Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw PRO, Volvo XC60
#1
Witam. Chciałbym się poradzić jak najlepiej zabezpieczyć auto wideorejestracją. Skłaniam się ku Blackvue DR970X-2CH LTE.

Jednakże mam pewne wątpliwości. 
1. Mianowicie trafiłem na ciekawą alternatywę: Thinkware U3000. Kamerka ta wykorzystuje czujnik ruchu w trybie parkingowym, co istotnie poprawia funkcjonalność.

2. Kolejna sprawa. Zabezpieczenie środka i boków. Ww. kamerki mają dwa kanały. Czy dołożyć jeszcze jedną kamerkę 1CH do środka? (czy zasilanie zdzierży dwa zestawy kamer)

3. Rozumiem, że do kompletu potrzebny będzie powerbank. Co polecacie?

Zależy mi zabezpieczeniach wysokiej jakości.
 
Odpowiedz
#2
Cześć @Piotoro,

Samochód porządny to i projekt instalacji ambitny.

Jeśli zestaw będzie zasilany z dedykowanego power banku to nie będzie problemu z zasilaniem dwóch kamer (2CH+1CH).  

Możesz też zainteresować się też kamerami 3CH, zużycie prądu powinno być niższe a obsługa łatwiejsza. Może Viofo A229PRO 3CH? Nie ma ona niestety chmury... 
Jeśli zależy Ci na chmurze to bym chyba został przy pierwotnym wyborze...
 
Odpowiedz
#3
Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz BlacVue bo to jest najlepszy i najdyskretniejszy sprzęt, Ja popełniłem błąd skusiłem się na 70mai A810 ale nie polecam. Działanie w chmurze też słabo wypada na tle Blacvue która jest klasą sama w sobie.
 
Odpowiedz
#4
Nie wiem czy Blakvue będzie dobrym wyborem.

Ponad 5 lat temu rozpatrywałem tą firmę żeby monitorować swoje nowe auto. Ostatecznie wybrałem Viofo ze względu na ciągły monitoring Bitrate.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby Viofo w trybie rejestracji ciągłej oraz Blackvue dla powiadomień.

Powerbank to podstawa. Oczywiście dedykowane czy to Cellink, a może warto rozważyć projekt naszych rodaków Powerbank PowerCore

https://www.power-core.co.uk/

W kwestii monitorowania wnętrza żeby mieć podgląd na boki nie wypowiem się bo się nad tym nie skupiałem.

Rozumiem, że odbierasz nowy samochód i chcesz żeby był zabezpieczony. U mnie było podobnie. Na szczęście z czasem emocje opadły i człowiek skupił się na życiu bo wcześniej to wyglądało tak:

- co 1-2 dni obchodzisz samochód z latarka, patrzysz czy nie ma żadnych uszkodzeń, jeśli coś jest przeglądasz nagrania zanim zostaną nadpisane przez kolejny dzień zapisu .... później było oglądanie raz ma tydzień, raz na miesiąc a teraz już nie zwracam na to uwagi.

Zestaw mam Cellink + ext i kamerki A129 GPS DUO - to byłą nowość w tamtych czasach. Jestem gadżeciarzem i teoretycznie powinienem już mieć najnowsze modele ale ten zestaw działa bezobsługowo, myśl, że muszę ciągnąć kable na nowo sprawia że póki wszystko działa to nie dotykam.

Pamiętaj nagrywanie w trybie ciągłym, nić innego.
 
Odpowiedz
#5
(24-11-2023, 00:29:05)Piotoro napisał(a): Witam. Chciałbym się poradzić jak najlepiej zabezpieczyć auto wideorejestracją. Skłaniam się ku Blackvue DR970X-2CH LTE.

Jednakże mam pewne wątpliwości. 
1. Mianowicie trafiłem na ciekawą alternatywę: Thinkware U3000. Kamerka ta wykorzystuje czujnik ruchu w trybie parkingowym, co istotnie poprawia funkcjonalność.

2. Kolejna sprawa. Zabezpieczenie środka i boków. Ww. kamerki mają dwa kanały. Czy dołożyć jeszcze jedną kamerkę 1CH do środka? (czy zasilanie zdzierży dwa zestawy kamer)

3. Rozumiem, że do kompletu potrzebny będzie powerbank. Co polecacie?

Zależy mi zabezpieczeniach wysokiej jakości.

Ad 1) Testuję od jakiegoś czasu model Thinkware T700 pod kątem usługi chmurowej. Chmura od Thinkware jest spoko, ale jednak wciąż BlackVue Cloud jest najbardziej kompleksowy. Co do U3000 - nie testowałem (jeszcze) tego modelu, czujnik radarowy wydaje się spoko, ale to kolejny element do powieszenia na szybie, a sama kamera też nie jest najmniejsza. Warto wziąć to pod uwagę.

Ad 2) Jeśli monitorowanie wnętrza / boków, to z BlackVue tylko DR770X BOX, z kolei Thinkware ma dedykowane kamerki boczne, które mocuje się przy karoserii. Trochę to wystaje i jest narażone na uszkodzenia / wandalizm, ale daje w zasadzie bezkonkurencyjny widok na boki. Zerknij na kanale YT Hadrona, on to testował, ja planuję to sprawdzić po Świętach.

Ad 3) Przez kilka lat używałem BlackVue B-124, który działał bez zarzutu. Od pół roku mam nowe auto (notabene też XC60 :) i teraz używam Cellink NEO8+, z kolei jako defaultową kamerę mam 70mai A810 z cloudem.

Cloud od 70mai pod względem funkcjonalności nie umywa się do BlackVue Cloud, ale podstawy zdalnego monitorowania parkingowego daje. No i kosztuje 1/2 ceny BV. Coś za coś. 

Wracając jeszcze do BlackVue - myślę, że warto poczekać do stycznia/lutego, wtedy premierę mają mieć nowe modele z serii DR970X Plus, wyposażone w optykę Sony Starvis 2. Jest więc realna szansa na kamerę z 4K i skutecznym HDR jednocześnie oraz wbudowanym modułem LTE. Normalnie ideał! :) No ale trzeba oczekiwać, że cena takiej kamery będzie raczej wyrywać z butów (nie mam konkretnych informacji, ale myślę, że bez 3-3.5k zł raczej nie ma co startować).
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#6
Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Auto odbieram w tym tygodniu. 15.01.2024 na rynku pojawiły się nowe kamerki od BlackVue DR970X Plus. Napotkałem informacje, że mają problemy z ostrością. Ktoś wie coś na temat nowych kamerek BlackVue?
 
Odpowiedz
#7
(17-01-2024, 03:40:57)Piotoro napisał(a): Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Auto odbieram w tym tygodniu. 15.01.2024 na rynku pojawiły się nowe kamerki od BlackVue DR970X Plus. Napotkałem informacje, że mają problemy z ostrością. Ktoś wie coś na temat nowych kamerek BlackVue?

Nie idź w nowości, kup coś sprawdzonego, problemy z ostrością znane od wieków w tych kamerach.
 
Odpowiedz
#8
(17-01-2024, 03:40:57)Piotoro napisał(a): Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Auto odbieram w tym tygodniu. 15.01.2024 na rynku pojawiły się nowe kamerki od BlackVue DR970X Plus. Napotkałem informacje, że mają problemy z ostrością. Ktoś wie coś na temat nowych kamerek BlackVue?

Owszem, były problemy z ostrością, ale tylko w modelu DR970X-2CH LTE, który miał premierę rok temu. Modele DR970X (bez wbudowanego LTE) nie miały tego problemu.

Z kolei seria kamer DR970X Plus (1CH, 2CH i 2CH LTE) miała swoją premierę w styczniu 2024 i będzie dostępna w sprzedaży w PL na początku lutego. Wtedy też będziemy te kamerki testować. Jeśli nic nie spieprzą tym razem, to model DR970X-2CH LTE będzie wreszcie tym naj naj naj flagowym i wszystkomającym (4K HDR LTE) modelem BV.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#9
(17-01-2024, 11:36:06)evad napisał(a):
(17-01-2024, 03:40:57)Piotoro napisał(a): Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Auto odbieram w tym tygodniu. 15.01.2024 na rynku pojawiły się nowe kamerki od BlackVue DR970X Plus. Napotkałem informacje, że mają problemy z ostrością. Ktoś wie coś na temat nowych kamerek BlackVue?

Owszem, były problemy z ostrością, ale tylko w modelu DR970X-2CH LTE, który miał premierę rok temu. Modele DR970X (bez wbudowanego LTE) nie miały tego problemu.

Z kolei seria kamer DR970X Plus (1CH, 2CH i 2CH LTE) miała swoją premierę w styczniu 2024 i będzie dostępna w sprzedaży w PL na początku lutego. Wtedy też będziemy te kamerki testować. Jeśli nic nie spieprzą tym razem, to model DR970X-2CH LTE będzie wreszcie tym naj naj naj flagowym i wszystkomającym (4K HDR LTE) modelem BV.

Informacje o problemach z ostrością przeczytałem na forum w tym wątku:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/dr...ost-611344
(post #19)

Czy problemy z ostrością w modelu z zeszłego roku naprawiono softem? Czy nie naprawiono?

Kamerkę można zamówić za granicą już od 15.01.2024, tylko zastanawiam się, czy nie będzie to zakup kota w worku?
 
Odpowiedz
#10
(17-01-2024, 22:31:19)Piotoro napisał(a):
(17-01-2024, 11:36:06)evad napisał(a):
(17-01-2024, 03:40:57)Piotoro napisał(a): Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Auto odbieram w tym tygodniu. 15.01.2024 na rynku pojawiły się nowe kamerki od BlackVue DR970X Plus. Napotkałem informacje, że mają problemy z ostrością. Ktoś wie coś na temat nowych kamerek BlackVue?

Owszem, były problemy z ostrością, ale tylko w modelu DR970X-2CH LTE, który miał premierę rok temu. Modele DR970X (bez wbudowanego LTE) nie miały tego problemu.

Z kolei seria kamer DR970X Plus (1CH, 2CH i 2CH LTE) miała swoją premierę w styczniu 2024 i będzie dostępna w sprzedaży w PL na początku lutego. Wtedy też będziemy te kamerki testować. Jeśli nic nie spieprzą tym razem, to model DR970X-2CH LTE będzie wreszcie tym naj naj naj flagowym i wszystkomającym (4K HDR LTE) modelem BV.

Informacje o problemach z ostrością przeczytałem na forum w tym wątku:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/dr...ost-611344
(post #19)

Czy problemy z ostrością w modelu z zeszłego roku naprawiono softem? Czy nie naprawiono?

Kamerkę można zamówić za granicą już od 15.01.2024, tylko zastanawiam się, czy nie będzie to zakup kota w worku?

Jeszcze nie czytałem tych wątków na DCT, ale dzięki za link - przejrzę sobie.

Trudno powiedzieć jak to naprawili. Problem z ostrością w ubiegłorocznej serii potwierdzony w kilku egzemplarzach DR970X LTE z pierwszej partii (modele bez LTE były ok), odesłane z powrotem, dopiero po kilku miesiącach (!) przyszły nowe, które wg rzekomo wg producenta nie były (!) poprawione hardware-owo, a jednak w tej nowej partii problemu z ostrością już nie było.

Wstrzymaj się z zamówieniem. Wkrótce będziemy to testować w WR24.PL i zobaczymy co wyjdzie w realu.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#11
Czujnik ruchu się przyda zdecydowanie w razie jakiegoś włamania czy aktu wandalizmu, ja bym brał tą kamerkę U3000 Smile
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości