Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prestigio RR 540 jaki kąt obiektywu?
#1
Witam, testuję obecnie Prestigio RR540 i jestem zawiedziony kątem obiektywu przy ustawieniu jakości FHD. Jest bardzo wąski. Na HD jest sporo szerszy, jednak drastycznie spada jakość. Czy w Waszych egzemplarzach RR540 też jest tak drastyczna różnica w kącie i jakości między FHD i HD?

Mam też w ręku RR519i i kąt jest stały przy jakości FHD i HD. Jest jakby pomiędzy kątem FHD a HD z 540. Wspominam o tym bo na YT jest porównanie 519 i 540 i kąty wyglądają na takie same. W specyfikacji piszą w obu 120 stopni.

Czyżbym trafił na trefny egzemplarz?

Pozdrawiam
Michał
 
Odpowiedz
#2
z tego co wiem jest to normalne,
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#3
Mio 358 ma tak samo, nagrania w full hd mają 90, a w zwykłym HD 120 stopni :/

Full HD
[Obrazek: 20130621-090525_r.jpg]

HD
[Obrazek: 20130621-090542_r.jpg]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#4
No to lipa straszna... Jest jakiś sposób żeby to rozpoznać przed testowaniem? Są gdzieś jakieś bardziej szczegółowe dane pod tym względem?
Orientujecie się jak to wygląda w RR HD1, RR 505, RR 310, RR 515?
Naidoo2009, widzę że masz z tyłu HD1, podpowiesz coś w kwestii kąta i jakości nagrań, także w nocy?

Jestem zadowolony z jakości i kąta RR519, ale szukam czegoś co łatwiej będzie ukryć, zabudować pod lusterkiem, ze względu na charakter pracy nie jestem w stanie na dłuższą metę zdejmować i zakładać kamerki 10 razy dziennie :-) Moją OM205 mam sprytnie zabudowaną, prawie jej nie widać. Coś w stylu HD1 weszłoby prawie w jej miejsce, Omegę planuję dać na tył. Tylko ciekawią mnie Wasze praktyczne opinie, bo jak widzę, porównania na YT jednak przekłamują...
 
Odpowiedz
#5
djflix napisał(a):szukam czegoś co łatwiej będzie ukryć, zabudować pod lusterkiem, ze względu na charakter pracy nie jestem w stanie na dłuższą metę zdejmować i zakładać kamerki 10 razy dziennie :-)

B40 A118 - viewtopic.php?f=28&t=3246
a jeśli nie zależy Ci na wyświetlaczu to Mobius lub Innovv C1 lub C3
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#6
No to Was zaskoczę: wymieniłem RR540 na inny egzemplarz i oto co zauważyłem:
- kąt przy FHD bardzo szeroki (sporo szerszy niż w RR519)
- kąt przy HD sporo węższy (!!!)

Czyli dokładnie odwrotnie niż w poprzednim egzemplarzu RR540.

Co jest więc grane? Czy fabryki montują obiektywy które popadnie? Czy różnica jest w sofcie?
Jak kupowałem dwa lata temu Omegę OM-205 to też miałem w ręku chyba 3 egzemplarze, każda miała nieco inny kąt...

Mój wniosek: brać w sklepie gdzie można zwrócić, testować, wybrać egzemplarz który będzie ok. Szkoda że każdy jest inny, że nie można powiedzieć: 'biorę 540 bo jest ok.' Moja będzie ok, następna będzie już inna.

Zostanę chyba przy RR540. RR519 nieco lepiej odwzorowuje szczegóły, głównie przez ciut węższy kąt, ale 540 łatwiej mi będzie zabudować.

Dzięki za opinie i pomoc.
Pozdrawiam
djflix
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości