Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
To bierz Pan dwie Tongue Trzeba brać pod uwagę że zapłaci się cło i Vat a cena już nie będzie taka dobra, bo wyjdzie z 600 zł.
U mnie jest taki UC że na 99% będzie dopłata.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
(12-01-2019, 20:28:23)High napisał(a): ....
Trzeba brać pod uwagę że zapłaci się cło i Vat a cena już nie będzie taka dobra....
EU Priority Line = wysyłka z EU, więc jaki VAT? No i chciałbym przypomnieć, że cła już dawno nie ma na elektronikę Wink

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink
 
Odpowiedz
@High jak to u Ciebie jest taki urzad celny ? Paczki sa odprawiane w centralnych urzedach a nie kazda w miejscowosci odbioru. Takich centralnych urzedow jest kilka. Np Gdansk Poznan i wtedy paczka przychodzi z dodatkowym kosztem jak za pobraniem. To nie Ty decydujesz w ktorym urzedzie paczka jest odprawiana
 
Odpowiedz
(12-01-2019, 20:57:38)luk4as napisał(a): @High jak to u Ciebie jest taki urzad celny ? Paczki sa odprawiane w centralnych urzedach a nie kazda w miejscowosci odbioru. Takich centralnych urzedow jest kilka. Np Gdansk Poznan i wtedy paczka przychodzi z dodatkowym kosztem jak za pobraniem. To nie Ty decydujesz w ktorym urzedzie paczka jest odprawiana

Wszystko co przechodzi przez osławiony WER Zabrze jest dokładnie sprawdzane i na 99% trzeba zapłacić kaskę.

(12-01-2019, 20:39:30)orte napisał(a):
(12-01-2019, 20:28:23)High napisał(a): ....
Trzeba brać pod uwagę że zapłaci się cło i Vat a cena już nie będzie taka dobra....
EU Priority Line = wysyłka z EU, więc jaki VAT? No i chciałbym przypomnieć, że cła już dawno nie ma na elektronikę Wink

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink

Z tego co wiem to na telefony i duperele nie ma cła ale jest VAT 23%, a na elektronikę pozostałą(odkurzacze, powerbanki, agd) jest cło 2,7% plus VAT 23%, drukarki 3D 5% cła plus VAT 23%.
I w Zabrzańskim WER nawet nie pomaga EU Priority Line , ponieważ żądają faktury i potwierdzenia przelewu. A wtedy mają dowód że sprzęt jest z Chin i naliczają opłaty.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Witam.

Czy możliwa jest modyfikacja firmware, aby nie tracić 5 sekund podczas przechodzenia z trybu low bitrate na normalny? Nie chcę używać zestawu hard wire. Wiele osób ma samochód w leasingu i nie może modyfikować instalacji Wink.

Czy ktoś porównywał zużycie energii w trybie normalnym i niskim bitrate?
Proporcja to dla mnie wystarczająca informacja Smile
 
Odpowiedz
zużycie energii nie zmienia się w zależności od zmiany trybu.

Jakby była możliwość modyfikacji fw, żeby nie było dziury to sam producent by to zrobił ..... producent z nudów nie wstawił 5-7 s dziury

Z kablem HW również jest dziura tylko, że przy przekręcaniu stacyjki nie podczas jazdy.

A co do modyfikacji instalacji to pozostawię to bez komentarza .... przecież nikt nie każe Ci ciąć kabli, a tylko wpiąć się z miejsce bezpieczników - nie wiem czy to można nazwać nawet modyfikacja, bo chyba przedłużacz/rozdzielacz w domu w gniazdku też masz ?
 
Odpowiedz
(14-01-2019, 12:06:25)lord_yabol napisał(a): Witam.

Czy możliwa jest modyfikacja firmware, aby nie tracić 5 sekund podczas przechodzenia z trybu low bitrate na normalny? Nie chcę używać zestawu hard wire. Wiele osób ma samochód w leasingu i nie może modyfikować instalacji Wink.

Czy ktoś porównywał zużycie energii w trybie normalnym i niskim bitrate?
Proporcja to dla mnie wystarczająca informacja Smile

Zapewne jest możliwa taka modyfikacja, ale Viofo tego nie zrobi z wiadomych względów. Możesz napisać do bchobbyist ma kanał na YT, może on potrafi . Moim zdaniem można to zrobić podpinając procedurę lb pod dowolny tryb w opcjach kamery(nie opcję lb) i okaże się że nie ma żadnej dziury.

Co do zużycia nie ma jakiejś znaczącej zmiany miedzy normalnym trybem a lb, musisz się liczyć że pobiera minimum 500 mA przy 5V.

(14-01-2019, 13:12:30)luk4as napisał(a): zużycie energii nie zmienia się w zależności od zmiany trybu.

Jakby była możliwość modyfikacji fw, żeby nie było dziury to sam producent by to zrobił ..... producent z nudów nie wstawił 5-7 s dziury

Z kablem HW również jest dziura tylko, że przy przekręcaniu stacyjki nie podczas jazdy.

A co do modyfikacji instalacji to pozostawię to bez komentarza .... przecież nikt nie każe Ci ciąć kabli, a tylko wpiąć się z miejsce bezpieczników - nie wiem czy to można nazwać nawet modyfikacja, bo chyba przedłużacz/rozdzielacz w domu w gniazdku też masz ?

A ja uważam ze ta dziura jest sztucznie stworzona by wymusić kupienie kabla. Jakoś żadna kamerka Viofo nie ma dziur z przechodzenia z tryby normalnego na tryb parking, poklatkowy itp. To czemu niby lb wymusza taką przerwe? W środku jest zajebiście wielka dzwignia i krasnoludki jej nie dają rady przestawić? Tongue

Zasady gwarancji i leasingu są bardzo jasne. Każde urządzenie lub instalacja podpięta poza wyznaczonymi gniazdami jest naruszeniem gwarancji/leasingu, oczywiście jeśli robimy to bez zgody gwaranta/ leasingodawcy. Już nie wspomnę że jeśli zapali sie samochód i ubezpieczyciel to wyniucha, to nie dostaniesz ubezpieczenia. A uwierz mi że bardzo łatwo znaleźć w spalonym samochodzie nielegalne okablowanie....
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
(14-01-2019, 13:12:30)luk4as napisał(a): zużycie energii nie zmienia się w zależności od zmiany trybu.

Jakby była możliwość modyfikacji fw, żeby nie było dziury to sam producent by to zrobił ..... producent z nudów nie wstawił 5-7 s dziury

Z kablem HW również jest dziura tylko, że przy przekręcaniu stacyjki nie podczas jazdy.

A co do modyfikacji instalacji to pozostawię to bez komentarza .... przecież nikt nie każe Ci ciąć kabli, a tylko wpiąć się z miejsce bezpieczników - nie wiem czy to można nazwać nawet modyfikacja, bo chyba przedłużacz/rozdzielacz w domu w gniazdku też masz ?

Luk4as,

Wg mnie jest to sztucznie stworzone przez producenta, aby zakupić kabel Hard Wire i tak wywnioskowałem podczas konwersacji z Viofo. Napisałem do BC Hobyst i czekam na odpowiedź. Np uwzględnić GPS (nie sprawdzi się na podziemnym parkingu). Z tym leasingiem dałem uśmieszek jako "argument" dla producenta kamery. Chociaż poprawny montaż kabli w związku z kurtynami powietrznymi w słupkach wymaga ingerencji i poprowadzenia wiązki i "uchwycenia" jej z wiązką samochodu.

Mam odpowiedź supportu (rozumiem, że dwie podłączone kamerki?):

Hi ,

If the A129 duo stop recording, the​ power consumption will be 490mA.
If the A129 duo stop recording but already connected with the app, the power consumption is about 570mA.
If the A129 duo is get into normal recording, the power consumption is about 570mA.
If the A129 duo is get into normal recording, and already connected with the app, the power consumption is about 680mA.
If the A129 duo is get into parking mode (time lapse), here is the power consumption of each of them:
time lapse 100ms --MAX 500mA 200ms --MAX 480mA 1s--MAX 440mA 5s--MAX 430ma 1MIN--MAX 420mA 10MIN --MAX420mA
​Hope this will help you.
 
Odpowiedz
@High jeśli Twoja teoria odnośnie dziury byłaby słuszna to w kablu HW nie byłoby dziury a jest.

Dziura w kablu HW pojawia się w tym samym momencie co w przypadku trybu LB bez kabla. W wiadomo w jakich sytuacjach następuję przełączenie między trybami w tych dwóch opcjach i tak jak napisałem dziura w każdej opcji występuje.
 
Odpowiedz
(14-01-2019, 14:05:31)luk4as napisał(a): @High jeśli Twoja teoria odnośnie dziury byłaby słuszna to w kablu HW nie byłoby dziury a jest.

Dziura w kablu HW pojawia się w tym samym momencie co w przypadku trybu LB bez kabla. W wiadomo w jakich sytuacjach następuję przełączenie między trybami w tych dwóch opcjach i tak jak napisałem dziura w każdej opcji występuje.

Cóż, dowód to słaby. Ale jedno jest pewne, ze przejścia w inne tryby pracy nie wymagają żadnych przerw. Dlatego uważam że to celowe działanie Viofo by sprzedać kabel. Nie osunęli przerwy nawet na kablu HW bo by wyszło że się da...
Może to i teoria spiskowa, ale nie znam żadnego racjonalnego wytłumaczenia z punktu widzenia sprzętu elektronicznego by takie przerwy w nagraniach występowały. No zastanów się @luk4as...może 15 lat temu gdyby to zrobili na stycznikach i jakiś tranzystorach to jeszcze bym uwierzyłTongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Dzisiaj przyszła, niestety w moim przypadku było bardzo dużo oczekiwania  ponad miesiąc, bo paczka przez moment utkwila gdzieś między Holandia a Polska.
Wsztstko ok, cena 472 zł łącznie z przesyłką (priority air mail)  ubezpieczeniem i ubezpieczeniem od cła (którego nie naliczone)

LX600316545NL gdyby ktoś chciał śledzenie, szło przez WER WARSZAWA


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości