może być też ten model?
 
Odpowiedz
@bartek1453 zobacz też tu o kartach do BlackVue:
https://wr24support.freshdesk.com/suppor...y-blackvue

Staraj się nie kupować kart pamięci na alledrogo, bo tam najszybciej kupisz podróbę lub odrzut produkcyjny...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
@Rosomak, jedna jest U1 (starego typu) ale to ta "super niezawodna" i poszukiwana przez znawcow tematu... a druga to U3, nowa od samsunga majaca zastapic poprzednia U1, oczywiscie jak wszystko co nowe budzi podejrzenia typu:
"Czy jest oszczedniej zrobiona i tym samym bardziej awaryjna?" - nikt tego nie potwierdza ani nie zaprzecza...

"Czy jest tak samo kompatybilna jak U1?"- niestety nie, sa kamery w ktorych dzialala U1 a nie dziala U3 np Thinkware F770/F800

"Czy tak samo wytrzymala jak U1 ?" Wiele wskazuje, ze tak, ale musi minac kilka lat aby to potwierdzic - bo to nowa karta...

Niestety U1 sa juz na dobre zastapione U3 i aby dostac "stara U1" trzeba sie postarac, czasem pisza ze to U1 a dostajesz U3

@bartek1453, tak to ta karta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@Rosomak ja mam evo i evo plus. Moze jutro jak wroce do PL podlacze kamerke na B-124 i potestuje ja w warunkach domowych na evo plus. Zobaczymy czy cos bedzie sie dzialo ...

Teraz mam dylemat czy nie wrzucic od razu evo a evo plus nie przelozyc do telefonu .... albo nie sprzedac ...

@pizdys co mydlisz o uzywaniu evo plus w a129 ?

Miales okazje bawic sie a129 w te upaly ? Zaobserwowales jakies zle rzeczy ?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości