Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation Power-PLUS [modul ladowania kamer CAR-DVR]
#34
Też chce to zrobić w miare profesjonalnie podpioleś śie pod wolne miejsce używając "by-passów" czyli cos takiego tak?ww.ebay.com/itm/400984176227
 
Odpowiedz
#35
Tak, a dokładnie takich:
http://allegro.pl/listing/listing.php?or...t-1-4-0510

[EDIT]

Montaż na przykładzie Skoda Octavia 2

[Obrazek: d9de39afbcd0382emed.jpg]
1. Kostka z podłączonymi przewodami +12V "po zapłonie" oraz masa podłączona pod śrubę znajdującą się wyżej.
2. Kostka z podłączonym przewodem "stałe" +12V

[Obrazek: 78d998d6fa7d7fe8med.jpg]
3. Miejsce montażu odbiornika GPS
4. Przewody zasilające i GPSa schowane w podsufitkę

[Obrazek: 01e544e24dcff005med.jpg]
5. By-pass z bezpiecznikiem 4A (+12V "po zapłonie")
6. By-pass z bezpiecznikiem 3A ("stałe" +12V )

[Obrazek: e17d6d43e58d638emed.jpg]
Miejsce montażu centralki adaptera jest dowolne i tu zależy od ergonomii pojazdu i naszego upodobania. Jeżeli nasze upodobanie powoduje ze przewody są za krótkie, to je przedłużamy.

Przewody od VicoPowerPlus idą w osłonie izolacji, niestety zabrakło mi ok. 50cm przewodów zasilających do skrzynki bezpieczników. Przewody przedłużyłem LUTUJĄC oraz izolując. Przedłużone przewody zespolone razem poprzez owinięcie taśmą izolacyjną parcianą, aby stworzyły "jeden przewód 3żyłowy". Przewody należy schować pod tapicerkę tak, aby nie uległy przetarciu i nie były naprężone.
Zalecam zastosowanie bezpiecznika na przewodzie +12V, który w standardzie nie jest obwodem zabezpieczonym (czerwony przewód). Bezpieczniki (ZAWSZE o ile to mozliwe :!!!: ) montujemy jak najbliżej źródła prądu pod który się podłączamy :!!!:
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#36
Dobra robota Rosomak, bypassy zamówione, także za pare dni bede działał. Jak Ci sie sprawdza tryb parkingowy, masz vico power plus
ustawiony czasowo czy jak? Po jakim czasie taka kamerka jest w stanie rozładować akku? A nie próbowałeś gps schować pod deska rozdzielcza w rogu?
 
Odpowiedz
#37
Slavo napisał(a):Dobra robota Rosomak, bypassy zamówione, także za pare dni bede działał. Jak Ci sie sprawdza tryb parkingowy, masz vico power plus
ustawiony czasowo czy jak? Po jakim czasie taka kamerka jest w stanie rozładować akku? A nie próbowałeś gps schować pod deska rozdzielcza w rogu?
Tryb parkingowy w OPII jest ch...wy. Działa dobrze tryb nagrywania poklatkowego, a ten w trybie detekcji ruchu nie działa, a na nim zależy mi najbardziej i tylko takiego bym używał (jak używam w MARCUS4 - tam z zastosowaniem adaptera VicoPowerPlus działa ślicznie :!!!: ). To kwestia firmware. W Vicovation o tym wiedzą i pracują nad tym. Z prowadzonej z nimi korespondencji, wynika że nowy soft powinien ukazać się w połowie lipca br.

Jeżeli chodzi o chowanie odbiornika GPS w desce rozdzielczej to:
- za krótki jest na to kabel
- nie chce aby sygnał był za słaby, tłumiony przez obudowę dechy.

Czas rozładowania aku? Nie wiem. Zależy od aku...

U mnie adapter ustawiony jest na odłączenie przy:
- spadek napięcia do 12V
- Temp. > 65st.C.
- Pow. 12h w trybie Activ & Timer
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#38
Dzisiaj adapter podlaczylem i wszystko smiga jak trzeba, mam tylko jedno pytanie odnosnie restartowania adaptera po podaniu zasilania na kablu ACC, gdzie mozna ustawic OFF w ustawieniach, ale podobno nie jest zalecane. Jak Wy macie to ustawione i dlaczego nie jest to zalecane?
 
Odpowiedz
#39
Slavo, warto jest ustawić opcję restartowania po podaniu zasilania na przewód ACC (czyli po zapłonie), bo wtedy podłączona kamera ulega restartowaniu (wyłączenie i od razu włączenie) co NA PEWNO spowoduje przejście kamery z trybu parkingowego w tryb normalnej rejestracji w ruchu drogowym.
Reasumując, unikniesz w ten sposób rejestracji w trybie RD poprzez nagrywanie obrazu np w trybie poklatkowym (wiem, kamera powinna sama to wykryć poprzez G-Sensor i GPS).

Warto zapoznać się z opisem/instrukcją tego urządzenia sporządzoną przez kolegę Evad
https://wr24support.freshdesk.com/suppor...nfiguracja
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#40
Dodam jeszcze krótko, że ten restart po podaniu napięcia ACC ma sens w zasadzie tylko z kamerami wyposażonymi w kondensator. Kamery z akumulatorami przy krótkotrwałym spadku napięcia raczej nie zdążą się wyłączyć.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#41
Czy pod to cudo można podłączyć na raz dwie kamery?
 
Odpowiedz
#42
naver napisał(a):Czy pod to cudo można podłączyć na raz dwie kamery?
Na wyjściu jest gniazdo zapalniczki 12-24V, więc de facto możesz podłączyć cokolwiek. Dwie kamerki też.

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#43
evad napisał(a):
naver napisał(a):Czy pod to cudo można podłączyć na raz dwie kamery?
Na wyjściu jest gniazdo zapalniczki 12-24V, więc de facto możesz podłączyć cokolwiek. Dwie kamerki też.

Sent from my MI 4S using Tapatalk

Nie! Za slaby wydatek pradowy. Ciagly to 1A a max. chwilowy to 2A. Odpada. Preciazy zasilanie. Oslabi prad - jego "gęstosc" co bedzie wplywalo na przegrzewanie urzadzenia, kabli i kamer podlaczonych.

Nie mylcie napiecia z nartezeniem pradu! To calkiem rożne parametry! W celu podlaczenia wielu urzadzen, koniecznie bierze sie pod uwage mozliwosc obciazenia sieci, a nie jego napiecie. VPP ma za slaby wydatek pradowy do prawidlowego dzialania 2 urzadzen na raz!

Jest napisane: Prad znamionowy: 1A !!!
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#44
Rosomak napisał(a):
evad napisał(a):
naver napisał(a):Czy pod to cudo można podłączyć na raz dwie kamery?
Na wyjściu jest gniazdo zapalniczki 12-24V, więc de facto możesz podłączyć cokolwiek. Dwie kamerki też.

Sent from my MI 4S using Tapatalk

Nie! Za slaby wydatek pradowy. Ciagly to 1A a max. chwilowy to 2A. Odpada. Preciazy zasilanie. Oslabi prad - jego "gęstosc" co bedzie wplywalo na przegrzewanie urzadzenia, kabli i kamer podlaczonych.

Nie mylcie napiecia z nartezeniem pradu! To calkiem rożne parametry! W celu podlaczenia wielu urzadzen, koniecznie bierze sie pod uwage mozliwosc obciazenia sieci, a nie jego napiecie. VPP ma za slaby wydatek pradowy do prawidlowego dzialania 2 urzadzen na raz!
A to przepraszam, nie wziąłem tego pod uwagę, a nie wiem z głowy jaki prąd VPP ma na wyjściu wg specyfikacji.

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości