Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
Mam wersję z GPS i mam problem z tym modułem. Podłączając zasilanie do niego obraz na ekranie faluje, kamera często się resetuje i część nagrań jest nie do odczytania. Na początku myślałem, że to wina karty pamięci, ale podłączyłem kabel z boku kamery i problem ustąpił. Gdzieś już o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć rozwiązania. Kamera ma niecały miesiąc:/
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 12:23:16)Randomir napisał(a): Mam wersję z GPS i mam problem z tym modułem. Podłączając zasilanie do niego obraz na ekranie faluje, kamera często się resetuje i część nagrań jest nie do odczytania. Na początku myślałem, że to wina karty pamięci, ale podłączyłem kabel z boku kamery i problem ustąpił. Gdzieś już o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć rozwiązania. Kamera ma niecały miesiąc:/
Nowe moduły GPS do A119 są w drodze, póki co osobom mającym problemy z modułami zalecamy podłączać zasilanie do kamery zamiast do modułu jako tymczasowe rozwiązanie, a gdy nowe moduły będą już dostępne będą stopniowo serwisowane.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

(21-04-2017, 23:44:49)pizdys napisał(a): @redzio, witamy na forum,
nie ma dzisiaj kamery ktora w nocy bedzie w stanie zlapac ostro objekt w ruchu- kamera musi naswietlic kazda klatke... nie oczekuj wiec cudow bo na dzis w 2017 takich nie ma...

w dzien musi byc "slonce" aby czas naswietlenia byl maly (krotki) - wtedy bedziesz w stanie zlapac cos w ruchu ostro i wyraznie, pod warunkiem ze nie bedziesz jechac w lesie gdzie galezie drzew i ilosc detali nie pozwoli kompresji 25mbps@h.264 na zachowanie takiej ilosci detali, kompresja robi swoje ale tez na karte wejdzie wiecej materialu....to normalne dla kazdej kamery, A119 kompresuje obraz w 25mbps (1440p) - to jest duzo, ale nie na wszystkie sytuacje.

A119 ma wysoka rozdzielczosc wiec z wiekszej odleglosci odczytasz wiecej detali niz w przypadku kamer 1080p
Pizdys, może chciałbyś na forum założyć jakiś osobny temat omawiający dokładnie dlaczego nie zawsze numery rejestracyjne są widoczne na nagraniach oraz z czego dokładnie to wynika, może z jakimiś konkretnymi przykładami? Byłoby wtedy łatwo linkować do tego tematu zamiast za każdym razem tłumaczyć, a pytań takich jest naprawdę sporo...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 08:09:19)Blublek55 napisał(a): Obejrzałem ten filmik , takie "mydło". Nie chcę być niegrzeczny ale czy zdjąłeś folię z obiektywu ? Wink

Oczywiście Smile

To film z dzisiejszego dnia:
Rzeczywiście w dzień przy zastopowaniu filmu można spokojnie przeczytać tablice i jakość ....no jest lepiej, ale....nadal mam wątpliwości:

https://drive.google.com/open?id=0Bzew_W...FE5THllaWM

Co o tym sądzicie?

Porównując z
https://www.youtube.com/watch?v=t685PyQSoeM
który nakręcili wideorejestrator24 to odbieram wrażenie, że to dwie różne kamery.
Chyba, że brak chmur i ładna pogoda sprawiają, że jest AŻ taka różnica.
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 19:08:28)redzio napisał(a):
(22-04-2017, 08:09:19)Blublek55 napisał(a): Obejrzałem ten filmik , takie "mydło". Nie chcę być niegrzeczny ale czy zdjąłeś folię z obiektywu ? Wink

Oczywiście Smile

To film z dzisiejszego dnia:
Rzeczywiście w dzień przy zastopowaniu filmu można spokojnie przeczytać tablice i jakość ....no jest lepiej, ale....nadal mam wątpliwości:

https://drive.google.com/open?id=0Bzew_W...FE5THllaWM

Co o tym sądzicie?

Porównując z
https://www.youtube.com/watch?v=t685PyQSoeM
który nakręcili wideorejestrator24 to odbieram wrażenie, że to dwie różne kamery.
Chyba, że brak chmur i ładna pogoda sprawiają, że jest AŻ taka różnica.
Masz RACJĘ, coś nie tak z tą kamerką. Może to kwestia ustawień (ekspozycji) ale o tym niech się wypowiedzą guru: Pizdys lub Evad  Smile
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 19:30:28)Blublek55 napisał(a): Masz RACJĘ, coś nie tak z tą kamerką. Może to kwestia ustawień (ekspozycji) ale o tym niech się wypowiedzą guru: Pizdys lub Evad 

No ja nie wiem czy coś nie tak. I zanim wypowiedzą się guru. To. redzio dał przykład nagrania nocnego na bardzo mizernie oświetlonej ulicy. I lepiej nie będzie na żadnej kamerze. O czym mówił pizdys. 
Drugi przykład z mocno pochmurnym niebem. I też nie może być lepiej. Wszak wszystko zależy od światła. Krótko mówiąc kolega pokazał dwa takie przykłady w których kamery za tysiąc pinset pokazały by co najwyżej to samo.
Ale to moje zdanie. Może guru będą mieli inne.
redzo. Jak będziesz miał chwilkę to zerknij na mój kanał :
https://www.youtube.com/channel/UCg-H0tL...=1&sort=dd

Tam jest kilka filmów w różnych warunkach. Są filmy dobre, takie sobie i nie specjalne Smile Będziesz miał porównanie.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Można sprowadzić wyłączyć WDR?
 
Odpowiedz
W jakiej rozdzielczości i bitrate, są te filmiki ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
Zaczac trzeba od faktu, ze odbicia od kikpitu na szybie sa na calym obrazie i zaczynaja sie juz od tego miejsca:
- taka "blada" faktura na calym obrazie nie daje mozliwosci nagrania dobrego filmu, tak drobne detale deski mieszaja sie z reszta obrazu i przy bitrate 25mbps nie ma mozliwosci nagrania przyzwoitego filmu...

wez kamere po za auto nagraj kilka sekund po za samochodem a gwarantuje ze poprawa bedzie ogromna.

[Obrazek: fsfkjk.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 20:10:07)rych33 napisał(a):
(22-04-2017, 19:30:28)Blublek55 napisał(a): Masz RACJĘ, coś nie tak z tą kamerką. Może to kwestia ustawień (ekspozycji) ale o tym niech się wypowiedzą guru: Pizdys lub Evad 

No ja nie wiem czy coś nie tak. I zanim wypowiedzą się guru. To. redzio dał przykład nagrania nocnego na bardzo mizernie oświetlonej ulicy. I lepiej nie będzie na żadnej kamerze. O czym mówił pizdys. 
Drugi przykład z mocno pochmurnym niebem. I też nie może być lepiej. Wszak wszystko zależy od światła. Krótko mówiąc kolega pokazał dwa takie przykłady w których kamery za tysiąc pinset pokazały by co najwyżej to samo.
Ale to moje zdanie. Może guru będą mieli inne.
redzo. Jak będziesz miał chwilkę to zerknij na mój kanał :
https://www.youtube.com/channel/UCg-H0tL...=1&sort=dd

Tam jest kilka filmów w różnych warunkach. Są filmy dobre, takie sobie i nie specjalne Smile Będziesz miał porównanie.
Rycho! nie chwaląc się ale tak wygląda nagranie z mojej kamerki w pochmurny dzień, filtr CPL, ekspozycja +1.            https://1drv.ms/v/s!AvCcrGPX2lbyjwUCiujXuIEGuLhC    Chyba lepsza jakość niż u Redzia ??
 
Odpowiedz
Jaki wpływ odbicia w szybie w niektórych autach mają na jakość nagrania. To było tu pisane wiele razy. Więc nie wspomniałem. Ale fakt. Na tym dziennym nagraniu, to dużo zabrało z jakości.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Filmy nagrywane w max rozdzielczości przy 30kl/s (można pobrać film bo on jest surowy z kamery i dodatkowe dane z niego odczytać).

PIZDYS - ufam, że masz rację z ta kamerą na zewnątrz. Czy w moim przypadku zastosowanie filtra i podbicie EV sprawi, że będzie lepiej? W zasadzie rozbije to na dwa pytania.
1. Czy zastosowanie filtra polar. jest w stanie zniwelować tego typu odbicia?
2. Czy podbicie EV na "+" wpływa na jakość obrazu?

Kolejna sprawa (chyba gdzieś to było w tym wątku, ale nie mogę znaleźć) to przy uruchamianiu silnika (WAŻNE: co któreś uruchomienie, możliwe, że po dłuższym postoju) każe sformatować kartę i resetuje się data (tylko).
Robię próby z uruchamianiem i jest ok. A jak skądś wracam to mam takie "klocki". Kamera bez GPS, karta Samsung 64GB (pomarańczowa), oryginalne okablowanie.
W czym może być problem?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości