Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yi Smart Dash Camera 2.7K King Edition [Hisilicon Hi3556 + OV4689]
#23
No właśnie też widzę na różnych stronach że h.265 nigdzie nie ma.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#24
Spoko Wink
Jestem pewny, ze h.265 bedzie pod kontrola aplikacji i domyslnie bedzie on wylaczony.

Problem z h.265 jest taki ze wymaga on odpowiedniego sprzetu (mocnego komputera) aby dal rade dekodowac film bez "zacinania".
YI jak i inni producenci kamer wiedza ze moga byc zgloszenia na to, ze "kamera jest uszkodzona bo nagrywa filmy ktore sie zacinaja" podczas gdy winny jest tylko komputer na ktorym jest on odtwarzany, wiec domyslnie kodowanie jest w h.264 (aby wlascicielowi "zasugerowac", ze wszystko jest OK).

Niewatpliwie mozliwosci w kodowaniu obrazu w H.265 to ogromne, generalnie swietna jakosc przetwarzanego obrazu a paradoksalnie pliki sa w dodatku o polowe mniejsze (pozazdroscic), wierze ze w niedalekiej przyszlosci wszystkie kamery beda tak kodowac obraz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#25
tak z ciekawości to jaki musi być mocny komputer żeby odtworzyć to bez zacinania?
i5 pierwszej generacji z 2gb ram da rade?
 
Odpowiedz
#26
Lepsza jest Yi Ultra czy a119?
 
Odpowiedz
#27
Porownanie Yi 2.7K Ultra / King do A119 jest trudne, i chyba konfrontacja tych kamer bedzie nieunikniona...

kazda w/w kamera ma swoje wady oraz zalety:

Xiaomi Yi Ultra/King:

Zalety:
+ H.265 - lepsza kompresja - mniejsza wielkosc plikow (same zalety)
+ Ma WiFi (i swietna aplikacje)
+ Ma Hi3556 (same zalety, chocby technology process 28nm i wparcie wszystkich trybow poprawnie)
+ Przeslona F/1.9 (teoretycznie minimalnie lepiej od A119)
+ wieksza rozdzielczosc 1520p - to 100% - 1:1 pokrycia matrycy (super)!!!!
+ Ma mozliwosc nagran parkingowych z buforem (ale obecnie Fw chyba jeszcze nie wspiera tych funkcji, ale moze bez problemu)
+ nie wiem czy ma HDR ale nawet jak nie ma to zaden problem bo CPU wspiera taki tryb pracy i zawsze moze to byc dodane bez wiekszych problemow
+ lepsza budowa i solidniejsza kamera (bo marka Yi "badziewia" nie robi)
+ mozna obracac 360 i nagrac Policjanta ktory sie "wymadrza" w oknie naszego samochodu...
+ na karte 32GB wejdzie okolo 8godzin nagran

wady:
- bateria (nie ma co ukrywac- baterii wiecznych nie ma)
- dalej od szyby, typowa "wiszaca" konstrukcja ktora nie kazdemu moze sie podobac (A119 lepiej sie kryje)

Viofo A119:

Zalety:
+ z aktywnym HDR kamera wymiata (ale w Yi tez moze to byc lub juz to jest)
+ blizej szyby (lepsza jakosc kiedy przednia szyba jest slaba: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13923 )
+ sa kondensatory

Wady:
- na karte 32GB wejdzie 3-4godziny
- nie ma h.265
- nie ma WiFi
- tylko 1440p
- F/2.0
- brak trybu parkingowego (uzytecznego) a i szanse sa male aby kiedys taki tryb byl...
- nie ma mozliwosci obracania kamery na boki aby nagrac "policjanta w oknie".

co do jakosci nagran, ciezko powiedzec, teoretycznie Hi3556 powinien pokonac NTK96660, tym bardziej ze nagrywa w 1520p (nie w 1440p) ale w praktyce roznie to bywa, niezaprzeczalnie h.265 w Yi to 2x wiecej nagran na takiej samej karcie pamieci co w A119, to praktycznie juz daje jej tryb parkingowy (zostawiajac np. kamere wlaczona non stop). na karte 64GB bez problemu powinno wejsc 16godzin nagrania obrazu lepiej skompresowanego i bez "blokow" pixeli kiedy jedziemy np. lasem... niestety ta bateryja w Yi odstrasza, ale tu na forum zgloszen co do poprzeniej wersji Yi Car Dvr i jej baterii bylo zaskakujaco malo - co swiadczy o tym, ze baterie w Yi sa bardzo wydajne.

Nie wiem jak jest z trzymaniem ostrosci latem w Yi, poprzednia wersja YI Car Dvr miala z tym problem ale mozliwe (chyba nawet pewne), ze w nowej ten problem jest rozwiazany i zastosowano bardziej wytrzymala na temperatury optyke.

co do zagwozdek ktora Yi 2.7K ma kodowanie H.265 a ktora nie to ciezko powiedziec, ponoc King ma H.265, ale z tego co wiem wszystkie maja ten sam CPU wiec raczej kazda ma mozliwosc nagrywania H.265, roznice to zapewne ograniczajace oprogramowanie oraz (niemal pewne) lepsze chlodzenie CPU w wersji z H.265, bo kodowanie sprawia ze CPU mocno sie nagrzewa co wielokrotnie na forum bylo poruszane.

gdybym ja mial wybierac to moja glowa bardziej skreca w strone Yi 2.7K (glownie za sprawa H.265 + WiFi).
choc pierwsze nagrania z Youtube nie wypadaja "kolorowo"...

Planowane jest porownanie Yi King (h.265) na TVPizdys.
[ps. ale nie moge nigdzie znalezc tej King z H.265.... :/ ]

[Obrazek: xiaoyiyida.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#28
Siemka
Jako wlasciciel moge troche powiedziec. 
1. Jakosc wykonania pierwsza liga - powiedzial bym ze nawet lepiej niz w vico.
2. Ja posiadam lapka i5-5200U, 12GB RAMu karta GeForce 920M 2GB i dysk SSD wiec nie jakas rewelacja i na MediaPlayer Classic chodzi bez zadnego przycinania, a na VLC obraz co chwile robi sie szary.
3. Chlodzenie chyba chlopaki poprawili poniewaz zarowno od dolu jak i od gory kamery jest taka kratka z otworami, ze jak spojrzysz gorna kratka to widzisz przeswit do dolnej i elementy plyty glownej.  
5. Za pomoca aplikacji mozna zmienic kodowanie na H.265
4. Aplikacja wykryla mi kamere jako 2.7 Ultra dash cam a na 100% mam Kinga wiec domniemam ze zarowno w Ultra jak i King jest opcja kodowania H.265

Tak jak juz wspomnialem sprawdzilem dzisia w apce i faktycznie jest kodowanie H.265 tylko ze jest jedno male "ALE" otoz przelaczajac na H.265 kamera automatycznie zmienia tryb nagrywania na 1080P 60fps Sad(((


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
#29
@darow992, dzieki za info,
czyli jak dobrze rozumiem przy H.265 kamera nagrywa tylko w 1080p@60FPS?  Huh
Lipa troche... na nawet duza lipa...
pewnie w wiekszej rozdzielczosci sie przegrzewala i producent ograniczyl tylko do 1080p.... kuzwa zawsze cos... Confused

Ale skoro 1080p@60fps to bylo by rownie dobrze 2k@30fps przy h.265...mysle ze fw bedzie wspieral 2k w h.265 mimo wszystko.

No ale 2.7k to lepiej niz 2k...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#30
Poprawka!!!
Niby w aplikacji jest napisane ze bedzie nagrywac w 1080P 60fps ale sprawdzilem plik wideo i jest on w rozdzielczosci 2688x1520 30fps!!!!!! :-))))
 
Odpowiedz
#31
O to super!
Ufff...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#32
(28-11-2017, 23:08:15)darow992 napisał(a): Poprawka!!!
Niby w aplikacji jest napisane ze bedzie nagrywac w 1080P 60fps ale sprawdzilem plik wideo i jest on w rozdzielczosci 2688x1520 30fps!!!!!! :-))))

mozesz wrzucić jakieś pliki?

pizdys śliczne dzięki za opinię
 
Odpowiedz
#33
a ja tez prosze o plik, Smile
najlepiej w h.265 i w dodatku w 1520p

(29-11-2017, 02:24:18)s8ghost napisał(a): pizdys śliczne dzięki za opinię

nie ma problemu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości